Споделена история от Тинейджърски

Майка ми е егоистка
Здравейте,

Имах рожден ден и отивах да си почерпа приятелите, когато тя ми се обади да ми се развика, че съм изтрил филмите от лаптопа й за да си кача снимките от морето. Моя лаптоп е счупен и тя все не намира време да ми го оправи и аз ползвам нейния. Освен това си купи ай фон, а аз карам с една стара бракма. За какво и е такъв телефон, тя на 45, трябва вече да се пенсионира а не да ходи по магазини и фризйори. Купува си някакви шарени парцали, не и отива, тя е на възраст за какво са и? Освен това от няколко години живее с един - само екскурзии и уикенди а аз не иска да ходя с тях щото само се лигават и се държат за ръцете чак ме е срам. А в същото време не ме пуска сам никъде щото според нея съм малък още и тя носела отговорност. Аз ако сега не си поживея кога ще стане? Само ми говори за бъдещето ми и да си взимам решенията сам. Каква е тая майка да ме остава сам? Моля кажете ми какво да направя, баща ми не се интересува от нас аз я карам да го съди за издъжка а тя ми казва че и лев няма да видим от това само ще похарчи пари на вятъра. За рождения ми ден ми даде само 50 лева за 8 човека - вика ми по 5 лв на човек за по бира и картофки. А си купува дрехи и телефони. Не мога да я понасям. Помогнете с съвети.

Коментари

1.   Ти си егоист, мислиш само за себе си, а не си на 5 г.!!!
На твоите години хората работят, нашият иска телефона на майка си. На 45 г. тя не е стара, в разцвета на силите си е. Съвет - ти си отнеси компютъра на поправка и, ако искаш телефони и джаджи - изкарай си парите. На 18 се изнеси и остави майка ти на мира.

2.   Много лошо положение! Опитай се да говориш с нея. Сподели й как се чувстваш.
А, между другото на колко години си?

3.   Н1 и аз така мисля! Най-лесно е да се мрънка, а да не си мърда пръста! За бога, вече си голям!!!! Майка ти също има право на живот и спри да повтаряш, че е стара!!! Келеш си ти и това е.

4.   Хахахаа, това ми напомня на изцепките на моята племенница - беше 9 годишна, когато се възмущаваше, че 31 годишната й майка носи по-скъпи ботуши от нея.

Знаеш ли какво, момче, пожелавам ти дълъг живот и да изкреташ някак си в пенсия от 45 годишна възраст до към поне едно 95 г. да речем. Да те видим как се живее пенсиониран 50 години. А, и да не забравя, пожелавам ти много деца и внуци, които да те държат затворен на сигурно място, а те да се разполагат с пенсията ти.
И в никой случай да не ти дават пари за рожден ден, естествено, защото не те теб, а ти тях трябва да храниш. :))

5.   Ехее. Ти изкара 45 годишна жена пенсионерка бе, на колко си на 12? Хайде моля ти се, не е толкова стара, възрастна е, зряла е, но не е стара!
Впрочем, ако някой ми изтрие филмите от компютъра за да качи някакви снимки, не ще му се развикам по телефона, а ще отида лично да се разправям.
Що за майка ще остави детето си само? Добрата майка. Важните решения си ги взимам сама от 1клас насам. Всеки има право на мнение, майка ти ти дава свобода, вместо да мрънкаш, че си самичък и е трудно, се възползвай и учи. На мен и 20 лева не са ми давали за рожден ден, така че не си толкова ощетен. Пискай и пари и си занеси сам компютъра на поправка. Една моя приятелка е на 13 и сама си плаща интернета, автобуса, няма джобни, получава издръжка (баща и е починал) детски около 150 лева и се оправя така от 4клас. Щом говориш за бира си по-голям, нали? Е, ако 13 годишно момиче те бие по точки, не знам колко зле трябва да ти е положението.

6.   Първо Честит рожден ден. Не казваш на колко ставаш но все пак предполагаме че си тинейджър, щом сам празнуваш с приятели и пиеш бира на празника. По тази причина повечето хора ще бъдат на страната на майка ти. Този който изкарва парите той ще разполага с тях. Хвани се работи и изкарвай пари после ако искаш и самолет си купи.

7.   Ха-ха. Я се стегни, малък готованко. Жената си изкарва парите, харчи си ги. На нея лаптопа й сигурно ще е по-хубав, защото го използва и за работа, ти освен за чат, за какво друго го ползваш? Естествено, че ще й е неприятно за филмите - би трябвало да не ги триеш така брутално, а да я попиташ, или да ги прехвърлиш на друг вид памет, но най-вече нямаш право да триеш нищо от компютър, който не е твой. Би трябвало да се радваш, че приятеля й я обича и се грижи за нея. Що за егоист си ти? И да, до 18 г. според закона е отговорна за твоите действия.

8.   Абе хора, този айфон ако си е взела IPhone 4S е 1000 и нещо лева и да се подиграе така да им даде само 50 лева. Щом има 1000 лева за телефон можеше да отдели и някой лев повече, за да му устои парти или поне да им даде да се почерпят.

9.   Спокойно 8, има доста по-евтини варианти на айфони. Даже социално слаби хора се обзавеждат с такива.
И има една приказка - "не ми брой парите, щом не си ги изкарал ти".
А пък 50 лв. е нормална сума за едно черпене, все пак не е нито банкет, нито някакъв напудрен детски рожден ден. Майката сигурно по толкова заделя да си черпи колегите и за своя рожден ден.

11.   Брато номер 1 е прав пълен егоист си оставаш после викаш и кодошиш майка си че тя е егоисткаслез на цземята вече не си в децката градина

12.   Донякъде повечето коментиращи са прави, но... Но все пак той е тийнейджър. Какво очаквате? ! И вие сте били във вихъра си и предполагам помните какво е. Всеки тийнейджър иска нещо.
Съветвам те с нормален тон да поговориш с нея. Ако се разкрещи изчакай я да спре и нормално продължи да говориш. Сключене споразумение - по-добри оценки, ще помагаш вкъщи, ще й вършиш услуги и прочие.

13.   Ей, я помисли бе човек! Тази жена те е хранила цял живот и сега заради нея си жив... Ако беше егуист щеше да те остави на улицата и да не и мигне окото - и защо да е стара.. ти си правиш на иснтересен май!? ти трябва да се грижиш за нея и да си изкарваш пари... вземи размисли малко, не аз съм ти майка!!!

14.   А кажете му го на тоя
Подкрепям 1 7 и 11 номер 13 и номер 3
Коментар номер 11 е от сестра ми

15.   Номер 11 съм ти си много алчен айде да те видим като искаш нови неща работи па спечели пари. наготово не става