Споделена история от Тинейджърски

Всичко се връща
Така всичко започна когато бях в 5 ти клас тогава се преместиха много хора и дойде едно момиче от село и също така едно момиче с което сме били в детската градина. Сприятелих се и с двете, но те не се спогаждаха и трябваше да отделям различно време и за двете, но накрая не можах да намеря баланс и накрая останах с момичето от село (така да я наречем). После с другото момиче пак си говорехме ама не бяхме близки приятелки, не излизахме вече и така. Мина 5 клас мина 6 клас ''селянката'' започна да ме отбягва тъй като ми се пишеше най-добра приятелка и като цяло само нея имах за приятелка. Дойде 7 клас тя съвсем ме забрави, но към края на 7ми клас започнах да си заглаждам отношенията с момичето с което сме били в детската градина и загърбих ''селянката'' след като разбрах, че е голям боклук и, че бях направила огромна грешка.
И така загладихме си отношенията пак си бяхме близки цяло лято двете и още едно момиче с което пак сме били с нея в детската градина, а те се познават и се сформирахме трите като приятелки. И сега първото момиче с което съм от 5 клас ми беше казвала някои неща за другото момиче от детската градина и не бяха много положителни и така ние си бяхме някак по-сплутени приятелки с нея. И ето в 8ми клас, нов клас всички други се пръснаха по училищата и останахме 3 приятелки и още едно момиче с нас. Минаваше 8ми клас момичето от 5ти клас (също и детската градина) и другото момиче от детската градина постоянно се караха. Мина 8ми клас аз трябваше за 1 месец да отида в чужбина и когато си дойдох те двечките много близки (нямам нищо против това), но като излизаха не ме викаха само те си споделяха, а до вчера се караха като бабичките на пазара. И до сега е така в училище вече не седим двете, а тя стои с нея. Дали всичко ми се връща? Дайте мнение/съвет?

Коментари

1.   Мило дете, приятели няма. Всеки си гледа интереса. Така им е било удобно, когато те е нямало, така са направили. След време може и пак да се промени положението. Ти сама си написала горе, че с едната си била по-близка после с другата. Аз съм вече в университет и мога да ти кажа, че всеки говори за всеки и че групичките се менят всеки два месеца.

2.   Нищо не ти се връща, защото не си направила нищо лошо. ;)
Просто и двете не са стока... Ама сте сравнително малки, такива драми са типични и повечето сме минали през тях.
Много е трудно да намериш истинско приятелство... ама да сте си само ДВЕ най-добри приятелки, без да се допускат трети лица (които винаги осират пейзажа, вярвай ми! )..

3.   Благодаря ви за отговорите наистина! Не знам сега ме отбягват, търсят ме когато им трябвам, питала съм дали се сърдят - не. Какво съм направила, защо го правят?
АВТОРКАТА.

4.   От номер 1:
Нищо не си направила. Спри да се самообвиняваш!