Споделена история от Тинейджърски

Омръзна ми да възспирам чувствата си
Значи преди две години и нещо харесвах ужасно много едно момче. За първи път през живота си може да се каже, че се влюбих и беше взаимно. Историята там е дълга и оплетена, но в крайна сметка той постъпи като задник, а аз бях много наранена, дълго време след това плачех и не бях на себе си. И тогава се зарекох и реших, че повече няма да си позволя да харесвам някого или да се влюбвам, за да не изживявам същото отново. През последните месеци ми се случи така, че се запознах с доста нови хора, част от които момчета(супер симпатични) просто се ужасявам от идеята да харесам някого от тях, в смисъл такъв че ме е страх какво ще стане после. Била съм на косъм. Просто ужасно е трудно постоянно да възспирам каквито и да е чувства и когато нещата станат по-така се дистанцирам. Просто, коато усетя наченки на някакви по-силни чувства си казвам "Не, не може, няма да го направиш, забрави го, мисли за нещо друго" и помага, но някак вече ме уморява това, все да бягам, обаче ме е страх. Например едно момче, с което се сближихме доста, когато започна да ме прегръща(и ми беше стабилно симпатичен) просто пресякох всякакви емоции и се отдръпнахт от него. Ще си кажете "Ох ти си хлапе, ще имаш да се влюбваш толкова много, това не е края на света, не се превземай". Но не е така, не съм някаква лигла, сериозен човек съм(вече съм близо 17) и просто ме е страх, че пак ще бъда наранена, а свястни момчета по нашия край са дефицит. Кажете какво да правя за напред, защото напоследък постоянно ме обземат някакви колебания.

Коментари

1.   Няма лошо в това, че си се отдръпнала. Така си решила - така си направила, но дай шанс на сърцето си да разпознае истинската любов. Не знам какво си говорите помежду си, но човек който е истински загрижен за теб и ти за него, и изпитва чувства ще направи всичко, за да не нарани, а напротив ще помогне. Иначе не е от сърцето, а егоистични подбуди. Не се чувствай задължена да влизаш в леглото на който и да било, защото това не е любовта за която мечтаеш, а похотта човешка - което си е егоизъм. Интимността трябва да е кулминационната точка в отношенията мъж-жена, а не самоцел или на първо място. Така че винаги може да разговаряте с твоя приятел(приятели) по тези въпроси и да си изясниш неща, които не би могла да знаеш иначе. Споделете си взаимно горчивите опити от преди, защото в една истинска връзка не трябва да има недоразумения и измъчване. Иначе не е истинска връзка, а някаква задна цел.
Открито можеш да попиташ приятеля си какво би очаквал от теб, ти също му кажи как се представяш момчето(мъжа) с което искаш да бъдеш, защото така се разкрива характера на някой, така го опознаваш. Ако е сериозен човек, винаги ще те разбере и няма да те притиска за каквото и да било(включително интимно). Не се измъчвай излишно, но бъди открита и изисквай и от другия същото, иначе не знаеш с кой си имаш работа.
Проблема на съвременните млади е, че не вярват на преживелите всякакви превратности на съдбата, които ги насочват къде може да сбъркат и къде е добре да се ходи, но от упоритост и сляпост се бухват направо в ямата. А когато един човек споделя опита си - това е истината с която се е сблъскал. Който не вярва на истината си остава сляп. И друго, говори и с родителите си, нека и те да ти помогнат в избора ти, няма нищо срамно в това. Бог да ти помага.