Споделена история от Тинейджърски

Врачки по уличите - вярвате ли им?
Здравейте! :)
Днес една ромка ме срещна на улицата и започна да ми предлага да ми гледа, но аз я отминах. Обаче жената продължи да ми говори, каза че не ми върви в любовта (което е така) и искаше да ми разкаже още.. Спомена за някакъв мъж, но продължих. Някак си много ме озадачи този разговор, ако може да се нарече така.
Вие вярвате ли на такива "ясновидки" и сгреших ли като не изслушах това, което искаше да ми каже? Дали може да ме урочаса? Ох, много съм суеверна.. :D

Коментари

1.   Ами на такива от улицата, които изведнъж те срещат и искат да ти гледат, не знам дали вярвам... не ми се е случвало. На баща ми се е случвало нещо подобно. Не знам къде беше ходил, но някаква циганка го срещнала на пътя и искала да му гледа, но той не пожелал... въпреки това тя упорствала и му му казала някои неща, които се оказаха истина.
Майка ми е ходила на екстрасенс и той й е казал неща, които няма как да се налучкат, нито със психологически методи, нито с нищо. Вярвам, че има хора със такива способности, но много хора злоупотребиха с тази 'дарба' и ни накараха да вярваме, че всички са шарлатани и не съществуват хора със подобни способности. Принципно, жената която си срещнала е възможно наистина да е има тази дарба, но не е могла да я разпространи на повече хора и за това е решила да си изкарва парите на пътя... Пък може и въобще да няма никва дарба и да те е излъгала... като си е мислила, че ще искаш да у изслушаш и да й платиш.

Не вярвам да те е урочасала. Има хора, които излъчват толкова негативна енергия, че започва да ти става лошо, когато си сред тях или далече от тях. Ама според мен ако ти самата не позволиш да те урочасат или 'омагьосат' :D това няма как да стане. Така че спокойно!

2.   Не знам дали трябва да им се вярва, за мен са по- скоро глупости, но знам какво е станало с майка ми макар и преди 30 години... Една циганка пак така искала да и гледа на ръка за 5лв., и майка ми отказала и циганката и казала, че ще се ожени в град далеч от родния й. Всъщност тя е от Видин, а се жени за баща ми в Стара Загора... странно, но се е сбъднало. Макар, че колкото и неща да се сбъдват на такива глупости лично аз не вярвам и ми се струва наивно...

3.   Това са пълни глупости. Добре, че си я подминала. Това, че не ти върви в любовта просто е вярно за много хора (и е логично тези хора да търсят половинка. Никой не иска да е сам) Някои говорят само положителни неща, а други казват каква трагедия те чакала и как те можели да ти помогнат (понякога срещу известна сума). Врачките са добри само в познаването на хора, които вярват на глупостите им, а и тези които не вярват просто ще ги подминат. Относно въпроса ти, да, може да те урочаса, но аз знам няколко древни метода за защита. Първият е да забравиш какво са ти казали, а вторият да не им обръщаш внимание :P

Всеки има право да вярва в каквото си иска, но за мен всякакъв вид суеверия, заклинания, магии, божества, зодии са пълни безмислици. Използват съзнателно или несъзнателно методи, чрез които да влияят на хората. Всъщност доста добре са ги измислили за да успеят да подмамят толкова много хора да им вярват.

4.   На тези по улиците не вярвам изобщо. Използват номера с любовта, понеже младо момиче, нормално да се интересува от това а и безоблачни връзки няма, винаги може да се интерпретира все едно не ти върви. И на мен така ми казват, "спри да ти казвам за любовта" Обаче аз имам щастлива връзка и винаи ми е вървяло в любовта, нещо, което те никога не познават.

5.   Нищо конкретно не ти е казала, само общи приказки. Вероятността да не му върви в любовта на минувача е точно 50% и при теб е уцелила. При мен не успя.

6.   Нищо особено не ти е казала. На всеки втори не му върви в любовта /или поне той така си мисли/. Аз не вярвам на никакви врачки.

7.   Повечето са шарлатанки и по улиците и по телевизията. Но все пак има хора - лечители или ясновидци, но на тях им е нужна поне някаква информацията за теб било то дата на раждане, име... няма как да те види и да й дойде от горе инфото :) не съжалявай, че не си спряла да я изслушаш. Веднъж една такава СЛУЧАЙНА госпожица от ромски произход ме излъга (беше много настоятелна) да ми гледа на карти таро, аз не вярвам в такива НЕЩА, та тя си ги бръщолевеше там някакви, да на моменти казваше неща, които наистина си втълпяваш, че са за теб. Тя ми каза, че до 10 дни ще катастрофирам и да внимавам да не съм аз зад волана. Уж не вярвах но доста време след това караше само приятеля ми е не катастрофира до 10 дни но определено ми внуши и не карах много време :) Плами 22

8.   Аз лично не вярвам в това. Лесно се можеш да познаеш една-две неща. Има си и различни трикове и понеже някой хора са хващани да лъжат, вече никой не знае дали наистина е ясновидство. Не си сгрешила, като не си я изслушала. Каквото има да става ще стане. Според мен, ако знаеш какво ще ти се случи може твоята постъпка да промени коренно живота ти не само към добро, но и към лошо. Аз не бих имала доверие. Ясновидките винаги използват мъж пред жените и жена пред мъжете, за да ги заинтересуват, за да спечелят пари. Плюс това ако вярваш Бог знай, че за него това са дяволски неща. Дано си ме разбрала и съм ти помогнала.

9.   От авторката: Благодаря за съветите. :) Всъщност като се замисля сте прави - не е трудно да налучка нещо, още повече, ако става въпрос за любов. Ако вярваш на такива хора, винаги може да откриеш нещо вярно в думите им - така че въпрос на настройка. Каквото ми е писано ще стане..