Споделена история от Тинейджърски

Не искам абитуриентски бал
Здравейте! На 17 години съм и 2014 ми предстои да имам абитуриентски бал. Тук е и проблема. Със сегашния ми клас изобщо не се разбираме, караме се, даже сме се и били понякога. Всички не се обичат общо-взето, няма нищо лично към мен, просто съм част от "колектива". Още няколко човека също не искат да отпразнуват последната си вечер като ученици с хора които не са ни на сърце. Въпроса ми е мога ли да не присъствам на бала. Само ще ми се скапе настроението, а и на последната екскурзия се сбихме 4 човека и видяхме колко сме "задружни". Знам, че написаното от мен звучи мега тупо, смотано и сдухано за 99% от вас, но класът ми е факт, за жалост. Благодаря на всички, които ми дадат някакви съвети предварително!

Коментари

1.   Аз не разбрах какъв е проблемът? Не искаш бал - не ходиш! Никой не та кара насила, нито те е вързал. И ако не отидеш НЯМА ДА ТИ НАПИШАТ НЕИЗВИНЕНО отсъствие, не се притеснявай! Твърде рано е, за да мислиш вече за бала, дори не ти е последна година! Пък и никога не се знае, като му дойде времето много неща може да са се променили - ти, класът ти, отношенията ви и т. н. Не му мисли от рано, да ти имам и проблемите!

2.   Хахаххаха, не е вярно, поне 70% от класовете са такива, но не си го признават. ;) И нашия е такъв, всеки ден бой, на групички от по двама-трима, че и поединично...
Момиче на 13

3.   Много от рано го имслиш - толкова вода има да изтече до 2014година.
Във всеки случай никой не те кара насила да ходиш - като не искаш, не отиваш. Забелязала съм, че по абитуриентските на никой не му пука дали се е разбирал с някого или не, а всеки гледа своя кеф, но като не ти се ходи, не ходи.
Ана

4.   Номер 2 - ти пък на 13 години къде се буташ? Недей да сравняваш недораслите дечица на 12-13 с хора на 18-19, има много хляб да изядете до бала...

5.   здравей,
първо искам да ти кажа, че към края на 12-ти клас ще е много по-различно :)

второ - да, може да не отидеш.. като не намираш смисълв това - по-добре не го прави. Аз също не ходих нито на бала нито на екскурзията по същата причина като теб.

Това не е важно, ако смяташ да кандидатстваш се готви много добре за да те приемат там където искаш.
бала не го мисли хич!

Успех!

6.   Здравей ! Искам да ти кажа че това ще ви остане един спомен недей да го пропускаш ! Колкото и да ви е тъп класа.. Аз в момента съм 11 клас и много искам да си завърша и да си имам собствен бал но уви ! Няма ! :Д .. Защото живея в чужбина и тук не се правят такива неща -.- .. Доста са назад в времето ..Така че ходи това ще ти е за спомен ..Пък и не мисля че точно тогава някой ще се заяжда или ще се сбиете ..Но все пак ти си решаваш де дали ще ходиш аз просто ти давам съвет .. ! :)

7.   Ами не ходи, няма какво толкова да му мислиш. Ако имах възможност да върна времето 5 години назад и аз нямаше да отида на моя. Класа ни беше всичко друго, но не и задружен и сплотен. Не успяхме да се съберем дори за обща снимка! Вечерта беше трагична. Всички бяха на групички, всеки си говореше само с ''компанийката'', дори и при танците бяхме пръснати по всички възможни ъгли на ресторанта. Да не говорим, че парите, които се пръскат за единия бал (и обикновено се дават от родителите) на практика се дават за неща, които повече няма да ти потрябват - кичозни рокли, костюми, обувки, чанти. Още повече, че днес баловете вече дори не са и повод да отпразнуваш това, че завършваш училище, а се използват за място, където да парадираш с пари (дори не твои собствени). Всичко се превърна в една голяма селяния, с всяка изминала година все повече се отвращавам от тези балове :)

8.   Ми и на мен не ми се ходи да ти кажа. Не сме чак такива дето да се сбием но си имаме и ние групички не понасям една голяма част от класа а пък целия випуск да не говорим. Просто не виждам смисъл в тези глупости.

9.   Щом не се разбирате, използвайте бала да си организирате един последен, прощален бой. :D

10.   На моя бал не дойдоха някои от класа, много пропуснаха.

11.   Аз съм на 19 и макар че с класа не се разбирах като цяло имаше 2 3 които ме разбираха поне и отидох на бала си