Споделена история от Тинейджърски

Работа в моя дом!
Здравейте аз съм момиче на 15 години и искам да помогна финансово на моите родители, проблема е че съм малка, а те не ми дават да работя и ми казват - Ще умираме от глад, но ти толкова малка няма да се мъчиш.. И за да не се чудя знам че има работа в къщи. Търсих в нета, но имаше само да цъкам на някакви реклами и такива неща.. Ако има по-сериозна работа и със истинско заплащане моля кажете ми.. Благодаря!

Коментари

1.   Родителите ти трябва първо да си търсят работа. Ти наблегни на ученето, за да не завършиш така, че да не можеш да си храниш детето един ден. Наблягай на езиците и математиката и няма да имаш фин. проблеми след години

2.   Емм сервитьорка?

Дени, 13 год.

3.   Защо са ти казали да не се мъчиш толкова малка, има и приятна работа.
Виж в обявите за работа по добре.

4.   Прави са. След три години ще почнещ да работиш. Предполагам, че искаш да следваш - можеш да съчетаеш следването с работата. Още си малка - цял живот занапред само ще работиш, сега е времето да почиваш. Знам, че искаш да им помогнеш, но си помисли - докато си на училище, не можеш да имаш добър успех, за да влезеш в хубав университет и да се подготвиш качествено за кандидат-студентски изпити, ако работиш докато учиш. Ако си търсиш работа за през лятото, няма да спечелиш кой знае колко - в момента масово се взимат по 300лв заплати особено от непълнолетни, ако не те прецакат и не ти ги платят. Дори и да вземеш 500лв - за два месеца си взела 1000лв. На твойте години - при джобни сигурно 50лв ти се струват адски много 1000лв, но за едни работещи хора това не са толкова много пари и не биха жертвали образованието на детето си за две лета от по 1000лв в най-добрия случай. После за уроци и тн ще трябва да дадат доста повече от това, което си изкарала.
Почивай сега и събирай сили, че след месец трябва да се стягаш и здраво да учиш.
Ана