Споделена история от Тинейджърски

Как да го заговоря
Здравейте ! Моята историйка е следната и ще се радвам ако получа някакъв отговор :)

Всичко започна през миналото лято. Влюбих се в непознат (точно така) не знам на някой случвало ли му се е но на мене се падна честа .... Така имах чувството че не е като другите момчета, че е по срамвжлив. Оказа се точно така. Живееше близо до моя апартамент. Иска да отида да се запозная но и аз съм от по срамежливите. Чаках него естествено но и той не дойде. Внезапно изчезна (в буквалния смисъл) не го бях виждала няколко месеца (3-4) първия месец първо нямах желание за нищо абсолютно нищо - ядене, учене всичко за което се сетите. Бях като болна от нещо. Започнах да се отказвам бавно бавно от него и си харесах друго момче . Криво ляво минаваха 8 месеца той се появи (момчето което обичах) и изведнъж чувствата ми се върнаха... ;( Запознах се с него по скайп намерих го случайно ... Знае, че го харесвам... Знам че сега си няма приятелка защото повечето момичета са курви (с извинение) а той ги мрази в буквалния смисъл.. Проблема е че не знам какво да правя защото не влиза в скайп и не поема инеацитивата да ме покани примерно някаде. Казал е че може да опитаме..Не знам как да действам не зная къде живее, вече просто рядко го срещам даже по улицатаа... та даже той чака момичетата да праят крачката към него. И ако някой има някакви идейки какво да правя моля да каже в объркана ситуация съм . Мерси предварително ;)))

Коментари

1.   Следващия път просто го попитай дали иска да излезете на кафе,кажи му че не ти се сди в къщи и искаш да излезеш с някого и си решила да попиташ първо него,дано да се съгласи!

2.   Да ти кажа честно на мен ми се случи нещо подобно.И аз се влюбих в едно момче савсем случайно,но в последствие се оказа моята невъзможна любов и досега се обвинявам,че му признах моите чуства,а той нищо не направи по въпроса.Затова моят съвет е да оставиш той да поеме инициативата,не се излагай пред него,не си заслужава.Ако наистина те обича истински ще намери начин да си изясните всичко по-между ви.Но за нищо на света не прави ти първата крачка,защото ще те заболи както мен ме заболя адски много!

3.   мс за отговора ама няма как нямаме никакъв контакт ... ще се побъркам

4.   да се изложи ли ?! ти си няква мн ... и аз съм срамажлив и ако момичето което харесвам дойде и ми признае чувствата си ще се чувствам мн по добре ... и аз съм срамажлив и аз не правя парвата крачка :Х

5.   Мисля, че в момента си влюбена и заслепена, но когато се поуталожат нещата ще те е яд на него, че е бил такъв безхарактерен. Поне трябва да има честта да ти каже Харесвам те! или Не те харесвам! Какви са тези коридорчета, които си оставя. Сега явно искаш на всяка цена да си с него, но след време ще те дразни това у него... че не взима решения и все ще чака на теб да го побутваш. Поне така мисля. Мъжът трябва да е инициативен, а ако няма желанието за такава инициатива да ти каже как стоят нещата. Дано ти помогне моят съвет. :)

6.   На 5 коментар мс много ще ми помогне .... просто най вероятно ще трябва да се загледам към друго момче хммм просто даже незнам как да го питам харесва ли ме или не ; или дали иска да бъде с мен или не .... не мога повече ... ;( няма начин да го питам ...

7.   Ами явно, че всички действаме по скайп :Д За това може да му предложиш някой ден да излезете или да карате колела нещо подобно, по-небрежно .

Айде дано съм ти помогнала и успех

8.   Ми то попринцип е най-лесно да му кажеш какво чустваш , обаче...тъпото е , че не знаеш каква ще му е реакцията.Може да е чакал точно това , но може пък да си каже "Тази пък кво ме занимава с нейните чуства".....и тогава ще се получи мноо кофти ситуация... :X

9.   И аз имам такъв проблем .. С едно момче се познаваме от 12 години и винаги съм си го харесвала .. Живеем в различни градове, но на село сме съседи .. Миналата година, през лятната ваканция излизахме навън .. Бяхме и с други хора, но той постоянно ме гледаше .. И сега онзи ден го хванах да ме гледа. Преди няколко години бях на море с майка ми и той беше там с неговата майка и ходихме заедно на плаж. Майка му ми каза,че искал да е до мойта кърпа. Аз не можех да плувам (но сега се научих де :D ) и той каза : '' Аз ще те науча " обаче аз казах да ме пусне и той ме пусна. Искам да се сближа още малко с него. Да си говорим. Да си пишем по skype. Но незнам как да постъпя .. Таа да се върнем да въпроса. :D Харесвам го. Искам да му го кажа, но незнам каква ще му е реакцията. Може точно това да е очаквал, но може и да се засмее ии после да ми се подиграва. И много ме е страх. Моля ви дайте съвет какво да правя.

