Споделена история от Тинейджърски

Първият път
Здравейте! Аз съм момиче на 15 години, карам 16-тата и имам следния проблем: Имам си приятел, с който всичко върви чудесно. Разбираме се, обичаме се и съм сигурна в него. Той е по-голям от мен и така да го кажа има опит в секса. Никога не ме е притискал, нито се е опитвал да се възползва от мен. Винаги, когато подхванем темата той ми казва, че иска, ако първия ми път е с него, да бъде, когато се почувствам готова. Не искал да ме насилва, да ме кара да се чувствам неудобно и когато го направим да бъде по най-добрия начин. Щял да го направи незабравимо. Много го желая и не е, защото сега така е ''модерно''. Искам го. Искам него, искам да бъде с него. Просто го желая. Не му го показвам, защото не искам да ме разбере погрешно и да си помисли, че съм готова. Това, което ме спира са родителите ми или по-точно майка ми. Ще кажете ''Не е нужно да разбира, как ще разбере... '' Това не мога да го скрия. Мисля, че прекалено много ще ми личи. Ще трябва да и кажа, а и по-добре да научи след като се случи, отколкото да и призная на 17-18 и през цялото това време да живее в илюзията, че съм девствена, но ме е страх от реакцията й. Абсолютно винаги ми е казвала, че каквото и да има е по-добре да и кажа. Дори един ден да се случи да забременея, когато не му е времето-иска да знае, а не да крия и да се измъчвам как да махна детето. Сигурна съм, че ще е до мен, но аз съм на 15.... Как да и съобщя, че вече не съм девствена? Какво ще ме посъветвате вие? Да го направя ли с човека, когото обичам и желя?

Коментари

1.   Да, ако се разбирате и темата за секса вече е навлязла във връзката ви, го направете. Не мисля, че трябва да се стесняваш заради майка си. Тя ще те разбере. Ти си младо момиче и така или иначе един ден ще загубиш девственоста си. Защо да не е точно сега, когато си намерила правилния човек, който те привлича сексуално и ти е дал свободата сама да избереш кога да му се отдадеш? Майка ти няма да има нищо против, стига да вижда, че си щастлива, и че не съжаляваш за крачката, която си направила. Недей да се спираш да го направиш от страх, че един ден може да те остави и да се окаже, че си била използвана, както правят някои момичета. Никой не е казал, че връзката ви трябва да е вечна, все пак ти си само на 15, и други връзки ти предстоят. Но докато се обичате и сте щастливи заедно е добре да включите и секса. Направи това, което ти идва отвътре, това, което чувстваш, че е правилно за теб. Добре е да се водиш от чувствата си когато имаш такива, но естествено, трябва и да се помисли преди да се свърши нещо. Ти сама можеш да прецениш какво да правиш.

2.   Значи си на 16 навършени? Ако караш 16-тата година значи си на толкова 96 набор, нали? Не си чак толкова малка, тялото ти се е развило, чувстваш се готова за това, вярваш в човека до себе си. Майка ти явно е разбрана жена, не живее в 20 век с представата, че дъщеря и ще чака до брака. Къде е проблема? Извикай я и и кажи, че искаш да си поговорите за първия път. Нека стане преди всичко, за да може да има психическата подготовка и така. Родител, които няма да има проблем с първия път и дори може да иска той да ти купи презервативите за да не се червиш е един на милион, ако се криеш и лъжеш такъв човек, то какво излиза? Майка ти ми звучи, като свястна жена, нека знае. Не виждам проблем. Но наистина винаги съм смятала, че е хиляди пъти по-добре да можеш да споделиш на родителите си и да знаеш, че каквото и да се случи, както и да се издъниш те ще са до теб.

3.   Аз го направих на твоята възраст и тя не разбра... след 3 месеца й казах. :D

4.   Поговори с нея преди да го направиш. Кажи й, че се чувстваш готова и даже може, ако не се познават с приятеля ти да ги запознаеш. Но мисля, че наистина е по-добре преди да го направиш да и кажеш, че ще се случи, а не след това, защото мисля, че малко или много ще се шокира. Успех! :)

5.   Кажи и преди да го направиш... и ако ти даде го направи..

6.   Ако го обичаш наистина го направи с него, аз съм на 15 и съм правила секс с това момче което обичам и не съжалявам! защото рано или късно се ще трябва да го направиш по добре го направи с момчето което обичаш, и кажи на майка си не кри от нея! УСПЕХ :))

7.   Ами аз не съм на 15, доста по-малка съм, но вече го направих и веднага и казах. Тя го прие добре, въпреки възрастта ми. Така че, не се притеснявай да и кажеш. Успех! :)))

8.   Според мен не си готова а го правиш защото е модерно! Ако го искаш няма да се замислиш и да питаш как да кажеш! Ако го искаш ще го направите когато най-малко го очаквате и ти и той. А след това лесно ще кажеш на майка ти права си че тя трябва да знае, но ако си от по предпазливите и кажи това което каза на нас а тя ще ти даде най. правилният съвет. Забрави кой какво те е посъветвал тук и отиди при нея. Тя е преживяла всичко това и сега може да ти даде най-правилният съвет. Ако ти каже да изчакаш я послушай ако ти каже ти да си решиш тогава би трябвало да ни питай. За такова нещо не се пита това е инстинктивно чувство. Става веднага и не пита!!!

9.   От авторката: Благодаря много за подкрепата на всички. :) Проблема е там, че майка ми не харесва много приятеля ми и ме е страх да не си помисли, че ме използва. Към номер 8: Готова съм и се чувствам така. Не го правя защото е модерно, ако беше така нямаше да търся съвет от вас. Знам, че това е човека с когото го искам и не бих съжалявала дори, ако връзката ни приключи три дена след това. (което няма да стане)

10.   добре обичаш какво ви бърка след брака ами ако не те вземе ще си останеш с пръст в уста после и2 3 4 всичките ли ще ги обичаш и който те вземе ще ти го натяква всеки ден и защо 1 път да е с човека който няма да се ожени за теб

11.   Обичате се, ако се чувстваш готова го направи, той даже ти е казал, че ще те чака докато се почувстваш готова, ако си го направи :)
Извинявам се, но и аз търся помощ.. Имам си приятел, с който се обичаме, до сега сме говорили само един път по тази тема. Аз от близо 2 месеца искам да изгубя двствеността си, и смятам че той е момчето за мен. Чувствам се готова, той каза, че винаги би ми помогнал да я изгубя, но мен един вид ме е срам да му кажа, че искам..

13.   Според мен, щом наистина го обичаш и го искаш, го направи с него. Аз сам почти на 17 и наскоро го направих с приятеля си и беше великолепно. А до това дали да кажеш на майка си това ти самата трябва да си го прецениш, понеже само ти я познаваш. Успех :)