Споделена история от Тинейджърски

Цикъл на море
Здравейте, на 12 съм и скоро ще ми идва цикала, а вече съм записана за лагер и няма как да не отида. Въпросът ми е ако се къпя в морето или басейна с превръска и къси гащи ще има ли някакъв проблем. Мога ли да се разболея от нещо, защтото четох, че имало някаква опасност. Също чух за някакви тампони, но майка ми казва че съм много малка за това. Моля ви помогнете ми и моля без подигравки!

Коментари

1.   Първо - грешно ти е заглавието „Менструация на море е правилното“.
В цикъл си винаги, дори сега. Цикъл е периодът между първите дни на две поредни менструации - от 25 до 35 дни трае цикълът на една жена. Смешно е такова заглавие, разбираш ли?

По принцип, ако още не ти е дошло можеш да взимаш противозачатачни и няма да ти дойде, докато не ги спреш. Ако намериш аптекарка да ти изпише или майка ти да те подкрeпи. Малка си, но какво пък - за 7-8 дни нищо няма да ти стане.
Ако не ти дават или не искаш, тогава си купи „Мини тампони“ - това е най-малкият размер. Не си малка за тях, не можеш да си отнемеш девствеността с тампон! Внимателно прочети опътването

В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ВЛИЗАЙ ВЪВ ВОДАТА С ДАМСКА ПРЕВРЪЗКА - ще се изложиш много. Тампонът го сменяй след всяко влизане във водата.
Приятно прекарване

2.   ДО 1 - ти добре ли си, как 12 годишно дете ще пие противозачатъчни!!!! Авторке, противозачатъчните не се пият без лекарско предписание а и дори тогава има риск от хормонален дисбаланс. А и те не спират мензиса а само предотвратяват узряването на яйцеклетката.
Аз съм на 25 и от личен опит те съветвам да ползваш превръзка и да седиш по къси панталонки на плажа, какво аз правех на твоите години или да пробваш като по големите, с тампон. Аз за първи път си сложих тампон на 15, бях девствена още и от тогава много уважавам тампоните.
С тях можеш да плуваш без проблеми. Сменят се няколко пъти на ден, не е задължително след всяко мокрене, тъй като добре поставеният тампон не се мокри в морето.
Вземи си мини тампон като за начало, но имай в предвид, че той абсорбира много по малко течност от нормалния и трябва да го сменяш често, особено в първите дни.
Купи си O. B., в кутията има инструкции за употреба.
Не се притеснявай, вагината е достатъчно еластична за да поеме тампона и няма да изпитваш никакъв дискомфорт.
Аз ползвам тампони вече 10 години и съм супер доволна, нямам никакви проблеми, ходя си на море, на басейн и не ми пречи ако съм в цикъл.

3.   Ало, номер 1, говорим за 12 годишно момиче, какви противозачатъчни? Не, че не може, но ми звучи пресилено. Струва ми се малка за такива хапчета. Няма значение, че са едва за 7-8 дни.

Към авторката, вече по темата. Има проблем, да. Ако влезеш с дамска превръзка в морето, резила ще е пълен. Мога да ти обясня за самото "разлагане" на превръзката, но ще е по-лесно просто да напълниш леген с вода и да сложиш една превръзка в него. Варианта са малките тампони, но майка ти не е съгласна, така че... влизаш до коленете или въобще не влизаш. Пък и хайде, спокойно! За 8 дена все ще ти мине менструацията, поне ме съмнява да те държи толкова дълго, макар че няма как да ти се е нормализирал цикъла. И ти препоръчвам да не четеш много из интернет, повярвай ми ще те психират. И аз преди доста четох, освен, че ме наплашиха и през седмица си откривах някоя болест, нищо не се случи. НО! Но е вярно, че по време на менструация хигиената трябва да е по-висока, защото шанса да си лепнеш инфекция е по-голям. Водата в морето е мръсна, както и в басейните. Не е работа. И, ако майка ти склони за тампоните помни, че трябва да ги сменяш след всяко влизане във водата (или поне на 2 влизания, през едно).

4.   Питам дали мога да си навредя по някакав начин, а че ще се изложа аз ще съм с къси гащи- шорти. Няма как да се види превръската. Въпросът ми е дали мога да се разболея от нещо? - от авторката

5.   Благодаря много на номер 2 и 3, за полезните съвети. - от авторката

6.   Първо се пише превръЗка и резила ще е най голям, когато кръвта тръгне да тече по краката ти или водата около теб е червена...

