Споделена история от Тинейджърски

Сложна дилема
Здравейте пише Ви една много объркана тинейджърка. Аз съм на 18 години и наскоро ми се случи нещо, което за мен е много необяснимо. Влюбих се много силно в едно момче, буквално от пръв поглед. Имаме общи приятели затова често се виждаме. Всеки път, когато го видя се чувствам толкова щастлива, забравям всичките си проблеми, като че ли за първи път се влюбвам. Но същевременно мисълта, че не е мой ме убива, всеки ден се надявам да направи нещо, дами покаже, че се интересува от мен, но това не се случва, държи се нормално с мен, не знам може би прибързвам, но много искам да бъда с него, да не говорим, че всеки път когато е до мен изгарям от желание да го прегърна и целуна.

Едновременно с това от другата страна е бившият ми, с който сме разделени близо 1 година, но имам чувство, че по някакъв начин сме свързани, постоянно съдбата ни среща отново и отново, и колкото и да се опитваме да бягаме един от друг отново се срещаме. Дори наскоро имахме разговор, той ми призна, че никога не ме е забравял и все още ме обича както преди. И аз го обичам, но това влюбване в момента ме обърква адски много.

И в момента стоя пред сложната дилема какво да избера-дали сигурното с човека, който наистина ме обича или да чакам да се случи нещо, което може и да не се случи. Разчитам на вашата помощ, имам нужда в момента от някакъв съвет, за да се почувствам по-добре. Приятелките ми не знаят какво да ми кажат и те са объркани като мен. Ще ви бъда много благодарна!

Коментари

1.   Може би ако споделиш причината да скъсаш с момчето което е влюбено в тебе ще ни помогне да ти дадем правилен съвет

2.   Причината е че той понякога не ми обръщаше достатъчно внимание, веднъж дори цял ден не ми се обади, а мен това много ме наранява. Той ми каза, че трябва да се променя, да не хленча за глупости, че му било писнало да правя скандали за дребни неща и първо аз исках да сложа края след като веднъж цял ден му звънях като глупачка, а той накрая просто ми каза, че бил на село и нямал батерия. Тогава простих, но после имахме още един скандал, след който той ми каза, че му е писнало от мен и се направи необвързан във фейсбук. Общо взето това са нашите проблеми, дреболии иначе супер много се разбираме и когато сме заедно, всичко е идеално.

3.   Върни се при бившия, щом сте се карали за нищожни неща няма защо да се притесняваш. Просто трябва малко да се промениш.

4.   С това поведение нито един мъж няма да те изтърпи. Нито стария, нито новия. Мъжете не обича да ги обсебват. Ти какво правиш? Нямаш ли лично пространство? Бъди по-сериозна. Разделили сте се от простотия. С моя приятел сме вече близо 6 години заедно. Във фейса никаде не го е посочил. Ако беше ти на мое място сигурно би се побъркала. Но това е. Даваш им свобода и всичко е ок. Така и ще са ти по-верни.

5.   Да и аз мисля, че трябва да се променя и да бъда по-зряла, а не да се държа като дете. Но явно трябва и да се откажа от това увлечение, въпреки че ще ми бъде много трудно, защото сме в една компания, но всичко се преживява.

6.   Само искам да те попитам как се казваш ( как ти казват ). А иначе бившият ти ще те чака, заради някаква забежка не си заслужава да обричаш любов на мъка и сълзи ;)

7.   Не е важно името ми, предпочитам да запазя анонимност, а и аз написах това писмо, не толкова заради бившия ми, колкото заради другото момче :)

8.   Щом си се влюбила в момчето хвани го за ръка заведи го някъде, където ще сте насаме и му кажи какво изпитваш към него!

9.   Правила съм го това, поне 3 пъти и трите пъти ме отхвърлиха. Просто мъжете не обичат така, да им се предлагат. Предпочитат те да преследват, така че той щом не прави нищо значи не се интересува от мен и аз няма смисъл да правя каквото и да било. Не е болка за умиране, ще го надживея и без това догодина ще бъда студентка в друг град и ще ми бъде много лесно да забравя :).

10.   нито бившия, нито този, който обичаш!
бях в същата ситуация и така се измъкнах!
окри се целия свят пред мен и тия любовни истории само ми пречеха почти навсякъде! момчета та момчета.... не случайно народът е казал "2ма се карат, 3-я печели" в твоя случай 2та са на лице, третия е в близкото бъдеще, отвори си очите и се огледай!

11.   Да мисля че си напълно права, в момента това положение много ме тормози. Аз не излизам да се забавлявам, а само и само да го видя, смешна работа. А колкото до бившия, еми няма да се оправи тоя човек, беше глупаво да мисля, че ще се промени, онзи ден бях в супер настроение, а той почна да ми пише и направи всичко възможно да ми го развали и дори ме разплака. Не ми се иска да живея така цял живот, няма да издържа. А другия просто стои и ме гледа, е за съжаление не мога да чета нито мисли, нито погледи. И така докато ме гледа, моето време лети, ще дойде май и ще завърша училище, и просто ще започна всичко отначало, с нови хора. Така че повече не смятам да се ядосвам за нито един от двамата :).

12.   Много правилно! както казах 3-я е някъде там! Остави ги да си търсят друг , който да им чете мислите и да върши работата на изповедалня и да натоварва някой друг с братвежите си! от нмер 10