Споделена история от Тинейджърски

Самотно ми е
Здравейте! Аз съм момиче на 16 години. Искам да ви споделя моят проблем. Не знам дали е точно проблем и знам, че има много хора в моето положение, но аз пиша тук, за да ми олекне по някакъв начин, защото вече не издържам! Понякога дори се чудя, защо съм се родила... макар, че нищо не ми липсва.. единственото нещо което ми липсва - това е любовта! Чувствам се адски самотна и това понякога много ме подтиска. Не знам защо става така имала съм само една връзка, която продължи 10 месеца, но после се разделихме, защото разбрах макар и късно колко "свестен" човек съм имала до себе си, но както и да е. Оттогава вече половин година много ми е самотно. Единственото нещо за което мечтая е да имам истински приятели и приятел, който да ме обича истински... но това кой ли не си го мечтае.

Може да се каже, че имам приятели, но просто така за компания никой не ме изслушва и никой неможе да ми даде съвет. За разлика от тях аз винаги изслушвам хората и им помагам доколкото мога - а аз съм отново сама!Много хора ми казват, че съм красива и когато ме попитат: "С кой ходиш?" когато им кажа, че си нямам приятел и много се чудят как може да не съм си хванала някой предвид "красотата ми", но незнам някакси нямам чак такова самочувствие. Не съм и някоя задръстана, но в никакъв случай не съм надута. Винаги покрай мене е забавно, смеем се, приказваме си какви ли не глупости, забавляваме се, но когато се прибера в къщи просто се замислям, че понякога дори се правя на "клоун" пред другите само и само да не мисля затова, че ми е самотно!

Аз по принцип ги разсмивам и правя така да го нарека "шоу"когато сме навънка, а другите се смеят и никой не разбира какво ми е отвътре. А когато завържем сериозен разговор като им кажа, че не мога да намеря никой свестен и те започват:" Да бе неможиш... толкова си красива се ще си намериш" и нищо повече просто спирам да приказвам на тая тема. Когато видя навънка влюбена двойка и много се радвам, но и тайно им завиждам затова, че не съм като тях ;( Много ще съм благодарна ако някой обърне внимание и прочете историята ми пишете коментари каквито и да са те! Благодаря Ви предварително!!!

Коментари

1.   Охх мн гадно и при мен е същото :( аз съм момиче на 15

2.   Леле все едно чета моята история с тази разлика че аз съм момче и не съм имал толкова продължителна връзка, и моите приятели са колкото да се каже че имам приятели кой по гаджета, кой някъде другаде :| И аз така все не мога да намеря правилния човек, понякога направо се отчайвам, но бързо ми минава, ако ти е много самотно пиши ми на е-майл: qsw@mail.bg

3.   Виж аз съм момиче на 13, но ако искаш ме потърси на ludoto_momi4e. Често се чувствам като теб. Опитвам се да говоря с приятели, но напразно. Споделям и с майка си, но и тя не ме разбира. Аз изслушвам всеки за всичко, но на никой не му хрумва да изслуша мен. Винаги оставам недоразбрана или недоизслушана. Понякога дори се чувствам нежелана от никого.. Така непотребна и излишна, а и на мен също както и на теб нищо не ми липсва.

4.   Хей не се отчайвай горе главата и аз имах същия проблем беше ми адски самотно всички мой приятели бяха обвързани и само за това колко им е хубаво приказваха ... а аз се чувствах толкова самотна .. но ето че и на мен ми се усмихна щастието .. недей да мислиш толкова за това ще намериш човек за теб не бързай .. сега е момента да се забавляваш .. за купони и други щуротий не мисли за самотата .. мисли за това което те очаква
Be happyy :)))))

SoFine ;]

5.   Любовта идва когато най-малко очакваш! Не се отчайвай, пък и си на 16 години има време за всичко. Все пак успех и ако искаш да споделяш с някого, можеш да ми пишеш ali09@abv.bg

6.   Колкото повече мислиш затова колко си самотна, толкова повече си го втълпяваш. Не мисли затова. Дай си време ще видиш, че нещата ще се оправят. Всичко ще си дойде по реда.

8.   Не се притеснявай :) Има повече хора като теб, отколкото си очаквала. Аз лично ти завиждам дори, че си имала 10 месечна връзка. Сега разбираш, че има и хора в по-гадно положение нали?

Горе главата! За всеки влак си има пътници :-)

*Syndrome

9.   И аз съм като теб на почти 16, ама с разликата че не съм си имала още гадже, и аз понякога се чуствам така ама какво да се прави горе главата и напред. Нямам много приятели, но пък имам и знам че са ми истински, и винаги мога да разчитам на тях.

10.   Авторката: Благодаря Ви много за съветите, ще гледам наистина да не го мисля толкова :)

11.   Мила, да ти кажа честно, тази история все едно съм я писала аз дума по дума.

Знам колко ти е тежко и отлично те разбирам. Единствената разлика е, че аз никога преди не бях имала сериозна връзка като твоята. Бях си сама откакто се помня.

И на мен ми разправяха същите глупости - когато ме питаха с кого ходя и аз им отговарях, че не ходя с никого, те ахваха и не можеха да повярват, че "такова красиво момиче като мен може да е само". А не осъзнаваха, че така ме нараняваха още повече.

Меко казано ми тежеше и на мене самотата, но след толкова години бях свикнала с нея и с болката. Опитах се да устроя живота си така, че да не мисля много за това и да съм щастлива и без любов. Сама разбираш колко е безмислен и сив животът без любов, но...

Не искам да те обезкуражавам, бъди сигурна, че ще срещнеш подходящият човек, така, както го срещнах аз - точно когато най-малко очаквах. И той преобърна живота ми, показа ми какво е щастие...

Не спирай да се бориш, мило момиче, защото самотата е страшна и от нея много боли, но никога не се предавай.
Млада си, красива си, животът е пред теб. Не се отчайвай.
Много късмет и успехи ти желая, както и цялата любов и щастие на света! :)

12.   Споко моме, всичко ще си дойде на мястото.
И малко извън темата - направи ми впечатление, че пишеш доста грамотно, за което те поздравявам. Който виси тук редовно ще разбере за какво говоря.

13.   Ето ти няколко полезни съвета, които мисля, че ще помогнат:

1. Започни да се занимаваш с нещо, което ще те откъсне от всички отрицателни мисли - имаш си хоби, нали?
2.Отпусни се и да не ти пука за нищо - факт е, че щом забравиш за проблемите си, сякаш един по един сами изчезват!
3.Прекарвай повече време с приятели и няма как да се чувстваш самотна!
4.Гледай от всичко да правиш майтап, да се смееш по-често, дори и на глупости и живота ще ти се види по-весел!
5.Любовта винаги идва когато най-малко я очакваш, "като слънчев лъч, дори и в най-тъмната нощ..."

14.   forsaken...666 това ми е скайпа с удоволствие бих ти дал съвет защото абсолютно същото ми се случвва два поредни пъти, моче съм и с удоволствие бих изслушал цялата ти история. :)

15.   Дамм повечето ,,приятели,, са такива тоест те изобщо не са ти приятели щом не умеят да те изслушат а те ползват само за забавление и аз бях така но се скарахме и сега се чувствам сама ако искаш ми пиши на скаипа beb4o02

17.   И представа си нямаш колко те разбирам. Аз лично бих била по-щастлива ако замина нанякаде и се запозная с други хора. Щом с тези не става значи ще ти е по-добре при хора които би искала да опознаеш. А и тук таме можеш да намериш любовта.