Споделена история от Тинейджърски

Всичко, което оцелее след есента, остава с теб
Здравейте! На 17 години съм, а приятелят ми е на 20. Заедно сме от 8 месеца. Проблема е там, че родителите ми не го приемат само защото е българин (аз съм туркиня). Приятелят ми е от друг близък град и за да се виждаме аз пътувам без да знаят родителите ми. Налагаше се да ги лъжа къде и с кого съм. Вчера бях с приятеля ми и пак се наложи да излъжа къде съм, но майка ми разбра за лъжата. По телефона и казах, че съм с приятеля ми в друг град, а тя ми наговори ужасни неща. Двамата решихме да дойде с мен в моя град и да ги запозная с майка ми. Дойдохме заедно, представих го на майка ми. Тя отказа да се запознаят. Той се опита да говори с нея, но майка ми само го слуша без да разговаря с него. Приятелят ми ясно и каза, че няма да се откаже от мен. Вечерта казах на баща ми за приятеля ми. Неговата реакция не беше по-различна от тази на майка ми. И той ми наговори ужасни неща. Че съм била неблагодарна, малоумна, провал, срам за семейството и това само защото приятелят ми е българин.. Вкъщи всички са настроени срещу мен.

С приятеля ми няма да се откажем един от друг. Обичаме се!!! Живея в ада.. На никого не пожелавам да има родители като моите!!!

Моля ви да ме посъветвате как да ги убедя да опознаят приятеля ми и да го приемат...

Коментари

1.   Хах, това не е възможно - що за наглец трябва да си - да си роден и да живееш в България като български гражданин, да говориш български и при това да не искаш да имаш нищо общо с преобладаваща част от хората, които живеят в родината ти, защото били БЪЛГАРИ, видиш ли. Все едно сестра ми, която живее в Германия да забрани на сина си да ходи с германка, защото е горда българка.
Не, не е възможно просто.
Ако се боят от опозоряване родителите ти - кажи им, че са вече опозорени, защото са допуснали да живеят тук и имат български лични карти :))))

2.   Напълно ви подкрепям!!! Родителите ми нямат нищо против да имам приятели от какъвто и да е произход.. но когато става дума за човека до мен са настроени крайно...

3.   А заглавието какво значи?

4.   Когато е лято, всичко е лесно, възможно, сладко, красиво.. Но след лятото винаги следва есента. Тогава не всичко е толкова лесно и красиво. Есента е изпитание. Всичко, което оцелее след есента, остава с теб! :)