Споделена история от Тинейджърски

Защо баща му не ме харесва?
Здравейте! :) Аз съм момиче на 15 години. Имам си приятел от 1 година. Връзката ни е сериозна. Той живее с баща си, с майка му се развели, когато той бил на 3 и тя ги напуснала. Той е едно невероятно момче - не пуши, не пие, добър е в училище.. той е страхотен! Проблема обаче е, че баща му не ме харесва.. не знам защо.. просто не ме харесва, дори ме мрази.. А аз не съм направила нищо. Аз също не пия, не пуша, не вися нон стоп в дискотеките като повечето ми връсници.. Той обаче не спира да показва колко ме мрази. Един ден останах да спя у тях. Когато баща му се прибра и ме видя напражо полудя. Извика сина си в другата стая и започна да му обяснява как ``сега най - малко му трябва някоя като мен да забременее от него`` дори не говореше тихо, за да не го чуя, напротив викаше с цяло гърло. Стана ми гадно.. зная, че не може всички да ме харесват, но не ми е приятно да ме обижда по този начин.. Приятелят ми каза да не му обръщам внимание, но аз не мога.. не съм направила нищо, че да се държи така. Страх ме, той е способен да ни раздели, а аз не искам това. Ккаво да направя, помогнете ми, зашо ме мрази?

Коментари

1.   Най-вероятно той мрази всички жени, защото е направил глупост на младини и е забременил грешната.
Синът му трябва да му обясни, че не правите секс /внимавате/.
И още - от какво семейство идваш? Старите са по-консервативни.
На колко години е бил бащата на момчето, когато сам е станал баща?
Мисля, че от това го е страх - да не вземеш да надуеш корема и да вържиш насила детето му.
Нормално, всеки родител ще се притеснява на негово място. Трябва синът му да разсее съмненията му. Ти не се бъркай.

2.   Добра логика, направо разбивате. Направила си нещо, хората не са си антипатични без абсолютно никаква причина. Не мисля, че те мрази, но как да те харесва при подобна ситуация.

Вие сте малки, ти се въртиш нонстоп със сина му, спиш у тях ( два пубертета прекарват нощта заедно)... как е? Ами, не става. За него детето му е добро момче, учи, не пие, не пуши, не се друса, в следващия момент когато се прибира той вижда детето си с някаква си 15 годишна. Най-малкото което е ви взима за малки (не е далеч от истината), после пък си мисли, че може да забременееш, после вече се сеща, че с хормоните ви надали сте стояли на разстояние от 5 метра и сте гледали детско филмче. Не, не те мрази, просто е наясно какво се случва между вас, защото за лудите хора като мен сериозна връзка на 14-15 години НЯМА, след време може да се окаже такава, но на момента не е.
И.

3.   Подкрепям номер 1. Също така смятам, че и вие може да сте малко по-прикрити. Сега нормално е като сте гаджета да правите секс, ама просто на 15 години и ти да ходиш да спиш в тях какво да си помисли човека. Вярно, че сега всички са много по-освободени, но има тийнейджъри на 15 с вечерен час и т. н. и явно твойте родители са доста по-либерални от баща му, а все пак той преценява кой да спи в дома му. Смятам, че не е нормално той така невъзпитано да вика, но го прави от притесненията описани от номер 1.
Според мен продължавай да си излизаш с гаджето, без да ти пука толкова от баща му, но все пак малко по-полека го давайте пред него. Като види, че ти си сериозна и като минат още няколко месеца или година, смятам, че ще се успокои.
Ана

4.   Не мисля, че те мрази, не... просто се страхува човека, да не би момчето му-което е на 15 да се хване с момиче рано рано и да си обърка живота. Пази си детето. Какво лошо има човека да е по-консервативен. Ами все пак не би трябвало на тая възраст да оставаш да преспиваш у тях. Аз се чудя пък вашите как допускат това.... и ако правите секс??? , ей такива неща. И аз бих се притеснила, толкова малки, ако сина ми води момиче с преспиване в къщи... Ти им влизаш в къщата и е нормално той да се притеснява, както и какви ги вършите. Имате още да учите и какво ли не...
Аз си мисля, че не бива да оставаш да спиш там. Като майка ти го казвам.. Мисля, че е добре да спазваш дистанция, ако уважаваш себе си. Сега някак си изглежда, че си някоя незнам каква си и се набутала там. Това е малко... как да кажа-евтино поведение, ако ме разбираш... и затова човека реагира така. Имай го напредвид това.

Е, и аз съм оставала в моя приятел, но бях вече на 20... съвсем друго е, нали. Въпреки, че пак като ни завареше баща му ми беше неудобно, че съм там(в ролята на каква съм там? )Но пък после ние се оженихме, така, че всичко си дойде на място.

5.   Еми то гаджето ти е като момче под чехъла на баща си така стават нещата. Не си виновна ти, нито пък супер кастрирания баща - а приятелят ти, който му позволява да се държи така гадно с теб. Вземи му се карай и ти, пък и трябва му счупи телевизора, ако ще ти олекне - кво ти пука живейте си живота, то той вече едва ли ще живее като нормален човек с този кастриран комплекс за малоценност и омраза към жени...

6.   здравей,
няма защо да го приемаш толкова навътре ;)
ти си много малка, както и сина му, и той не те приема на сериозно! (един вид поредната приятелка на сина му)
важното е, че момчето не се интересува от това какво говори той и мисли за теб.
Спокойно!

7.   бащата може и прекалено много да ТЕ харесва всъщност. Внимавай. Той е мъж, а ти дете, като гледам, млазда и твърде зелена зеленааааа

8.   Нещо много си избързала да спиш на 15 г. официално у тях. И това било добро момиче, което не пуши и не ходи на дискотека, хм хм...
Не се сърди, но аз да бях на мястото на бащата - нямаше да викам, само щях да те изблъскам през вратата :)

9.   Освен това ако сте на една възраст с момчето - много вероятно ти изглеждаш по-голяма и не му допада това несъответствие.
(справка - на моят почти 15 годишен син повечето съученички изглеждат като лели)

10.   ПОМОЩ аз също имам проблем с бащата на моя приятел, заедно сме от днес стана 1-година и 4 месеца точно! Та аз съм момиче на 18 г. Той е на 21г. Аз също не пия нито пуша не съм ходила на дискотека никога ( може би чаках да стана на 18... Но от както съм с него нямам желание просто ) разбирам се със майка му тя е наистина уникален човек разбирам се със баба му и дядо му с кумовете им даже, той има странен характер не само с мен е имал нещо против другия му син беше довел негова предишна приятелка в двора на къщата и баща му беше питал "коя е тая" пред нея на нея естествено и стана гадно... Та искам да ме приеме в " семейството " така да се каже, но не знам какво да направа аз нямам баща и ми е малко некомфортно в негова компания, а и за мен е говорил кофти неща...

11.   Абе, мили деца
Защо не ходите по дискотеки, барове и купони?
По-нормално е това, отколкото да се правите на снахи.
Не си пилейте годините - цял живот ще имате да сте възрастни!

12.   Спокойно, баща му е типичния женомразец ;)
Нормалните бащи се кефят и гордеят, че синовете им си имат приятелка, са полово активни...
А този чичка е просто мега назлобен към жените, може би не случайно е и разведен. Хора като него не са годни да имат пълноценни отношения с жена!

Приятелят ти много правилно ти казва изобщо да не му обръщаш внимание на дрънканиците.
В никакъв случай не се страхувай от смотания дъртак!
Гледай да си в добри отношения с майката на приятеля ти.