7.   Превръзката ти няма как да се види, но ако има кръв в нея? И тая превръзка да не е от желязо, че да не се разпада във вода? Ти зле ли си???

8.   пак съм 3.
1-во Ти и с къси гащи ще се изложиш! Ако ще да си сложиш чорпогащник, 2 чифра бельо и къси гащи пак можеш да се изложиш. Но щом мислиш, че няма- давай! После пиши какво е станало. Все пак това е превръзка, тя не издържа във вода, отделно и менструацията ти върви. Не знам колко епично може да е, но съм сигурна, че не е за изпускане.
2-ро Да можеш да се разболееш от нещо, можеш да се разболееш от много неща. Но шансовете са си някъде 50/50. Така или иначе доста хора си прихващат някоя друга инфекция от морето, в цикъл шансовете да са малко по-големи. Обаче, авторке, морето си е море. Водата е мръсна, хората се изхождат в нея, пускат си боклуците, къпят се голи... няма значение, какво и как правиш, винаги има шанс да се заразиш. Това не означава да не влизаш във водата цял живот, нали? Казахме ти няколко човека, единствения начин е с тампон. Да не говорим, че чисто хигиенично е гадничко да влезеш с превръзката. Дори да не се изложиш, помисли за другите хора. Кофти си е.

9.   Номер едно, ходи се прегледай! Мила, първо чакай да ти дойде, не е нещо толкова невероятно! За всеки случай си носи превръзки, а ако случайно ти дойде, кажи, че не си разположена и няма да плуваш , докато не ти свърши! Но не влизай с превръзка във водата!

10.   Хора едва на 12 съм нищо незнам от живота. До номер 6 грамотния от мен пък да научиш, че се пише най- голям с тире а не най голям! И пак ще ви кажа питам ви дали има опасност да се разболея от нещо? - от авторката

12.   Не, няма...

13.   Авторке, за сигурно 10 ще ти го каже някого, ДА има опасност да се разболееш от нещо, или по-точно да си причиниш инфекция САМО ако влезеш в водата по време на менструация. Ако си с превръзка на плажа, с къси панталони и НЯМАШ допир до морето/басейна НЯМА да се разболееш от каквото и да е било. Мисля че бях изчерпателно ясна, други въпроси? !

Melinda

14.   ДА, има опасност. Надявам се да си доволна и да не зададеш този въпрос за хиляден път.

15.   Ами като нищо не знаеш за живота, вслушай се в тези, които знаят малко повече. Супер отвратително е това, което мислиш да направиш - и за теб самата, и са останалите около теб. Никой не е длъжен да ти гледа мензиса как се разтича в морето, нито да се къпе там, докато на теб ти тече, само защото си решила да се къпеш с превръзки. Или не се къпи, или ползвай тампон, така че нищо да не изтича навън!!!

16.   И майка ти какво всъщност ти препоръча, след като не ти дава тампони?

17.   Авторката си е чист дечко и действително ще стане за резил. Най-късно като вземе да излиза от водата и да тече кръв по краката ?.. (ужас).
Не разбирам майката, защо е против тампоните.
Както и да е - тялото си е твое. Аз никога не съм питала майка за такива неща, тя не беше и виждала тампони, как да ме посъветва.

18.   Спрях да чета коментарите, така че ако се повторя се извинявам.
Аз съм на 15 и рядко ползвам тампони. Ходила съм на море с превръзка, но се мести и просто още във водата я махнах. с превръзка на басейн- апсурд. тампоните, който имам във момента са на паломита и на о.б. На о.б. са много по-малки от другите марки, на който съм ползвала, но на о.б. са най-скъпи. Да си имаш представа 8 тампона са 3лв и нещо. Най-малките ще трябвада ги сменяш много често, но ти предлагам поне първите 2 дни да не ходиш на море, понеже ще ти е силно и не е желателно да използваш тампони. Поне трябва да ги сменяш през 2 часа понеже са малки. Целта е да ги сложиш по-навътре, за да не го усещаш. Прочети упътванията и задължително си мий ръцете преди и след.

19.   абе как ще се къпеш с превръЗка, ти нормална ли си??? пробвай да влезеш във ваната и виж какво ще стане! жена съм, но ще повърна, ако те видя до мен и водата около теб да червенее!! не се излагай, през тези дни просто не влизай във водата, щом не искаш да ползваш тампони.

20.   Аз съм момиче на 14 и съм се къпала в басейн с превръзка, нито ми се е стицхало по краката нито нищо не съм се и разболявала.

