Споделена история от Тинейджърски

Срам ме е и се държа судено с момичето което харесвам
Здравейте

Аз съм момче на 14 години. Доста съм срамежлив, когато става дума за момичета, иначе на улицата се държа като дебил. Просто видя ли момиче, което ми харесва и почвам да се държа като пън. Така и е в училище. Харесвам едно момиче и винаги, когато се опита да ме заговори за нещо аз се държа студено с нея и разговора приключва за не повече от 10сек. КОгато е около мен много често нищо не казвам, а само се оглеждам.. И всичко това от срам!!! Също никога не съм казвал на никой приятел за тези мой чувства, защото си мисля, че ще ми се присмеят, защото 2-3ма от тях, вече са имали "връзка" с нея, ако може така да се нарече тяхното. Просто не знам какво да правя, опитвал съм се да се оттърва от този срам, но някак си не мога..

Коментари

1.   Срамежлив си и се притесняваш да не объркаш нещо. Трябва да придобиеш малко повече самоувереност. Например тренирай, не знам дали го правиш, но би трябвало да помага. Общувай по-често с други момичета за да свикнеш.

2.   Не се притеснявай. Аз съм момиче. Знам какво е. Не се дръж студено. НАПРОТИВ. Ако се държиш студено тя може да си помисли, че и се сърдищ за нещо. Наблюдавай дали се опитва да те заговори. Може би и тя те харесва. Просто бъди мъж и се дръж по нежно с нея. Изслушвай я. Помоли някоя нейна приятелка да я пита дали те харесва и ако те харесва и предложи.

3.   Аз съм момиче на 14 и постъпвам по същия начин. Аз съм много срамежлива, от няколко месеца харесвам едно момче. Той също е срамежлив /още по-лошо/ и едва ни запознаха, защото и двамата ни беше срам. Трябваше да го гоня по улиците, за да се запозная с него, защото побягна. Не знам как се осмелих да му пиша по фб, писахме си два пъти. От не знам си колко време се каня да го издебна сам в училището и да го заговоря. Добре, днес го видях 3 пъти сам.. ама аз, тъпачката, се засрамих и не го заговорих.. не знам как може да съм такава тъпа овца.. даже по едно време видях, че ме поглеждаше, ама аз пак... срама е ужасно нещо. Моля те, поне ти не постъпвай като мен.. намери някакъв начин да преодолееш срама. Като те заговори, не се опитвай да се измъкнеш, гледай да не отговаряш троснато. Ако преодолееш срама 2-3 пъти, после ще ти бъде по-лесно и ще свикнеш. Първия път е най-трудно. Трябва да оправиш нещата, защото ако постоянно се държиш странно пред нея, тя ще каже, че нещо й се сърдиш, че не я харесваш и даже може да си провалиш шансовете с нея, ако те харесва. Има и друг вариант - да я заговориш ти, но предполагам, че ти се вижда изключено. Затова не бягай като те заговори. То всъщност няма от какво да се притесняваш, тя няма да те изяде. Трябва да направиш нещо по въпроса иначе ще свършиш като мен - самосъжалявайки се, че отново нищо не си направил.

4.   От автора: опитавам се да се държа добре с нея, но просто се спичам и... Просто не знам какво да правя, когато тя е около мен..

5.   Не знам, то и аз съм така. Когато той е около мен, реагирам първосигнално и веднага се махам.., а уж все се каня да го заговоря. Трябва да си повтаряш, че няма да се изложиш и колкото и да е трудно, когато тя дойде, да стоиш там, не да се измъкваш. Тя няма да те изяде! Аз тези неща постоянно си ги повтарям и има някакъв ефект, поне се осмелих да му пиша. Разбери, че няма от какво толкова да се притесняваш, още повече, че тя идва при теб, защото щеше да е по-лошо, ако ти трябваше да я заговаряш, както е при мен. Не се спичай! Ако се отпуснеш 2-3 пъти, после ще ти е по-лесно, това и в предишния ми пост ти го писах. Не трябва да се срамуваш, не изпускай шанса ти. Успех!
Номер 3

6.   Няма от какво да те е срам говори с нея питай я дза домашни остави я повече тя да говори ти само задавай въпроси и се базикаш с нея!!

7.   От автора: Искам да благодаря на всички, особено №5. Няколко пъти останах заговорихме се и вече да си кажа, се заговаряме по коридорите, аз ходя при нея, просто лека полека почваме да се сприятеляваме. Ако някой друг се чувства така, съветвам го, както каза №5, да се отпуснете един-два пъти, не мислете с кой говорите, а просто го правете както си знаете. Лека полека почвате да се отпускате и всичко става все по-лесно.

8.   До 7 /автора/ - Радвам се, че се отпускаш и си говорите нормално :)) Дано се получи и занапред
Номер 5

9.   Аз съм момче на 13. Тренирам спорт редовно и се справям добре на училисте, но харесвам едно момиче и мисля че и тя ме харесва. Пишем си по facebook и се базикаме. Гледам винаги да я расмея и успявам, но тя винаги със своите приятелки се дразни със мен и то по гаден начин. Незнам просто защо го прави.

10.   Аз съм момиче на 14г. също харесвам едно момче, но ме е срам да си призная. Гледам как се държи с останалите момичета и се питам:, , Защо с мен се държи различно". Мисля си, аз греша някъде, но незнам с какво греша.

11.   Аз пък съм на 16 и с едно момче ни подкачат, че сме заедно, и уж и двамата имаме симпатии един към друг, но той започна да се държи лошо и мисля, че му доставя удоволствие да ме тормози. Какво е това, ако може някой да ми отговори, ще съм доста благодарна.

12.   Мале, мале-тия момчета още ли не са пораснали. Споко момичета и момчета и при мен е така. Ако знаете, колко често съм свидетел на подобни случки. Аз също се държа така ама като порасна ще видим.

13.   Пуфффф!!! Мисля, че той просто е някъкъв побойник или такъв е станал номер 11, та за твоя проблем авторе, ако искаш да си имаш гадже просто глрдай как се е държал бившия и приятел и готово, но не прекалявай!!! аз съм на 12 и просто съм себе си и се получава, но за теб по добре си създай по хубава репотация сред съучениците си.

14.   Бъди самоуверен бъди мил, забавен, за да намери нещо в теб, а не се прикривай с тази студеност

15.   Аз сам на момче на 14 и харесвам едно момиче, но проблема е че ми липсва смелост да й го кажа! Моля ви за съвет как да се преборя с стахът си и как да й го кажа?? !

16.   То за това някои момичетата на вашата възраст предпочитат с 2-3 години по-големи. Вие все още не знаете какво искате. "Ами харесвам я, но се държа студено с нея" - типично лигави истории...

17.   И аз имах същия проблем тя ме харесваше а сега ме мрази! Признай си чувствата!

18.   Еми брат аз лично смятам че няма от какво да се срамуваш. Даже бих ти казал че не се срамуваш ами те е страх да не сгафиш нещо. Мен лично ме е страх да не прецакам нещата и внимавам какво говоря. По често не казвам почти нищо. Не знам как да ти помогна, но след 4 години едва ли има вече смисъл ХD.

19.   Здравейте аз съм момче на 14 харесвам едно момиче което е с 1 година по малка преди излизахме но от срама ми към женския пол тя ме помисли за задръстеняк и сега не иска да общува с мен постоянно и пиша но тя ми отговаря. не ми пиши повече. Много я харесвам и не искам да се отказвам от нея. Моля ви дайте ми съвет.