Споделена история от Тинейджърски

Алчна ли съм?
Здр! Аз съм 17 годишно момиче.
Всеки път, когато тръгна с някое момче, той започва да ми подарява подаръци, всякакви -рокли, обувки, парфюми, бижута (най-вече) и аз разбира се, се радвам, че правят това за мен, харесват ми нещата, които ми купуват без да ги моля и си ги нося.
Обаче знаете колко са "трайни" връзките на тази възраст и все някога се разделям с гаджетата си.
Лесно преживявам повечето скъсвания, все пак вече не съм на 13 и бързо си намирам нов приятел, понеже съм от голям град, движа се в компании с хора, които имат много други приятели и познати и покрай тях се запознавам с нови момчета и ако се харесаме с някой, тръгваме.
Проблемът ми е, че когато скъсам с някого, нямам навика да му връщам подаръците или да ги давам на други момичета, даже напротив! Още нося роклите и бижутата и когато кажа, че са от бивши гаджета, досега никой не се е дразнил.
Просто винаги мога да забравя лошите спомени с един човек, но подаръците си ги харесвам и обичам да ги нося, независимо от кого са, това лошо ли е според вас?
И моя ли е вината, че момчетата, с които ходя, обичат да глезят дамите и да правят подаръци?

Как мислите вие?

Коментари

1.   Не е лошо това, носи си си ги

2.   Не мога да разбера само защо си правиш друга да пишеш това? Да разберем че си хубаво момиче което лесно се купува, или че всичките ти връзки се крепят на шалчета и парфюми?

3.   Нищо лошо не виждам, защо си задаваш такива въпроси?

4.   Интересно ми е как става това с подаръците. Аз съм на 37 години. Досега съм имала доста връзки, някои от които доста сериозни/ тази в момента е равна на брак/, но не съм получавала такива подаръци, освен на рожденни дни, коледа и т. н. Моите приятелки също не получават или не са получавали. просто си изкарват парите и си купуват.

5.   Подарявали са ми бижута и сантиментални дрънкулки, които след време нося, но не ги нося, защото са много хубави, скъпи или нежни, а защото ми носят спомени. Не виждам лошо да си ги носиш. По-скоро е лошо да ги приемаш от човек, който ти ги подарява ей така, а не от чувство.

6.   Нормално е, все пак ти си само на 17 години. Като станеш на 25-30 ще имаш други приоритети. Всяка възраст с нещата си, но все пак внимавай да не станеш прекалено меркантилна, защото един ден ще се появи момче което няма да има толкова парички и тогава няма да има роклички и обувчици, а може би чувства! Успех!
Муцито

7.   Ха-ха №4 Човек не си кипри стария 20 годишен опел с нов модел лети джанти. Не си облицова тераската на стария панел с мрамор от 160лв/м2. На 37 не можеш да се сравняваш с 17 годишните момичета.

8.   От къде ти хрумна, че си алчна? Изобщо не си. Напълно нормално е да не връщаш подаръците от бившите си гаджета, подаръците не се връщат. А и за какво ти е да ги връщаш? ! Както ти каза връзките на тази възраст не са особено трайни, но това не означава, че момчетата, с които си се разделила са ти направили нещо толкова лошо, че да искаш да се отървеш от абсолютно всеки спомен за тях. Нямаш вина, че ти правят подаръци, няма нищо лошо в това. Не се притеснявай за такива неща. Дано да не ти идват по-сериозни проблеми до главата.

9.   Много съм съгласна с номер 6. Аз съм на 19 и са ми подарявали основно плюшени играчки и бижута, но след края на връзката прибирам бижутата някъде и забравям за тях. Няма да ми е приятно утре да ме види някой бивш и да каже: "Я па тая още ми носи подаръците. Толко ли няма пари да си купи други. Колко е евтина само. "

10.   Нормално е то си е подарък, за теб е. Няма нищо лошо в това да си го носиш и да му се радваш.. На мен пък ми е малко чудно - Абе какви такива подаръци без повод рокли, бижута и т.н. ? Или мъжете капят по теб или имаш някаква тайна хаха
п.с. Ако имаш тайна.. сподели я :P ха ха ха