Споделена история от Тинейджърски

Притеснявам се от новото
Здравейте! На 14 съм-момиче, и ме приеха в елитна гимназия.. заедно с братовчедка ми се надявахме да сме в един клас, но за жалост вчера разбрахме, че сме в различни паралелки.. момичетата в моя клас са 11, заедно с мен... т. е една остава сама, и защо си мисля, че това ще съм аз!! .. много се притеснявам и как ще се представя на входните нива. Попринцип в старото ми училище нямаше големи изисквания-почти отличничка бях, като имах проблеми по физика и математика, но учителките ми оставиха отлична оценка.... ако се представя зле... и ако не си намеря приятелки... не искам да седя сама....
П. П хора, които са се приспособили към ново училище да дават окуражаващи мнения, не ме нападайте!!!!

Коментари

1.   Ще се справиш , не се притеснявай !

2.   Споко дете, другите от класа също ще са си непознати с времето ще се опознаете особено като направите един два купона. Няма от какво да се притесняваш всички сме минали по този път после като почнеш работа е същото ново място непознати хора, но всички са се справили с това.

3.   И аз бях така - абсолютно нов клас, не познавах и един човек. И ние бяхме нечетен брой момичета, но едното седеше с брат си - близнаци са. :) Запознахме се още на втория ден и всички бяха много добри и мили с мен, а те се познаваха отпреди. Това не попречи! ^^
Съветът ми - бъди усмихната, добра, общителна, говори с тях и тн. Приобщи се, но не забравяй и да бъдеш себе си!
Колкото до входните нива - дишай!! Не се притеснявай, нервите никому не помагат! Щом си била отличничка - да нямаш грижи. :P
Не познавам хората от бъдещия ти клас, но ти стискам палци да изкараш късмет като мен и да случиш на добри и свестни съученици!! :)

4.   Момиче на 15ч за 9ти клас. (Аз се преместих в по-голям град, в елитна езикова гимназия, живея в общежитие. )

Миналата година нямах никакви притеснения за първият учебен ден и новото училище. Никой не познавах в класа. Даже когато ни събраха в класната стая, аз бях сама на чина и до мен седна едно момче, което закъсня. :D Изобщо няма да се стесняваш. Аз не познавах дори града, пък за съучениците ми да не говорим.

Помня първият час по математика за подготовката за входното ниво. Всички вдигаха ръце, решаваха задачи на дъската, а аз не можех нищо да си спомня от уч. материал и не взимах участие. Помислих си че всички са големи отличници. Но когато се опознахме (след първият срок) разбрах че тези които учим стабилно сме: 10 човека. Във всяка гимназия има слаби ученици. Не си мисли че ти ще си най-зле. Трудът се възнаграждава.

5.   От АВТОРКАТА:Изключително много Ви благодаря за окуражавщите мнения... Познавам само едно момче от класа си, той е много добър и общителен, пишем си във фейсбук и понеже познава класа ми обеща да ме запознае, така, че притеснението за приятелите отпада, но за входните нива се притеснявам все още... дано да минат добре, стискайте палци и успешна учебна година на всички :))))

6.   Здравей. И аз съм на 14 и ме приеха в елитна гимназия. По принцип съм много затворена и стеснителна. В старото ми училище не бях от "популярните"...
Добре че се паднах с 2 приятелки в един клас. Но също се запознах и с още 2, 3 момичета(нищо, че не сме в една паралелка).

На първият учебен ден ще се запозная и с още хора. Поне ще сме нов клас, никой няма да ме познава. Идеален повод да си създам добра репутация. :DНадявам се да ме приемат добре и да си намеря много нови приятели. Пожелавам го и на теб! :))
Колкото до входните нива-щом си отличничка, не се тревожи.

М. А.

7.   Не се безпокой и аз съм в твоето положение познавам само 1 човек от новият клас! Ще ти кажа само че аз не се притеснявам надявам се само хората да са добри!

8.   аз съм точно както теб спокойно вдигни глава няма да има нищо ще свикнеш и с тези твой съоученици не се притеснвай. стискам ти палци :)