Споделена история от Тинейджърски

Лекува ли се хомосексуалността?
Здравейте, аз съм момиче на 18 години. Никога не съм била истински влюбена в момче. Имала съм гаджета, но защото беше модерно момичетата да си имат гаджета и т. н. Но малко след като влязох в пубертета, започнах да изпитвам сериозно влечение към момичета. Случвало ми се е и като по-малка, но го разбрах след много време, тогава не ми беше ясно. Опитвам се да си втълпя, че харесвам момчета, ама май съм изцяло на другия бряг. Срам ме е от това, наистина. Изглежда и ми личи, защото се зазяпвам по момичета и някои от тях флиртуват с мен (а аз все се измъквам, неловко ми е). От години само в момичета се влюбвам, но си мълча пред тях, за да не стана за смях. Ясно ми е каква съм, няма нужда никой да ме разубеждава. Знам, че няма да мине от само себе си, защото наистина изпитвам чувства, не е любопитство. В смисъл никога не съм била кой знае колко женствена, т. е. съм по-борбена, по-смела, интересувам се от спорт и др, като дете предпочитах да си играя с момчета. Но НЕ изглеждам като момче, не се държа като момче и не говоря като момче.

Две мои приятелки, братовчедка ми и майка ми знаят. Първите три нямат нищо против, майка ми не го приема. А нейното мнение е много важно за мен. Наистина много. Чувала съм, че никой не се раждал хомосексуален, че всичко било в главата на човек. Чела съм за лагери от рода на "Правият път", където се лекуват гейове, лесбийки и бисексуални, но в други държави. Въпросът ми е как да се оправя аз? Много моля за сериозни коментари.

Коментари

1.   <<Чувала съм, че никой не се раждал хомосексуален, че всичко било в главата на човек. Чела съм за лагери от рода на "Правият път", където се лекуват гейове, лесбийки и бисексуални, но в други държави. >> - Глупости, момиче. Единствено комплексите, които си насаждаш, се лекуват - безсмислено е да се самосъжаляваш за това, което си. Просто харесваш това и онова - еми спечели го, не се крий. Майка ти явно нищо не разбира, невежа е по тази тема, а толкова много е изписано, просто няма кой да чете...

2.   Хомосексуалността не е болест и съответно не се лекува по никакъв начин. Не чакай да ти мине, приеми се и се обичай каквато си! Не си втълпявай, че харесваш мъже, най много да си докараш някой безкрайно нещастен брак плюс депресия за цял живот.

3.   Не не се лекува това... не е болест за да бъде излекувано... Това е въпрос на възприятия... на чувства на емоция.. това не е психично отклонение, каквото и да си говорят "нормалните"... не го контролираш... не е грешно само защото обществото казва така, ... различната сексуалност не е болест... не бива да се срамуваш от това... знам, че е клише... знам, че ако го признаеш ще бъдеш отхвърлена, ще боли, ще се чувстваш зле и това ще продължи дълго, но недей да го отричаш защото пак ще те боли.. казвам ти го от собствен опит... знам, че е трудно и другите не разбират, но не върви срещу себе си...
Дани

4.   Наистина това е в главата и човек може да се промени, стига да иска и да усеща, че това привличане не е нормално и изобщо животът като обратен никога няма да е като на един хетеро, вярно може да се случи да е по-добър откъм финанси и отношения, но винаги ще оставя една червена лампичка да свети. Намери нещата, които те отвращават в жените и наблягай на тях, търси хубавите неща в момчетата и наблюдавай такива момчета, които харесваш. Не се впускай отрано в необмислени и погрешни действия и се пази от други момичета, които могат да те завлекат "на другия бряг".

6.   Приеми се такава каквато си. Не е нужно да се променяш заради майка ти. Тя трябва да те приеме такава каквато си, а не да те осъжда. Хомосексуалното влечение не е заболяване и не може да се лекува!!! Ако толкова си навита да се промениш - опитай. Но от опит ти казвам, че не се получава. Човек се самозалъгва така. Не се съобразявай със стереотипното мислене на хората и обществото, което цели да вкара всеки в "стандартите". Различните хора често са отхвърлени и мразени, но ако някой се държи така с теб, то това си е негов проблем, а не твой. Радвам се, ако съм ти била полезна със съвета си.

7.   Допреди време хомосексуалността е било заболяване в списъка на СЗО. Днес това заболяване го няма, но има добавено като заболяване когато човек иска да се храни здравословно. Вижда се накъде отиват нещата. И юридически и медицински би било спорно някой да ти каже това е в реда на нещата, да в реда на нещата е доколкото го има, но е ясно, че е отклонение. Отклонение, което може да бъде възпитано от средата в която си, повлияно психически, от травма да речем. Сетете се за Люси Дяковска, която става лизбийка след като е изнасилена. Изобщо всички сме наясно, че сексуалността се влияе от различни неща. С един партньор сексът е един с друг съвсем различен, партньорът ти предлага да опиташ нещо, после го харесваш или привикваш и т. н.. Особено с тези порнофилми мислите ли, че сега е било както преди хората масово да практикуват орален и анален секс и различни перверзии и фетиши. Разбира се в миналото е имало такива, но днес е масово, просот защото съзнанието ни е промито от днешната действителност.

8.   Това, сериозно психично разтройство,

9.   Номер осем сериозно психично разтройство? Малко повече четене може да помогне за ограничените виждания, това не е психично разтройство нито е болест за да се лекува. Боже не мога да повярвам живеем в 21 век.

10.   Виж номер9, ние живеем в 21 век, но все още има много хора в България, които са в 20, или в някой от по - предишните.