Споделена история от Тинейджърски

Самотен съм
Ще го давам по-накратко. На 16 съм. Преди около година и няколко месеца се влюбих в едно момиче но след известно време тя се промени на лошо според моите виждания. Започна да пуши и да слуша чалга, а след известно време си хвана за гадже един човек който съм му се заклел отдавна. Сега бях си харесъл друго момиче на моята възраст и с моите интереси, а моя най-добър "приятел" започна да я зарибява. В такъв момент се чувствам изоставен и самотен, но не е това най-лошото, а че ми го избива на гняв. На скрита гняв към всички които си живеят щастливо и безпроблемно. Моят прител много бързо може да стане мой враг. Въпросът ми е как мога да си намеря истински притяли които да държат на мен, а не гадни к*рвари, чалгари, гамени, предатели, простаци.

Чувствам се много самотен защото нямам приятели. Не говоря за приятелка все си мисля, че това ще дойде от самосебе си. Само да добавя слушам дъбстеп и рап и обичам да тренирам на лостове. Не пуша и не слушам чалга. Толкова ли е трудно да намеря един приятел с сходни интереси.

Коментари

1.   Здравей, аз съм момиче на 13 и съм на същото положение, всички приятели са ми двулични, само ме използват..
всички момчета пищят като лесбийки и се правят на голямата работа.. ;дд
момичетата слушат чалга и са малки кифли които бързат да пораснат..
а аз.. момичето.. различното момиче което е леко пълно и го имат за свиня..
момичето което слуша различна музика от тях и обича да се забавлява вместо да се прави на кифла ме мислят за марсианец.. ;д
винаги съм мислела, че ако сменя училището всичко ще се оправи, но не..
но едно съм решила.. никога няма да стана като тях..
дори и да остана сама..
ще бъда себе си до край.. ;]

3.   Аз се смятам за цяла нация поради причини колкото звезди в небето. Не си сам, но има и по-добри от теб (аз). Аз съм сам от 4 години, но имам воля и мълча каквото и да става...

5.   Аз те искам за приятел, но модераторите забраняват добавяне на контакти. :)

6.   Смешен си ти си на 16 даже незнаеш значението да думата самотен.

7.   Ха, а номер 6 е много тъп! Как така бе? Да не знае значението на думата самотен? !

и то понеже е на 16... и от кога човек започва да изпитва самота? Сигурно требва да навърши 18 години а?

Даже и едно 6 годишно дете може да е самотно.

Ама нема да се впускам в обяснения, то е ясно че нема да ме разбереш...

Едно Момче-20г.

8.   И аз те искам за приятел, но както каза номер 5 в сайта не позволяват публикуването на лична информация ;(;(;( Каквото и да става бъди себе си, не се променяй заради хора, на които не им пука за теб :) Сигурна съм, че ще откриеш истински приятели, такива като теб го заслужават!

Целувки!

9.   Напълно те разбирам. И аз съм така. Обикновено момиче съм, не се контя и не съм кифла. Истински приятели не мога да намеря. Да слушам рап, дъбстеп и дори пиша рап песни. Рисувам графити и не пуша, нито пък слушам чалга. Незнам защо някой хора са толкова жестоки. Ако не слушаш чалга и не пушиш те мислят за някакъв мега странен. Лично казано много искам се запознаем и да си пишем. Ще ми се да можеше. Незнам дали ще може да си кажа мейла и да си пишем, но ще пробвам и искрено се надявам да публикуват коментара ми, наистина имам нужда да си пиша с някои като теб. Имейла ми е от абв-то ****г ако може да си пишем ще е страхотно, наистина е от нужда. (гуш)

Модератор - не пулбикуваме контактна информация. Коментарите се одобряват ръчно, няма смисъл от хитруване.

10.   АВТОР:Моля модератора да се разреши да направя някакъв контакт с номер 9.Ще бъде едно голямо добро. ......

Благодаря !

Модератор - не публикуваме контактни данни. Не правим изключения.

11.   От номер 8:Моля ви, позволете ми и на мен да си контактувам с това момче :( Пишете, че не правите изключения, но прочетох една тема(не помня точно коя)в която сте направили..

13.   Аз съм от морската столица :)

14.   Хората просто не разбират от думичката „не”... А и човека пита „как да си намеря приятели”, не „да се намират страхотни оптимисти за сприятеляване с мен? Оставете си мейла”
По темата – самотата е най-гадното от гадните чувства. Споделеното нещастие е половин нещастие, казват хората, но като няма с кой да споделиш, затваряш се в себе си, изпитваш самосъжаление, мъка или споменатите гняв и недоверие към хората.
Всички са различни и си имат предимства и недостатъци. Престани да съдиш хората, защото никога няма да намериш свой клонинг, с когото да си рапирате, докато тренирате или де да знам какво. Стегни се малко, звучиш борбен и непокорен, не някое отчаяно хлапе, дето не може да завърже нормален разговор, и започни да общуваш свободно.
Не гледай на всеки срещнат като потенциален приятел. Говорете си за филми, игри или каквото и да е, но недей да влагаш много надежди, че това е новият ти другар за вечни времена. Много ти предстои да се разочароваш от хората, много от тях ще се опитват да те спъват в живота, но никога не си казвай „ми те всички са еднакви, няма смисъл”.
Човекът е социално животно, има нужда да бъде възприеман, да поддържа контакти, противоестествено е да се затваряш в себе си с мисълта „по-добре ми е без ония чалгари”.
Няма универсална рецепта за намиране на приятели – просто общувай с възможно най-много хора, опитвай се да ги опознаваш малко по малко, без да им разкриваш разни откровения. Реши кой ти допада и с кой искаш да поддържаш контакти и занапред.
И най-вече избий си от главата, че всички са такива каквито ги описваш.

Още нещо. Може би ти предстои да разбереш от личен опит, което аз не ти пожелавам, но когато имаш несподелени проблеми, може да се чувстваш самотен и сред тълпа. Имай повече вяра в хората, защото може би сега не ти изглежда така, но си важен за много хора, на много всъщност им пука за теб и искат да ти погнат.

15.   Обявете си среща, например пред НДК или в някой МОЛ. На място, където трудно може да ви застраши някой, ако се окаже психар.