22.   Aвторке, защо искаш съвет, след като не приемаш дори и мненията на читателите?

Чак и коментари от името на други си започнала да пишеш. Знаеш ли, влез в морето с превръзка. Но помоли някой да снима къпането ти. После качи видеото в някой сайт и дай линкчето. Хората, отделили от времето и вниманието си да ти отговорят, имат право на една солидна порция смях!

23.   И ти сега кого искаш да убедиш, авторке, като пишеш от чуждо име? Себе си или нас? Къпи се бе, както искаш се къпи, ама после да не напишеш някоя тема тук - подиграват ми се, искам да се самоубия.... :Х

24.   о, да, пиши си сама мнения, самоубеди се, че е ок да се къпеш с превръзка и давай смело! като не ти харесват отговорите, защо изобщо търсиш съвет?

25.   Аз вече съм на 30 г. и проблеми с менструацията нямам.
4 пъти в живота ми се е налагало да ползвам противозачатъчни, за да отложа цикъл:
* на 11 г. - за да отида на лагер в планината, но не желаех да съм неразположена;
* на 18 г. - заради абитуриентска екскурзия;
* на 28 г. - отидох на планувана почивка на море;
* на 30 г. - заради сватбата и сватбеното пътешествие.
Колкото и да оплювате коментарите на №1, отлагането на цикъла е най-правилното решение в случая...

26.   Добре, аз пък не разбирам кво толкова я нападате авторката? Ясно е, че ще потече кръвта ако влезе с (или без) превръзка, но от това няма да се свърши света. Ще стане малко шоу, аху-иху и това е, голяма работа. Вие скочихте все едно живота й зависи от това. Някой каза, че било гнусно и не били длъжни другите, в морето има много по-гнусни работи, там всички пикаят, някои и серат с извинение, а дори да не си в мензис всяка втора жена има бяло течение, което пак отива в морето, то не е ли гнусно? Кръвта поне си е кръв, бялото течение е бъкано с бактерии, гъбички и кво ли не. Случвало ми се е да настъпя стъкло в морето, порязах се и пак стана червен облак около мене, е и? Никой нищо не ми каза, трябваше да ме е срам от това ли?

27.   Иначе по темата - ако още не ти е идвало никога, шансът да ти дойде точно по време на това море е малък. И да ти дойде, ще е за кратко, няма да е като после по 5 дена. Отиди и си прави купона, пък ако все пак ти дойде, или си сложи тампон или 1-2 дена няма да влизаш в морето и готово. Третия вариант е влизаш смело без превръзка и ставаш душата на компанията ;-)

28.   Номер 26, това, че може да ти се случи нещо инцидентно е едно, а това да го правиш съвсем съзнателно - друго! И това, че има други гнусни неща, извинява ли авторката, че и тя е гнусна? НЕ! Ако някой влезе в сайта и сподели, че пикае в морето, ще го нападна точно толкова, колкото и нея, така че не ми се прави на толкова разбираща, щото не вървиш.

29.   Много благодара на тези, който не ми се подиграваха и ми дадоха полезни съвете.

30.   Аз пък съм на 13 и тази година бях на море с приятели, но се случи, така че ми дойде. Попитах едно от по-големите момичета и тя ми каза да си сложа долни гащи с превръзка в същия цвят като банския и отгоре банския. Къпах си се без проблем и не получих никакви болести :) И може да питаш майка си да пиеш ''витамин Ц'' на мен ми се забавя малко менструацията от него и е и по-малко :))
Надявам се да съм ти помогнала! :)

31.   Олее хора.. спешно ми отговорете без да ме нападате моля ви се!
Такам на 13 съм.. и в понеделник заминавам на почивка до 25 с баба ми а тя.. леле хапчета ИЗКЛЮЧЕНО цикъла ми е страшно нередовен.. направоо ужас.. дойде ми за последно на 25юли... Имам едно на умм.. ама да ви питам все пак! Дали ако пия всеки ден.. от днес вит С ще ми го забави смисс.. до 25 ще ппия по 6 хапченца.. и ще си влизам.. мислите ли ме ще го бавя така..? Тампоните.. уфф не майка ми.. оохх не ми е лесно.. ще мога ли така да го спра?? Моля ви кажете мии пак повтарям ВСЕКИ ДЕН по 6!!! чакам отговор до утре<3

32.   Това с витамин С е пълна измишльотина. Ако трябва да ти дойде, ще ти дойде независимо дали пиеш по 6 или по 60 на ден.

