Споделена история от Тинейджърски

Искам да се махна от тук!
Здравейте : )) На 15 години съм момиче и искам да си споделя мъката..Живея в малък град и започвам в последно време да се побърквам като стоя тук. Самите хора ме дразнят дори никой да не се заяжда с мен, но просто не ми е приятно. Интриги, клюки искам да се махна от тук да ида където никой не ме познава да живея спокойно. Исках да ида да уча във друг град, но нашите не им дават. Уж първо бяха съгласни ама това за тях е само искане да ходя по магазинчета, по кафенца, да харча пари излишно, а не да уча. Пълна глупост! Аз съм решена да уча здраво, за да мога след това да продължа да следвам и да работя желаната работа. Въпреки че ще съм в еднаква специалност ( езикова паралелка ) все пак да завършиш средно в голям град и езикова гимназия е добро нещо.

Искам да се науча сама да се справям с нещата. Ако живея с нашите съвсем ще се разглезя. Знам, че няма да е лукс ако ида да живея другаде, но поне ще се махна от този град. Искам да се запозная с нови хора, да живея друг живот омръзна ми от това ежедневие. Нашите не могат да ме разберат. Просто не мога да уча сред тълпа идиоти. Просто в днешно време са станали толкова ужасни хората на моите години... Искам да ме посъветвате какво да правя... Ще се побъркам искам да се махна от тук и никога повече да не се върна..

Коментари

1.   Много ми напомняш на самата себе си. И аз точно така мислих, но нашите нямаха пари дори за общежитие в голям град. Затова си напрегнах задника и учих като ненормална, няма ваканции, няма събота и неделя. Хванах си аз отлична диплома, научих език (сама що се казва, без уроци!) и отидох в избраната от мен страна. Работих 1-2 г., докато събера пари и науча езика перфектно, на място кандидатствах и всичко. Закачих се да уча и с много труд и много усилия си завърших мечтаната специалност и имам мечтаната работа. В родния град се прибирам за 3-4 дни в годината. Направи си добре плановете в живота и ще успееш да се измъкниш!

2.   абе мила, то идиототе са навсякаде, че то като отидеш в друг град да не мислиш че там няма да има иначе те разбирам напълно