Споделена история от Тинейджърски

Любов или привързаност? Как да я забравя?
Здравейте,

На 19 години съм и имах връзка около 10 месеца с момиче на моите години и от моя клас. Бяхме по 24 часа заедно буквално, защото живеехме заедно и ходихме на училище. Но не знам явно от това, че сме ужасно време заедно сигурно започнахме да си омръзваме и се карахме много лошо и по много пъти на ден.

След последното ни скарване преди няколко дни се разделихме сега нито аз я търся нито тя мен докато преди като се скарахме винаги тя първа ме търсеше молела ми се е да се съберем не малко пъти, но този път не ме търси. Аз лично искам да се разделя с това момиче, но вече няколко дни не мога да заспя заспивам мн късно вечерта събуждам се много рано постоянно я санувам никога не съм се чувствал така много ми липсва, но не искам да и кажа и не искам да съм с нея.

Искам да ви попитам това на кое се дължи на това че сме живяли заедно и сме били 24 часа нон стоп заедно или това е любов. Постоянно мисля за нея и не мога да спра не мога да се съсредоточа не мога да гледам филми не мога да правя нищо :(

Мога да си намеря друга приятелка на момента симпатично момче съм но си мисля, че няма да ми е хубаво с нея защото съм свикнал с др момиче :( Моля помогнете ми какво да правя ?

Коментари

1.   Може би се чувстваш така, защото както сам казваш, винаги преди момичето е правело първата крачка към вашето сдобряване. Добре, след като толкова много ти липсва и искаш да си с нея, защо сега ти не я направиш тази крачка? Ако тя иска да е с теб, ще се съгласи и ще ти прости. Но доколкото разбрах, ти сам не знаеш какво искаш. Обичаш ли я? Искаш ли да си с нея? Ако ти е омръзнала и искаш да я смениш, сега имаш този шанс. Избирай - или едното, или другото. Но знай, че каквото и да избереш, все ще е трудно. Успех!

2.   Аз съм съгласна с номер 1. Не се страхувай да направиш първата крачка към вашето сдобряване, ако си сигорен, че искаш да бъдеш с нея и че я обичаш. Живота е труден... Може би това е изпитание, на което съдбата те подлага. Преди да направиш нещо, по-добре помисли сериозно върху решенията си и върху последствията. Ако я обичаш се замисли дали я познаваш достатъчно добре и според теб каква ще е нейната реакция. Не знам дали ще ти помогна с тези простички неща, които ти казах, но се надявам поне да съм те стимолирала да постъпиш както трябва.