Споделена история от Тинейджърски

Срам ме е, но слушам чалга
Здрвейте! Аз съм доста притеснен от това, което ми се случи и още не мога да го приема как ще казвам на нашите и приятелите си не знам.
Значи аз съм момче сега съм 9 клас и скоро аз и още две момчета мои приятели се събрахме у нас с преспиване. Доидоха говорихме се, лигавихме се въобще занимавахме се и после седяхме на компютъра до късно писахме си и слушахме музика. Аз слушам музика от тип Бийтълс. И както слушахме музика от Ютюб едното момче каза, че ей сега ще ни покаже какво е музика. Нашите вече си бяха легнали в другата стая. И аз чакам да чуя какво ще пусне и слушам и по едно време почна някаква чалга песен. Аз направих физиономия и го забутах да сменя и той почна а уе ти на мен ли уе и почнахче да се блъскаме там нещо и усетих как песента започна да ми харесва! ДА АЗ, КОЙТО СЛУШАХ БИЙТЪЛС СЕГА СЕ КЕФИХ НА ЧАЛГАТА! После свърши песента и почнахме да си говорим и да си се занимаваме и загърпих чалга песните
На другия ден, обаче, излезнахме и като се прибрах тайно слушах песни на слушалките намалено почти до край и от тогава не мога да спра да слушам тези песни. Много ме е срам и не знам. Сигурнопще ви се стори глупав моят проблем, но ми е много срамно не знам кажете нещо какво да направя. Съжалявам за неграмотности ако има и за лошо написаното.

Коментари

1.   Да не ти пука, слушай си каквото искаш. Нормално да ти харесва, ако слушаш само един стил музика ще ти омръзне и ще търсиш нови. Не мисля че има от какво да се срамуваш.

3.   Човек, всеки има право на собствен стил! Не бива да се срамуваш от себе си и може би просто харесваш разнообразни стилове. Слушай това, което ти се слуша, няма точно определени стандарти.

4.   Това че харесваш чалга не е повод за срам.. да ти имам проблемите |(

Melinda

5.   Гледай "Черна Котка, Бял Котарак" на Емил Костурица. Култов филм за чалгата и Балканската култура.

6.   Мили мои, това се казва проблем. Какво да слушаме - чалга или Бийтълс? Жижненоважен е този въпрос. Срамно е мили мои да слушаш поп - фолк. Сега вече е и срамно да слушаш джас, народно... Разбирате ли?

Момченце, не ни занимавай с такива маловажни въпроси и започни да мислиш по - трезво. Голяма работа ако разберат вашите, направо ще те разк***т. Живеем в свободна страна, наречена, познай как - БЪЛГАРИЯ. Никой няма да те бутне дори ако слушаш поп - фолк. Как така те е срам и от вашите? Че какво, да не би да те набият. Господи...

Ел:)

7.   Споко пич, аз съм момиче, което слуша рок предимно. Linkin Park, Nickelback, Green Day, Rammstein и разни други, добиваш представа. Е на точно такива събирания с чалга приятели, които постоянно си пускат лайняните песни, независимо колко се дразня и искам да ги махна, се зарибих. Не казах на никого, че като съм сама тайничко си пускам чалги, супер ме беше срам от себе си. Чувстах се сякаш предавам всичко, в което съм вярвала. И за щастие след 2 месеца някъде ми мина. Просто плиткостта, глупостта и безмислието на тази музика не успя да ме задържи, нищо наистина грабващо. Сега пак съм си старата аз и се радвам. Един съвет, продължавай да си слушаш и Бийтълс и други такива. След време онази музика ще ти втръсне и ще осъзнаеш пресимствата на тази, която си слушал. Ако ли не, пък здраве да е.

8.   Смело напред с чалгата ;)

9.   Дръж се бе мен, и аз така вече 3 години ама се държа

10.   Как ще те е срам 90 % от хората слушат чалга.

11.   На всеки се случва, недей се притеснява. Само не си пускай други подобни песни и отминава. Самият факт, че се срамуваш те отличава от чалгарите. :)

12.   каквото и да слушаш не се притеснявай аз лично не слушам чалга заради сестра ми и заради гаджето ми

13.   Оф, ти пък на голям проблем го обърна! Няма страшно, че слушаш чалга... Тук му е мястото да опровергая мнението на маса хора, че чалгарите са непременно глупави. Няма такова нещо, това е може би един от най-слушаните жанрове в България. Ние тука, на Балканите, обичаме разтоварващото, жизнените ритми, пък било то и от Ориента.. Ако почнеш да ходиш по нощни заведения, щеш - не щеш, ще слушаш 90% чалга.

14.   Еми слушай, но гледай да не станеш като чалгарите..