33.   Номер 28, аз не познавам някой да не пикае в морето. Има такива дето не си признават, ама всички го правят (малко като с мастурбацията едно време в училище). И в кръвта няма нищо гнусно, виж ако видя плуващо л**но в морето, ще ми стане гадно да, ама от кръв няма как да ме е гнус. За сметка на това ме е гнус от бяло течение, така че другия път като си на море с течение, си стой на плажа, ок? Ако сте повече такива може направо да си направите отделен плаж, с бариера отпред, пускат се само изчишкани, изакани, изкъпани, в перфектно здраве и не в мензис.

34.   Първите няколко дена си стой на плажа със превръзка и къси гащи и се печи. Взимай при възможност и нещо разхлаждащо за пиене да не слънчасаш. Може да пиеш вит. Ц по време на менструацията, за да ти се намали. Вземи си от разтворимото, по-скъпо е (към 4лв.) от това на хапчета, но знам, че така вероятността аскорбиновата киселина да навреди на стомаха е по-малка. Цяла таблетка мисля, че ще е достатъчна, а 6 хапчета ми се струват прекалено много, макар излишното к-во да се изхвърля с урината. Към края може да си позволиш (когато ти върви малко!) да влезеш в морето със превръзка (от тези тънките без крилца на Натурела или Дискрийт), но по-добре не нагазвай мн по-нагоре от колената. Сменяй превръзката след всяко излизане от водата, завивай се с кърпа, защото се издува.

Препоръчително е долнището на банския ти да е черно или в друг тъмен цвят. Купи си отнякъде интимни или бебешки кърпички, те не дразнят и се избърсвай с тях след всяко влизане. А след плажуването се изкъпи. Не те подсигуряват напълно от инфекция, все пак в морето се изхвърлят всякакви мръсотии, но ако ще плуваш в кристално чист басейн е слабо вероятно да прихванеш нещо (макар, че тамошните често са пренаселени и хигиената не е мн добра). Не се задържай дълго във водата. Ако ще плуваш, то нека да е бавно и най-вече с ръце, защото топлата вода ускорява пулса => и кръвотечението. Знам, че с тия чести смени е може би трудно приложимо на плажа, но при мен свърши работа и се разминах без инфекция от немного чист басейн. За тампони нищо не казвам, защото нямам опит с тях и не съм сигурна дали и най-малките ще са подходящи и удобни за теб.

35.   Мисля, че ме отказахте от морето, най-добре да си плавам с шнорхел във ваната. Да зарежем резила! Авторке, влизаш с мензис във вода в която всички се изхождат, отделно има много бактерии и... изхождат се. Достатъчно ли е? Да като нищо да си лепнеш нещо.

31- Ако искаш пробвай с витамин Ц. Относително е колко влияе, на мен действително ми намали течението, но... малко, не беше голяма промяна пих по 3 хапчета на ден. Опитай, няма нищо за губене. Но цикъла ти е нередовен, каквото и да пиеш...

33- Запознай се с мен. Наистина не свършвам малката нужда в морето, гадно ми е. Не ми е удобно, около мен има 300 човека, който се къпят, някои от тях плуват под вода, а други са на път да паднат от дюшека и какво- да се нагълтат с вода. Не го правя не защото съм задръстена и не мога, а защото се съобразявам с останалите хора. И честно казано не ми пука дали те го правят за мен, пука ми аз каква съм. Като дете съм го правила точно 3 пъти по същата причина. Човек или се съобразява с другите, или не го прави. Приятно ми е.

36.   На 16 години съм. Много пъти съм била неразположена на море, включително и това море, където сега ще ходим. Менструацията ми е 4-5 дни, зависи. Първите 2 дни не влизам във водата, но после, спокойно си влизах с къси гащи и превръзка, не ми се е случвало да ми потече по крака или нещо подобно, даже напротив, кръвта ми спираше веднага щом се намокрех и после след като изляза веднага отивах и си сменях превръзката. Не ми беше много лесно, но се справях някак... Пила съм и витамин С ми помагало ми е, но само започна първите 2 дни по-силно и после до 3, даже към средата на 4 ден вече ми беше спряло. Най- добрият вариант е да попиташ майка си, защото тя разбира повече от тебе за тези неща. Аз при всяко заминаване като й кажа, че може да ми дойде точно на морето (включително и на това море сега, където няма да сме сами, ще има и момчета, знаете защо го казвам и не искам да се излагам) двете заедно измисляме някакъв вариант за да мога да влизам когато си поискам във водата. Мога да кажа, че нито тампони съм използвала, нито противозачатъчни, просто ме е страх от такива неща и мисля, че все още не ми е времето. Пак ти казвам най-добрият начин е да се посъветваш с майка ти, двете ще измислите нещо. Недей да се ровиш много в нета, защото само ще ти пълнят мозъка с глупости, това е добре, онова е добре, те могат да напиша, че най-добрият начин да ти спре е ако забременееш, но ти няма да повярваш, защото там пишат пълни глупости, е в повечето случаи.
Надявам се да съм ти помогнала успех!!!

