Споделена история от Тинейджърски

Сестра ми има връзка с доста по-възрастен мъж
Здравейте!
17 годишно момиче съм и имам проблем със сестра си.
Тя наскоро направи 15. Отговорно и умно момиче е, не е като повечето всеизвестни "кифли".
Работата е там, че нашите са извън България и ще се върнат най-рано в края на годината. Аз се грижа за сестра си, но преди известно време ми каза, че има приятел. Момчето беше на 21, бях скептично настроена! Впоследствие все по-често идваше вкъщи. Сладур, свястно момче. Много ми допадна и не съм правила проблеми на сестра си.
Преди десетина дни разбрах, че са скъсали двамата и в момента тя се вижда с мъж на 31. Не ми каза нищо, лъжеше ме, че излиза с приятелка и се е виждала с него. Моментално и казах да прекрати взаимоотношенията си с този човек. Отвърна ми, като на следващия ден беше излязла без да знам и се върна късно вечерта. Стигнах до друга крайност: Спрях да и давам пари. Това не я спря, напротив. И какъв е смисъла? !? Да не съм аз, да и дам 7, онзи и дава по 20... Заплаших я, че ще кажа на нашите, но и тя има нещо срещу мен.... и ще се издъним и двете.
Междувременно и вече бившият и приятел идва вкъщи ядосан и взе да ми говори против този мъж, че е бил заплашван, че е наркоман, изпаднал, агресивен. С една дума "спаси я, докато имаш шанс! ", но просто не виждам как да се справя с нея. Тя всеки ден се държи все по-дръпнато и споменава, че иска да ''изчезне''.

Коментари

1.   Първо - който е оставил едно 17 г. дете да наглежда едно 15 г. дете е за мен меко казано безотговорен родител. Нищо не може да оправдае родителите ви! И двете сте без всякакъв контрол (и тя имала нещо против теб?).

Колкото до мъжът - вземи и се запознай с него. Дали ще е на 21 или на 31, разлика няма - и двамата ще искат (и правят) секс. 10 години не променят същността на човека. Провери обаче дали новият е женен, такива работи. Не пускай бившият ? в жилището.
Покани новият на кафе в кафене, не у вас. Поговорете и си направи своите сметки. Обади се на вашите тогава и им разкажи всичко, кажи си и за твоите грехове

Но по принцип - за мен вие сте на „правилния път“ да се плъзните по бръснача и да пропаднете като момичета, защото вашите са ви оставили сами да се оправяте.

2.   Кажи на родителите си!

Муцито.

3.   Каквото и да има срещу теб ти си по-голямата и сестра, твоя работа е да се грижиш за нея и да я защитаваш от гаджета. Затова се стегни и освен, ако не си убила човек, кажи на родителите си.

4.   Ами според мен ще е добре да си поговориш с нея за това къкво може да и тори този човек!! Тя би трябвало да те разбере!! А и според мен е ако не те послуша и след разговора е най-добре да кажеш на важите независимо какво държи тя срещу теб!! Или ти кажи на вашите това където тя държи срещу теб първа и няма толко да ти се сърдят а след това кажи и за нея!!

5.   Сестра ти е едва на 15! Подай оплакване в полицията, ако ти и се водиш настойник имаш право да го изискаш, да ограничат достъпа до сестра ти на опасни за нея хора.

6.   Прочето още веднъж коментарът на Номер 1