Споделена история от Тинейджърски

Косъмчета по ръцете
Здравейте! Аз съм момиче на почти 14 години. Напоследък времето се позатопли доста и всичките ми съученици почнаха да ходят по тениски, потничета и тн. Много ми се иска и аз да съм по къс ръкав, но нещо ме спира... Преди около година, две, ми се появиха малко по-тъмни косъмчета на ръцете и краката. До миналата година това някак си не ми пречеше, но сега просто не мога и да си помисля да изляза по къс ръкав... Потърсих във форумчета, включително и тук и си купих епилатор. Вече краката не са ми проблем, защото благодарение на епилатора вече нямам и 1 косъмче. Вярно че болеше, но не беше чак толкова много, а и си заслужаваше! Вчера обаче пробвах с епилатор да си махна косъмчетата на ръцете... Такава болка няма просто ;хх... Направих едната ръка до лакътя и малко по-нагоре и вече не можех просто... толкова ме болеше, а и плюс това след епилирането ми излязоха страшно много червени точици по ръцете, все едно съм болна от дребна шарка, които си седят и днес ( такива точици нямах по краката, когато се епилирах)... Чудно ми е дали няма начин са си махна космите по друг начин, так аче болката да не е толкова силна... Знам, че може и с кола маска, но засега не мога да използвам тази опция... Чух за някакъв крем Вийт, който махал космите, но като говорих с моите приятелки, те казаха, че ефекта му е както при бръснене, а аз определено не искам косъмчетата да станат по-дебели и повече! Така че ви моля за съвет... Надявам се скоро да ми отговорите! ;((

Коментари

1.   Ами с епилатора боли но аз си ги махам с него на ръцете от 2 години вече , а ако искаш можеш да си ги изрусиш с кислородна вода мисля че беше отиди в апреката и попитай те ще ти кажат със сигорност

2.   Здравей! Аз съм на 15 и мога да ти кажа, че аз също се епилирам и на ръцете. Червените точки ще изчезнат- за това не се притеснявай. Може би още ги имаш, защото ти е за пръв път или имаш по-чувствителна кожа. Иначе относно за крема Вийн - не знам , всеки има различно мнение по този въпрос. Лично аз не го одобрявам, за мен си е като бръснене (а това е ужасно). Иначе една моя приятелка го използва вече от доста време, защото с епилатор не издържа дори и на краката (и между другото, кожата й е хубава и няма черни и твърди косми както при бръсненето) , но все пак не знам. Иначе, мога да ти кажа, че с епилатор болката е само първия път (после вече започваш да си ги почистваш редовно и вече няма да имаш този проблем. Иначе, ако ти е толкова непоносимо - можеш да пробваш с ЛЕПЕНКИ Вийт (те са като кола маска - пробвай), но не са много евтини и не си заслужава само тях да използваш - съветът ми е да свикваш с епилатор. Надявам се да съм ти помогнала! :)

3.   Аз съм на 19г. от 4 години се обезкосмявам с епилатор почти навсякъде ( на триъгълника, ходя на козметик). С болката се свиква, не бива да те плаши.Точиците, както каза номер 2, ще изчезнат. Защо не можеш да използваш кола маска? С нея става дори по- хубаво, кожата става по-гладка. Продават течна кола маска- в тубичка ( цената й е около 1.50 или 2 лв.) . Можеш да помолиш приятелка или ти самата.Успех :)

4.   Преди да си ги махнеш с епилатора ги обръсни и след тфа веднага с него и на другия ден също, като са по-малки не боли толкова ,и споко дори и да не се получи при теб от едно бръснене няма да пораснат повече, а за червените точици продават едни лосиони за тяло те са на българска фирма и са ефтини и мн добри :P

5.   Ауууу никаква кислородна вода!
От нея космите растат.
Иди на кола маска. За 10-15 лв ще си като нова:) бързо и почти безболезнено :)

6.   Здравей!

Епилатор, кола маска (студена, топла, на лепенки) или изрусяване с Блондор. Това са алтернативите. Не споменавам лазера епилация, защото е скъпа, изисква продължителни процедури и е крайна мярка при много силно окосмяване. Не са малко вариантите и имаш избор. Най-безболезнено и безобидно е да изрусяваш косъмчетата с Блондор 1/2 пъти месечно в зависимост от бързината на растежа. Правила съм го многократно и действа. Хубаво е след процедурата да нанесеш хидратиращ крем и да не се излагаш веднага на слънце. Препоръчвам ти да се изрусяваш вечер преди лягане! Успех!

7.   Махни ги с бръсначка. Кожата по ръцете е по-чувствителна и е нормално да те боли с епилатор, аз за това се бръсна.

8.   Каква брасначка бе хора .. Тя ако се обръсне по ръцете после ще заприлича на горила .. щом имаш епилатор под ръка давай с него, така като се епилираш редовно с него косъмчетата ще стават все по-редки и по-редки. С болката се свиква, след второто, третото епилиране кожата изтръпва и с болката се свиква. Червените точици изчезват! Успех!!!

9.   Аз съм момче и имам косъмчета по пръстите на ръцете и реших да ги отрежа с ножичката, защото приличах на орангутан с тях и после със бръсначката ги "загладих" и сега ми е по-добре. Предлагам ти да направъш същото или нещо подобно...

