Споделена история от Тинейджърски

Чувство за вина, пари и една мечта...
Аз съм момиче на 18 години. Тази година ще бъда 12 клас. Напълно съм сигурна в желанието си да изучавам психология. Това ми е мечта. Искам да помагам на хората с проблеми, да усещат че има някой до тях. Причините са много и най-голямата е, че знам какво е да си самотен, без да има на кого да споделиш.
Както и да е... изпитвам някакво чувство за вина още от сега. Представям си как докато обяснявам на хората какъв е правилния път и им показвам малка искрица за живот, от която да започнат едно ново начало, сеанса свършва и аз им искам определената сума пари... Изглежда ми подправено и нагласено... сякаш нещата, които съм им говорила до преди минути са лъжа и единствената ми цел са парите... Не знам колко от вас ще ме разберат, как ще го възприемат, но така се чувствам аз... Обмислях възможността за работа на две места, тоест да завърша две висши образования, но това е невъзможно...
Очевидно имам проблем някъде, нещо което все още не съм разбрала или наистина съм права.. не знам, за това ви моля за всякакви сериозни коментари и съвети по тази тема. Ще ви бъда много благодарна! :)

Коментари

1.   Много ме радваш! Каквото и да правиш, пожелавам ти УСПЕХ!

2.   Като ти дойдат до главата един куп сметки за плащане, ще забравиш набързо тези терзания ;) Сега още си млада и зелена :) Пък и те хората много добре знаят за какво са там и че се плаща, не е като да са седнали с приятел на кафе и да си разказват проблемите, отишли са при професионалист и си плащат съответно. Това е животът, не е като по филмите....

Палав Мечок

3.   Не е задължително да си такъв психолог! Можеш да практикуваш като мен - обръщай на хората внимание толкова, колкото е необходимо. Пари и други материални неща взимай само ако и колкото клиентът е преценил да остави, и то само ако са оставени от сърце и човекът е доволен.

Е, няма да караш Bugatti, но ако запазиш сегашната си същност и нагласа, това и едва ли ще те вълнува особено. Най-важното е, че ще си напълно удовлетворена от живота и дейността си. И бъди абсолютно сигурна - гладна няма да останеш.

Вариантът с втора работа/дейност, която в началото да финансира заниманията ти с клиентите също е много добър, особено докато стартираш и все още нямаш много клиенти.

Поздрави и искрени пожелания за успех:
Ray