Споделена история от Тинейджърски

Обичам най-добрата си приятелка, но... нямам шанс
Значи проблемът ми, е че съм лудо влюбен в най-добрата ми приятелка, а тя не изпитва такива чувства към мен. Историята е такава, запознахме се в 7 клас. Аз бях "новото" момче в класа и тя беше първият човек, който дойде и ме заговори, а след това станахме най-добри приятели. Всъщност тя беше единствената приятелка, която имах в цялото училище. Тя винаги е била до мен, имаме толкова хубави моменти заедно и просто изведнъж докато говорих с нея, осъзнах че я харесвам, но не й казах. После кандидатствахме заедно и ни приеха ни в един клас. Проблемът така да го кажа е, че тя гледа на мен като на брат едва ли не. Когато излизаме заедно в мола да речем, и тя пробва нещо ме вика да си изкажа мнението и просто се преоблича пред мен и като я видяя... сами можете да се сетите. Както и да е правя опит да не си ми личи, но... И с всеки изминал ден ми ставаше все по-трудно да съм покрай нея просто като приятел. И просто щях да се побъркам, когато тръгна с едно момче, което изобщо не я заслужаваше и само я нараняваше, когато се разделиха естествено плака на моето рамо. И ето сега след цели 3 години най-накрая се реших да й кажа. Миналата седмица след като бяхме излизали с други приятели, накрая останахме двамата и аз отидох да я изпратя и просто й каэах, че я обичам, че мисля само за нея и че искам да бъдем заедно. Кво ли пък си вярвах и аз!? Иии... тя мълча известно време и каза, че не гледа на мен по този начин и че ме обича, но като приятел. Казвам ви, идеше ми да не се бях раждал изобщо. И докато се чудех да кажа ли нещо, да си тръгна ли и видях, че е заплакала. Казах й(малко грубо)- ти пък защо плачеш? , а тя- Защото знам, че утре вече няма да ми говориш, а те обичам, ти значиш много за мен, не исках да се получи така, съжалявам.. И аз просто я прегърнах, казах и че нищо няма да се промени и че ще и се обадя и си тръгнах.
Два дни след това дойдох в София при по-големия ми брат, просто за да съм далеч сега, защото не знам какво да правя. Тя е най-близкият ми човек. Беше с мен, когато имах проблеми, когато нашите си вдигаха скандали, а после и когато се разведоха. Винаги съм можел да отида при нея и просто да си излея това, което ми тежи и да знам, че ще ме изслуша. А също сме имали и толкова много забавни моменти заедно, а сега май съсипах всичко. Не знам как ще я поглеждам повече в очите и тя мен. А не мога да крия, че я обичам. Имам чувството, че ми остават три вариянта. Да се отдръпна от нея, да съм с нея, но да се примиря, че няма да бъдем нищо повече или пак да продължа да й бъде приятел, но да продължа да опитвам да станем повече. Въпреки, че първия вариант-просто не мога да си представя да съм далеч от нея, втория-няма начин да се преструвам, че не я обичам, а третия-99, 99% вероятност нищо да не стане. Съжалявач, че ви занимавам с тези дълги писания, някои от вас може и да ме сметнат за лигльо, както решат, но много ще съм ви благодарен, ако ми кажете как да постъпя.

Коментари

1.   Имам подобен проблем. Обичам най-добрия си приятел, но той мен само като приятелка. Предполагам, че мога да му променя мнението за мен и се опитвам. Желая ти наистина късмет, защото знам какво ти е! Надявам се да се получи нещо :)

2.   Намери си друга и ще ти мине. Вторият вариант е най-правилен. Не губи такъв приятел, аз не бих си го простил.

3.   Най-голямата грешка ще бъде да се отдръпнеш.

4.   Според мен третият вариант е абсолютно неподходящ. Как ще се опиташ да пренастроиш чувствата й? С комплименти ли, с любовни думи, любовна поезия, цветя..? С какво? Както и да се опитваш, по всяка вероятност ще я отдръпнеш от себе си, защото тя ще чувства, че вече не сте приятели както преди. Че ти се надяваш на нещо повече и настояваш, настояваш... Ще те чувства отдалечен и накрая ще предпочете да прекратите този фарс. И то с право, поне според мен. Попадала съм в такава ситуация и не знаех как да се държа с момчето, накрая просто го "изтрих" от живота си.

Първият или вторият вариант стават. При първият вероятността да се върнеш рано или късно при нея като жалко пале, е много голяма. Само че и тогава ще бъде трудно, защото "заминаването ти" ще я е наранило, нещата ще са съвсем объркани... А и сам казваш, че трудно ще ти бъде без нея. Не знам защо, но си мисля че няма да изтраеш повече от месец, два далеч от момичето и после ще се чудите как да крепите приятелството си.
Вторият вариант е изключително труден за теб, но е най-големият ти шанс да я накараш да се влюби в теб. Защо ли? Ами защото ще види, че уважаваш чувствата й и че въпреки всичко, си до нея като истински приятел. Тя ще знае, че на теб ти е трудно, но ще оцени жеста и може би един ден, ще бъдете заедно. Ако ти не я разлюбиш, ако имате малко късмет...