10.   С бръсначка е кофти, защото после стават по-големи и драскат. На краката не е чак толкова фатасно а и не се усеща толкова, но на ръцете...кожата загрубява :)

11.   Според мен трябва да си ги махаш с кола маска, така ще е най-добре. Аз си ги махам от 2 години сиг жецхе с кола маска и взеха да намаляват.

12.   Здравей и аз имах същия проблем (ако може да се нарече така). Момиче на 15 години съм и от 2 години си махам косъмчетата на ръцете с лентички. Пробвала съм с епилатор, но става по - бавно и малко по - болезнено. Докато с лентичките лепиш отлепваш и си готова. Бърза работа. :]]

*Vassy

13.   ...ГЪЛТАЙ СПЕРМА ! СЛЕД 30 ДНИ ПАДАТ САМИ!

14.   Аз съм момиче на 15 години и преди една година попаднах на статия в един вестник, в която пишеше, че яйцата от мравките спомагат за премахването на косъмчетата. Сега се порарових и открих, че има специален крем от яйца на мравки наречен Sky Face, който се прилага веднага след епилация. Струва около 20 лв и може да се използва за всяка част от тялото. Само не знам дали има възрастово ограничение в използването на продукта.

15.   С изрусяването с кислородна вода определено космите не стават по дълги! Правя го то 2 години и нямам никаква разлика в дължината но косъмчетата =] номер 13. ти сериозно ли!?!?

16.   Ох, за мое голямо съжаление, след изсветляване косъмчетата стават по-дълги... аз лично сечувствам в безизходица, защото имам доста космипо брадичката и бузите... а иначе на ръцете си ги епилирам.

18.   И аз имам същият проблем! Днес ще се пробвам с ленти, но искам да свикна и с епилатор. Пробвай като мен! :)

19.   Може ли да ги вземем с крем за епилация?

20.   до авторката-здравей! -аз съм момиче на 19 г и тази година бх абитюриентка-наистина космите по горната устна, ръцете и краката са много неприятни-но моят съвет е не ги изрусявай с кислородна вода-ефектът е краткотраен-моите си ги изрусявам от 11 клас-като видях, че не става с кислородна вода започнах с изрусители-аз бих ти препоръчала изрусителят на blond tame -малка жълта кутийка-има изсветляващ син прах и окислител-смесваш синия прах и окилителя в малка купичка-и с четка за боядисване разбъркваш докато се получи синя каша-преди да нанесеш изрусителя се намажи с крем-задължително е за да не ти изгори кожата -нанасяш сместта върху горната устна-чакаш 1 час и изплакваш-и готово -космите ти са руси за дълго време. Другият изрусител бих ти препоръчала пак на Blond Time но в сините кутийки- от тях също съм доволна-от колко време си изрусих тъмните косми отстрани на лицето и още са руси-изобщо не са мръднали-изрусих ги с синята кутия Blond Time -наистина изрусява качествено и резултата трае с месеци-космите на ръцете си ги изрусявам с същата марка -вече почти нямам -както и на горната устна и на краката-последният път си купих боята на Blond Time и миналата седмица отново си изрусих космите на горната устна-бяха руси но отдолу тъмното се показваше -и постоях 1 час с боята и космите ми още са руси-така че си взимай боята и изрусителите на Blond Time -ефектът е дълготраен-момиче на 19 г

21.   Отиди на козметик.. Аз за космите на ръцете, ходя на козметик.. С епилатора боли и става по бавно. А на колата маска отиваш махат ти ги и готово. От колата маска не стават подкожни косъмчета. А с епилатора стават подкожни. Ефекта е по добър с кола маска.

22.   Аз съм на 15, имам косъмчета по ръцете, но и по-тъмен тен, затова, особено като почернея, не се забелязват много, но си ги има. Не се притеснявам даже понякога ги харесвам. Не мога да разбера защо всички жени и момечета са полудели на тема косми. Трябва да се обезкосмяваш само на основни места - подмишници, крака и триъгълник, ако искаш, може и корема ако имаш и те притеснява. Според мен жените са доста по нежни, ако имат мъхове по тяло, не говоря за хипер космати.
Аз съм по-косматите, по едно време се притеснявах, но решението е лесно - обезкосмяваш се на местата, които те притесняват - за мен това са над горната устна, корема и естествено подмишници и крака. Това, че съм по космата, не означава, че ще си живея вечно самотна и с комплекси. Даже след като гледах филма "Фрида" за момент ми се прииска да си пусна цялата растителност, но разбира се не го направих, живеем в други времена все пак. И космите по лицето не остават незабелязани.
Таа съвет : Не се задълбавай толкова, това са просто косми. Не е толкова важно.

23.   Моля някой да ми помогне! Може ли да ср използва крем за узрусяване на триъгълника? !?? ! И също-могат ли така постепенно да окапят?
Благодаря предварително :)

24.   Моля помогнете ми! На 12г. съм от Благоевград. След като си бръсна подмишниците със самобръсначка те стават кафяви и отново има много дребни косъмчета, който си личат и немогат да се махнат, а също така ме е срам да отида до магазина и да си купя дамска самобръсначка, за това използвам на баща ми. Моля ви кажете ми какво да правя!

25.   24- сложи слънчеви очила и червило и си купи, няма да те познаят ;))

26.   Най-добре е да отидеш на кола маска при козметик. Не боли толкова. Не се излагай. Не си ги махай сама с лентички, защото няма да се получи. При козметика става супер бързо и почти нищо няма да усетиш.