15.   Не е проблем, че населението слуша чалга, проблем е начина по който я възприема. Няма нищо срамно, по принцип не си падам по чалгата, но когато в компания някой пусне може да нацели ритъм, който ми харесва. Не гласа, не певицата, не текста, не самата музика- ритъма, настроението, трака. Това не значи че слушам чалга, значи че я понасям добре :D. Та, не се безпокой и не казвай нищо на никого за това, слушай каквото ти харесва и не мисли за другите. Приятелите ти надали ще имат проблем, а за пред родителите си имаш слушалки. Музиката, която слушаш не те определя като човек, това че си чалгар не значи, че не си свестен.
Зу-За

16.   Обаче ми е направило впечатление, че всички, които слушат чалга ги е срам от това :D.... дали скоро българското население ще се осъзнае и ще спрат завинаги планета тв???

17.   Значи, чуй сега. Слушай каквото си искаш. Защо се притесняваш какво ще кажат родителите ти? Да не би да са против тази музика? А точно кои песни ти харесват? Ако искаш спомени няколко заглавия. Има и хубави песни в този стил. Всъщност, за мен чалга и Поп-фолк са две съвсем различни неща. Всички, които не слушат подобен стил музика, няма да се съгласят с мен, обаче те всъщност не знаят, че има и хубави песни. Така че спомени няколко заглавия да видим какво толкова се притесняваш :))) В крайна сметка ако искаш слушай Амет, Кондьо, Софи Маринова, Азис или пък Глория, Камелия, Ивана, Преслава, Емилия, Анелия, Джена, Мария или която друга певица си поискаш. Слушай това, което ти харесва. Това, че слушаш такава музика не те прави по-малко човек от всички други и имаш същите права като тях. Така че - не се стряскай излишно :))

18.   е какво му е лошото да слушаш чалга? важното е че на теб ти харесва! да не ти пука какво ще си помислят родителите и приятелите ти! ти просто си променил вкуса за музика, а не самия себе си!

19.   Никоя музика не може да те кара да изпитваш срам. Музиката се слуша за удоволствие, независимо каква е тя не би трябвало да те кара да се срамуваш, а даже да си държиш на нея. Каквото искаш си пускай момче, стига да ти харесва. Аз например слушам всякаква музика - от метъл до чалга (най - много обичам метъл) и никога не съм се срамувала, че я слушам. Гледай си кефа и това е, зарежи срама! :))
Ес

20.   Няма от какво да се срамуваш, чалгата е музика като всички останали! И аз харесвам Бийтълс и Пинк Флойд и чалга също. Не натрапвам на никого вкусовете си, а на който не му допада е свободен да не общува с мен. Изобщо да не ти дреме дали А. или Б. ще те мислят за по долна класа понеже слушаш чалга. Със сигурност има много начини да покажеш на света, че въпреки чалгата си интелигентен, възпитан и можещ човек. Научи се да си остояваш интересите, да заставаш зад думите си и помни, че на никого за нищо не дължиш обяснение. Ако си комплексиран и се срамуваш е много по голяма вероятността да станеш обект на подигравки.

21.   И от какво се срамуваш? Повече от половината млади българи това слушат. Аз почти никога не слушам чалга (Бийтълс още по-малко :D), но не ми и пречи. Това, че от чалгата се затъпява за мен са пълни глупости. Слушай си каквото ти харесва.

22.   Спокойно, бе! Не го мисли за срамно нещо, ясно че има и песни, които текстовете им са доста по-така, но има и хубави.
Не го мисли като чалга, а повече като музика! Щом я харесваш няма нищо срамно.

23.   Кое му е срамното не мога да разбера , че като ходиш на дискотека няма да те е срам да станеш танцуваш?! ;)

24.   Има за какво да те е срам. Думата чалга на арабски означава ГЕЙ.

26.   Съгласен съм с номер 24.

27.   Като бях малка края на 90те години разни възрастни хора често мърмореха как новите поколения (в смисъл, щото Соца вече е паднал нали ) вървим по упадъчен път и сме обречени на провал, защото слушаме Западна музика и като цяло се влияем от Западната култура. А чалгата през това време, незабелязано от тях, процъфтяваше...

Аз лично не харесвам чалгата не заради текстовете на песните - все пак в повечето комерсиални парчета темите са едни и същи. Това, което ме отвращава е точно Ориенталското звучене! Ердо преди 2-3 години ли кога беше, беше се изказал, че искал да възвърне величието Османската империя. Еми като гледам може и да успее, поне в културен план има реални шансове. А вие продължавайте да се кефите на чалгата.

28.   И? Какво от това? Няма нищо срамно. Твое право е да слушаш каквото си искаш.

29.   До 28

Ама хич ...

30.   В България съществува този феномен - батка, слушащ едновременно метъл, английски поп и чалга. Подскача като луд, плаче на балади и вътрти яки кючеци. Също така претендира, че е мъдър. Доста опасен тип...

31.   Проблемът не е в слушането/ не слушането на чалга, а в това дали живееш в "чалга стил" или не. Ако си готин и точен човек няма никакво значение, че вечер вкъщи, тихо (за да не притесняваш съседите) слушаш Азис. И обратно, ако си т.. п, та чак в... т, няма значение, че евентуално (малко вероятно, но все пак) можеш да харесваш опера. Въпросът е какъв си като човек, а не дали имаш 2 диска на Азис, Кондьо или някой друг (не съм хич запозната с певците от този "жанр").