Споделена история от Тинейджърски

Не мога да си помогна сама
Такааа...(знам, знам - такова начало не е обещаващо, но не се сещам как точно да започна) искам да споделя с вас едни мои трвоги и съответно да получа няколко съвета, че ще се побъркам да мисля сама за едно и също.

Има едно момче...сприятелихме се...сближихме се, влюбваме се един в друг. Но в началото на познанството ни аз го излъгах, ( не знам защо, ей така от някакъв каприз) че доскоро съм имала сериозна връзка с момче, което е сега далеч, но аз продължавам да мисля за него. И сега въпреки всички намеци (къде скрити, къде малко по-директни) той не смее да ме обиква. Продължава да се държи приятелски и да ми се ядосва от време на време, когато опитам да покажа, че го ревнувам, че го искам и т.н.

Доста време мина от онази моя лъжа, но си мисля, че това е нещо, което му слага големи спирачки. Разбира се не е само...може би. Усещам го, че няма достатъчно вяра в себе си, абе определено не от смелите, настоятелни и решителни мъже.

Но понякога ми говори за други момичета, разказва ми, че е ходил на среща и как е минало, иска ми съвети за тях. Често ме пита как е моят любовен живот. Говорим си много за любовта и човешките взаимоотношения, но принципно - обсъждаме, смеем се и т.н.

Но усещам, (знаете, че се усеща) че се влюбва в мен, а не смее някак, не иска. Хубаво му е да се държим приятелски и да си споделяме. Няма желание да мине тази граница ( не зна точната причина). Ако му заговоря за чувствата си ще избяга от мен, ако продължавам, както сме се сега накрая ще се изнервя. Свикнала съм да казвам онова, което е в сърцето ми - било то хубаво или лошо. Знам само, че е непоносимо вече, а не искам да го "изгоня" от живота си. Искам го до себе си, искам да намеря начина да бъдем заедно, искам да не се страхува да ме обича.

Решила съм да му разкрия малката си лъжа, надявам се, че няма да се разсърди, че съм го лъгала и ще съумее да ми прости тази глупава измислица. Но да действам ли решително към сърцето му, да му кажа ли с думи прости, че съм влюбена в него, че силно се привързах и искам да е до мен? Или първо да опитам да разбера дали е наиистина готов да ме обича така или иска да сме си приятлчета и как да го разбера?

Ще се радвам на всеки коментар и съвет. Благодаря!

Коментари

1.   Миличка.. според мен бъди честна! Започни от оная лъжа за предполагаемия ти бивш приятел:) и след като сте приятели все още, той най-вероятно ще се нацупи, но предполагам, че няма да е много! От там нататък бъди честна с него за всичко, ако искаш да има любов и доверие! А дали той иска дасте нещо повече.. ами щом казваш, че усещаш и от негова страна... той не прави крачката, но ти сама казваш, че не е решителен.. ти, която уж си решителна и казваш каквото мислиш се чудиш, та камоли той :) недей да се страхуваш.. ако ще лека по лека да е с намеци пак може да предприемеш нещо към него като нещо повече от приятелство.. но първо бъди честна и за напред само истината :) Успех :)

3.   Познато ;)
Знаеш ли, кажи му за тази лъжа. Една връзка се крепи изцяло на доверие, веднъж загубено, то много трудно се връща. Много по - добре е ти да му признаеш, отколкото той да разбере, но след време. Да се надяваме, че след като разкриеш малката си тайна пред него, той няма да изстине към теб. Ако изпитва нещо повече от приятелство, ще е клонен да ти прости. Най - вероятно в началото ще бъде в нещо като в шок - нормално е. Не че лъжата е толкова голяма, но сигурно не го е очаквал точно от теб. Въпреки всичко, това не трябва да те спира - просто уцели момента и му кажи, а след това признай и чувствата си. Щом си свикнала да казваш това, което ти е на сърцето – просто го направи и няма да съжеляваш. :)
SFA

4.   Започни от лъжата разкажи му сичко обясни му защо си го направила и виж как ще реагира ако го приеми добра и нети се разсарди му признаи и чувствата си даже ако си и по смела му предложи аз лично съм предлагала на момче не е много нормално но ако е по срамежлив давай по смело ако си сигорна че и той е влюбен :) Успеь мила :)

5.   Да мило момиче, кажи му че си влюбена в него. Това е единственият възможен начин. Преди години и аз така направих за да ме обикне той още по- силно, но майка му го убеди, че съм уличница поради тази причина и той ме заряза, макар да знаеше, че не е вярно и майка му не е права. А го обичах повече от живота си. Но това не го спря.

А това, че ти говори за други момичета е просто начин да те накара да му признаеш обичта си. Защото сигурна съм, че знае какво чувстваш към него.
АЛИС