37.   Просто не ходи никъде, стой си вкъщи!

38.   НЕ НЕ НЕН НЕ НЕНЕНЕНЕНЕ И НЕ!
Моля те, просто не слушай хора от типа на едно ;х
Противозачатъчните, както нагоре казаха, забавят растежа на яйцеклетката. Големи жени, които са ги пили рискуват да нямат деца никога повече, какво остава за една 12 годишна.
Не е нужно и да носиш тампон :) Наистина си малка, а и при неправилна употреба можеш без да искаш да се отвориш, което за годините ти си е доста кофти.
Съветвам те да си стоиш на плажа или ако майка ти е съгласна-пий аспирин/аналгин. Не съм сигурна кое от двете помагаше, затова не бързай и се консултирай с родителите си. Знам само, че едно от двете хапчета забавя менструацията, рискът е после да ти дойде много силно и със закъснение. Но какво пък толкова, тепърва ще се ориентира, първите пъти така или иначе няма да ти идва на време.
С превръзка в никакъв случай не влизай във водата! Водата около теб ще стане червена, дори превръзката да е напълно чиста..доста унизително.
13 годишна :)

39.   На 16 съм и ми се е слчвало. Казвали са ми че кръвта неможе да потече докато си във водата, и съм напълно убедена че е така! Преди 2 месеца бях на лагер и три дни преди лагера ми дойде. Влизах в басейна без тампон и превръзка и кръвта не ми тече.

40.   Миличка, това, че ще ти дойде цикъла на лагера, не значи че няма да си изкараш хубаво... Какво толкова, че няма да влизаш в морето? Е, да най-добре е да си се пляскаш във водата, да си тичаш, ама какво да се прави - жени сме. Та, както казвах това, че няма да влизаш в морето, не ти пречи да се изпечеш, да влезеш във водата до коленете, да си се разхождаш по бански и така нататък :) Не го мисли и недей да си проваляш почивката заради един мензис! Айде, приятно изкарване! :))

44.   1. Да възможно е да получиш някаква инфекция но варианта е 40/60 горе-долу.
2. И на мен ми се е случвало да ходя на море докато съм в цикъл, и знам какво ти е било. Но майка ми ми каза, че съм малка за тампони.. И, че мога да си влизам в морето спокойно без нищо... И наистина влязох си в морето и нито имаше кръв в морето, нито след като излязох е текло кръв , но имай на предвид, че е хубаво винаги да си подготвена да хукнеш и да си вземеш кърпата. Хубаво е да си носиш едно шише с вода с което да се криеш някъде и да се измиваш хубаво за да няма fail.
3. Винаги си носи поне 2-3 превръзки в плажната ти чанта.
4. Хубаво е майка ти да каже там на хората които са, колкото и да те е срам.
5. Не се притеснявай и следвай "Инструкциите" ми.

45.   На 14 и миналата година и на мен ми се случи същото. Аз си облякох банския и си сложих превръзка, а за всеки случай си облякох и едникъси гащи.

47.   Аз също доста се притеснявам затова. Ще ходим на море и ще ми доиде, надявам се да закъснее... но в никои случай няма да използвам тампони, защото се страхувам и не знам

49.   Здравей! Дойде ми на 09. 07свърши ми на 15. 07 и аз си казах ох супер няма да ми дойде за морето идеално (на море съм от 27. 07), та снощи "цъфнах" майка ми и леля ми бяха на ресторант и аз звъннах на мама и и казах да си види съобщението, тя каза че ще ми вземе превръзки, но за тампони съм малка (на 13 съм), цяла нощ съм плакала, защото ни остават 3 дни и точно тези 3 дни няма да мога да се насладя на водата. Тази сутрин към 9:10 отидохме на плаж, аз бях с превръзка и къси панталонки, влязох във водата до колене, отидох и седнах на кърпата, но по едно време ми стана много топло и се прибрах. Супер тъпо ми е и постоянно плача!