Споделена история от Тинейджърски

Не мога да заспя...
Аз съм момиче на 12 години. Попринцип през деня доста се изморявам. Когато стане 23:30 - 00:00 очите ми се затварят... След като си легна обаче въобще не мога да заспя... Вече не ми се спи... Оставам будна още 2-3 часа след като си легна.. Два пъти съм оставала будна чак до 6... Не знам защо става така...
Сутринта брат ми ме събужда в 8-9 часа с МНОГО тропане и викане когато говори по телефона... Молила съм го поне да се опита да спре, но нищо не се промени... От около месец е в града... иначе живее в Германия..
Но и преди той да си дойде наще ме събуждаха всеки ден без да искат... но понякога и нарочно.. -_- (не знам защо)
Аз просто се побърквам.. и не разбирам как така първо ми се спи ужасно много а пък после - въобще... Някво.. супер тъпо ми е...
Разболявам ли се?? Или...?? Нищо не мога да схвана... Моля дайте ми съвет... Мс предварително :))

П. С. сори ако нещо не сте разбрали.. не мога да се изразявам добре... :/

Коментари

1.   И аз имах такъв период - направо си мразех леглото. Накрая изпадах в някакъв ужас като дойдеше време да си лягам, защото свързвах леглото си с безсъние, непрекъснато въртене, гадни мисли и така нататък. Но сега е лято, нормално е да имаш повече енергия, защото не трябва да ставаш рано. Като не можеш да заспиш ставай от леглото и се разходи из вас. Вземи някоя книга или учебник (взема ли историята веднага заспивам). Пробвай се да си навиеш алармата за 6 часа примерно и задължително стани, нищо че ти се спи. Излез навън разходи се. Гледай да имаш повече натоварване през деня и ще видиш как лесно ще заспиш. Успех :)

2.   Глупости, не се разболяваш :D Аз съм така всяко лято от както се помня. Само че мен си ме оставят да спя до 2-3 следобед. Иначе заспивам към 4-5-6 сутринта. Просто веднъж започне ли лятото и веднага си развалям режима я покрай някоя дискотека, я просто защото оставам до късно пред компютъра и е така докато не почне даскало..

3.   Виж сегА.. моето нещоо е същотооо.. лягала си си към 23:30 - 00:00 часа предполагам защото си ходила тогава на училище.. аз съм така.. , но през лятото стоя до 7 часа будна.. това не е проблем просто става така защото по време на училище мозъкът ти прекалено много се изморява и отделно когато пишеш домашни следобед.. а лятото е много по свободно.. и е съвсем нормално да си така.. не се притеснявай :)))

4.   и на мен започна да ми се случва когато бях на 12... още съм на толкова и сякаш ми мина ;дд

6.   И на мен ми се случва абсолютно същото, а досега не съм имала проблеми със съня. И на мен ми е трудно да разбера от какво е. Вече започвам да си мисля, че е от сезона, тъй като това лято ми се случва за пръв път да не мога да заспя. Много е дразнещо, знам. Когато тръгнеш да си лягаш ти се спи, а когато е време да заспиваш не можеш.

7.   Според мен не си достатъчно изморена, защото си във ваканция. Можеш да си позволиш да спиш до късно сутрин, нищо, че те събуждат.
Сигурно си си обърнала режима заради свободното време. Не си болна, мисля, че сънят ти ще се нормализира, когато започнеш училище.

8.   Аз имах същия проблем, но го реших без проблем след няколко дена експерименти. При мен помогна следното:
1. Като легнеш в леглото трябва да ти е удобно да можеш да се отпуснеш (било то възглавница, нощница и др. )
2. Когато легна тръгвам да си представям какво ще направя на следващия ден. Представям си как ще си направя кафе после закуска как ще си прочета имейлите и как ще изляза навън(възможно най-подробно)
3. Ако и това не помага започвам да броя от 1000 надолу (дори и на други езици)
Надявам се това да ти помогне по някакъв начин :)