Вариант е и да си намериш друго момиче, разбира се, но мисля че единственото, което ще постигнеш, е нараняването на "новата". По принцип така се случва. "Новото момиче" се влюбва в теб, ти тичаш след "старата" и новичката е наранена, депресирана и т.н. Неприятна ситуация. ;)

5.   Не се отдръпвай от нея, тя не е виновна заради чувствата си. А и ще е много жалко да се похаби едно такова приятелство. Остани с нея като приятел, знаеш ли пък може и тя да започне да изпитва нещо повече. А ако не след време ще ти мине и ще влюбиш в друго момиче.

6.   Имах същия проблем само, че най-добрата ми приятелка е влюбена в мен. И да ти кажа не се отказвай тя точно това направи и сега сме заедно, за 7-8 месеца от най-добра приятелка стана най-красивата жена на света
тя как ме спечели ли?
е просто е малко ревност, винаги беше до мен и най-вече онзи поглед...

7.   Така е-когато момче и момиче са най-добри приятели почти винаги единият се влюбва. Гадно е, но трябва или да го преодолееш, или да се бориш за нея... а ако решиш да избереш втория вариант според мен само ще се измъчваш. Успех!

8.   третия вариянт е супер! и тя има чувства към теб, просто не ги е проумяла.. вие сте в най-перфектната ситуация. Точно това е истинската любов между най-добри приятели мъж и жена. Не я изпускай, бъди с нея като приятел и когато тя осъзнае всичко ще е ок. Не бягай от нея, някога ще съжаляваш, че си изпуснал Любовта на живота си, Сродната си душа! Имай малко търпение, нещата се нареждат!

9.   Бъди с нея като приятел и след 1, 2 месеца започни да и правиш комплименти и дано се получи защотот прие мен е същото самоче мее страх да и кажа

10.   И аз съм така приятел. Мъча се толкова много та тя ми е най-добрата приятелка. Тя ми го е казвала - моля те не ме харесвай никога защото ще си развалим приятелството. Така и направих но дойде момент в който започнах да я харесвам повече от приятел. Но си казах, че няма да й го призная понеже тя е всичко за мен и ме мога да я загубя. Още я харесвам и не знам какво да правя. Казва че съм и най-добрият приятел и само на мен може да разчита (и е така понеже всички нейни приятелки я предадоха а в тези моменти аз бях до нея и още съм! ). Понякога си мисля да не би тя да ме харесва когато я наблюдавам, но винаги се сещам за думите й и не мога просто не мога да й го кажа

11.   Въпреки, че я обичам предпочитам да сме приятели, за да не я загубя. Много ме боли, когато другите и "гаджета" уж много я обичат, а в същото време я нараняват и тя само страда. Надявам се с течение на времето или моята любов да отмине, или тя да разбере колко държа на нея и да отвърне на чувствата...

12.   Аз бих се махнал от нея, защото така само страдаш като изпитваш любовни чувства които не са споделени. Постави и ултиматум и и кажи, че си влюбен в нея и не можеш просто да стоиш до нея без да сте заедно защото това те наранява, дай и три дни да реши. Или ще сте заедно или ти трябва да си тръгнеш за да пощадиш сърцето си. Душевните рани са много тежки, затова пази сърцето си. Ако не желае да е с теб, отсечи я от живота си и прекрати всякаква комуникация с нея и душевната болка ще престане. Приятелствата момче-момиче не стават защото обикновено се развива привързаност която прераства в чувства. Това е много добре е ако може да се развие естествено в любовна връзка, но ако не стане е истинска трагедия. И на мен ми се е случвало.

13.   Да ти имам и проблемите пикльо! Като не става не става!

17.   Приятел... Аз... съм в същата ситуация вмомента.. найстина дори не знам как се чуствам за да ти кажа.. Обичам я.. но не съм сигурен (по-скоро няма)Такива чуства и към мен.. Тъй като тя ми говори от време на време за момчета които си харесва.. на мен ми става отвратително и колкото да ми е тъпо аз се съгласявам с нея и гледам да й помогна с момчетата.. не знам, не знам какво да правя много ме е страх да й призная защото ако тя няма такива чуства към мен... ще стане ужасно но за всеки случай имам намерения да не се отказвам от нея... и знаеш ли как ще й го кажа.. един ден толкова намеци ще й правя докато един ден, когато загуба контрол просто ще я целуна... и тогава ще се разбере какво ще стане. При мен тъпото е че имам и приятелка и те първа ще трябва да късам с нея малко трудно, защото тя много се е привързала към мен ние ходим от 7 месеца вече, но в крайна сметка ще следвам сърцето си...

18.   И аз имам тази ситуация и аз съм влюбен в най-добрата приятелка не смея да и кажа да не я изгубя

19.   В край на сметка какво стана