Споделена история от Тинейджърски

Строги баща и ужасна майка !
Аз съм момиче на 15 и съм от долу горе голям град. Живея с нашите и е ад! Значи сега зимата 8 и 30 ми е вечерния час, а на връстниците ми им е поне 9 и 30 - 10.. като някакво лапе се чувствам. Все едно ми нямат никакво доверие. В нас винаги оправям, чистя и майка ми все е недоволна и все намира косури.. никога не ми е казала ' Браво ' или ' Благодаря, че ми помагаш'.. Тя иска всичко да правя под ключ. Да ям в точно определено време, да се прибирам в точно определено време даже и с какво белио съм ми казва :х Никога не мога да споделям с нея. Тя е винаги или изморена или изнервена и си го изкарва на мен. Имам по-малка сестра на която никога и тон не и почишава.. всичко аз изяждам! Боли ме да гледам другите майки и дъщери как си споделят всичко пускат ги по партита на вънка, а моята щом и споделя нещо тя пак недовлна и винаги ме съди! Писна ми от нея.. Баща ми живее и работи в друг град и е малко трудно сама, но не може ли да ми говори нормално!? Колкото и да слушам тя пак крещи. Вече се чудя как да говоря с нея.. със нормален разговор не става, скандали също не вършат ра бота.. просто не знам.. Всичко, което искам е само мъничко подкрепа и да ме пуска маааалко повече.. Какво предлагате да направя как да спечеля отново доверието и и да мога да излизам до по-късно.. опитвам се да и обясня, че ако нямам вечерен час никога не бих злоупотребила с това, но никои не ме чува.. само крясъци и викове.. и никакво разбиране!
Моля кажете ми какво да и кажа, защото аз вече НЕ ЗНАМ!

Коментари

1.   Ти се радвай че имаш родители и че не те бият. Не се оплаквай! Вероятно спориш с нея или е по - строга. Дръж се уважително и когато не живееш под техния покрив ще се прибираш когато пожелаеш. Здраве! :-)

2.   родителите ти искат да излезе нещо от теб

3.   e*i q u gy*a, o6te 3 godini ti ostavat ot pandiza

4.   А като надуеш корема или се скапеш с наркотици, тогава кой ще ти е виновен?
Вие не разбирате ли, че ТРЯБВА ДА БЪДЕТЕ ОПАЗЕНИ от родителите си, поне докато не ви дойде акъла в главата!

5.   о мила как да ти кажа аз съм против такива родители но смятам че донякъде си права мила малко ти остава потърпи

6.   И при мен е така.. Само чи имам по голяма кака на която крещи също... Просто излез от стаята, запуши си ушите и си дрънай лалалала.. Аз така правя :)

7.   Мисля, че разсъждаваш доста детински. А мен питаш ли ме дето съм от София до колко ми е позволено да излизам? Не те упреквам, но после като ти се случи нещо тях ще обвиняваш нали. Тези, който те карат да се чувстваш като лапе и не ти дават да обикаляш улиците до 1-2 часа нали? Не знаеш какви ги има в днешно време може да те отвлекат и да не казвам какво да ти сторят. Имаше един такъв случай с братовчедка ми. Родителите и (вуйна ми и вуйчо ми) не и даваха да излиза много, защото не ги слушаше изобщо. Говореше им глупости от сорта: Вие не сте ми родители, Никога не съм ви обичала, Нямам търпение да се изнеса от вас, и какво ли още не. Бяха плакали една вечер, защото разбраха, че се вижда с едно "момче", което не беше свястно. Уж им е обещала, но на другата сутрин вместо да отиде на училище избягала с него. Вуйна хубаво, че разбра. Тя не си беше взела учебниците вместо това сложила в раницата си дрехи. И така подадохме сигнал в полицията все пак София е най-големия град кой знае къде са. Три дни я търсеха полицията. Вуйчо нито можеха да спят нито да ядат думичка не даваха да им се каже биеха си успокоителни за да могат да поспят за по 1 час. Кога е ден кога е нощ не знаеха. На четвъртия ден полицията ги е намерила до някаква бензиностанция и ги арестували. Там 2 дни ги държаха в пансион (като дом за деца) и накрая знаеш ли какво се оказа. Че "той" за всичко я е лъжел като: къде учи, къде живее, как му е името дори. А най-учудващото беше, че се оказа, че е било момиче. Представяш ли си то, ако го погледнеш ще си кажеш, че е момче даже полицията отначало са го мислели за такова. Обаче като са им казали да си дадат документите всичко е станало кристално ясно. Както и да е казах ти това, за да си вземеш поука. Тя много пъти е бягала, но за по няколко часа не за цяла седмица та и повече дори. Щяла да се хвърли в влака веднъж ужас това момиче не знам. Тя ми е втора братовчедка, но това няма значение.

Йоана

8.   Аз съм от Бургас и този месец навършвам 15. Зимата часът ми е около 20:00, а ако ходя на нещо извънкласно се прибирам веднага след това. Лятото часът ми е до 22:00. Повярвай ми, знам какви ги вършат децата, които ги оставят до късно и ги пускат по купони. Не мисля, че искаш да станеш като тях и родителите ти с право ти слагат вечерен час. Все пак съм около твоите години и много добре познавам тинейджърското мислене.