10.   Като пораснете и станете на 13 ще разберете колко сте смешни! :) Успех с мъжете!

11.   И аз имам същия проблем с едно момче. Познаваме се от много малки и преди една година започнах да си го харесвам. Не знам как стана, но той разбра, че го харесвам и за мое щастие и той ме харесва и преди един месец той ми предложи по skype и естествено аз приехл От тогава все се мъча да измисля как да го заговоря, но нищо не ми хрумва. Все се разминаваме на 10 метра един от друг и много се ядосвам, но просто когато отида до него загубвам ума и дума. Моля ви помогнете ми! Как да го заговоря? И искам да кажа на този човек, който е писал коментар 10, че аз съм на 15 години и изобщо не е смешно!!!!

13.   Вижте и аз имам такъв проблем.Харесвам едно момче и даже ходихме,но имахме проблеми и скъсахме.После той тръгна с най-добрата ми приятелка и ми беше ми .гадно да ги гледам всеки ден да се целуват и прегръщат,но скъсаха.Сега се опитвам да направя така,че отново да ми предложи.Ако може да ми дадете съвети.Ще ви бъда много благодарна!

14.   10 години до днес не съм спяла да го обичам... но нйкога няма да му кажа мажете са тава те ще се подигрят с чустеата ти ...

15.   №14, тази генерализация не ти ли се струва крайно глупава? Всеки ли мъж си мислиш, че ще се подиграе с чувствата ти? Как си обясняваш тогава факта, че има толкова много щастливи двойки по света? А жените какви са? Никоя от тях никога не би се подиграла с нечии чувства ли?
Но... кой каквото сам си направи, никой друг не може да му го направи. С такова мислене, не се учудвай че животът ти прилича по-скоро на затвор, отколкото на купон...

16.   Ми виж ако искаш кажи на някой да му каже че го харесваш.
аз в момента сам в Гарция и направих грешката да се влюбя в един 20 годишен грък. и едно момиче българка му каза че го харесвам той близо седмица не направи нищо и ся тая седмица почна някви намици. преди два дена се разминах с него и той някав ваздиша сащтата вечер беше се сабрал с една компания на едно кафе и аз минах от там той ми свирна минавам втори пат пак свирна и ми вика ох ох красавицата ми и ми праи някви целувки лошото е че момичето с което излизах вечерта заминава и аз след 10 дена заминавам и не сам сигурна но май той ще заминава. нещата взеха да стават като тря заминавам и ся тес 10 аена нямям с кого да излизам

17.   В никакъв случай не прави първата крачка. Въпреки да знае че го обичаш той може и да не те харесва. Ако е така не се натъжаваи животът продължава.

18.   И аз имам подобно изживяване-харесва ми едно момиче, което продава цигарки в Кауфланд. Постоянно като съм на касата си хвърляме погледи, но не смея да направя нищо, защото нямам никаква информация за нея-има ли си приятел, омъжена, харесва ли ме, защо ме зяпа (може просто да си зяпа така хората). И така се бях отчаял и заминах за Гърция да не я виждам, но сега като се върнах, тя пак е тук и ме привлича ненормално! А и на тоя етап няма какво да и предложа-безработен съм, колата ми е счупена, в депресия съм. И така си карам ходя да пазарувам пак в Кауфланда, но набързо без да я поглеждам даже... а е толкова красива....

21.   Хей хора, много искам да заговоря едно момче, което харесвам, но не знам как да започна. Всмисъл такъв, иска ми се да му намекна по-някакъв начин, че проявявам голям интерес към него. Проблема е как, понеже съм бъзла? Той често пъти е на линия в скайп или фб, но някакси не върви от нищото да започна да му пиша (защото попринцип не си пишем). Някой ако има идеи да помага ;) Ще съм ви мн благодарна!

22.   И аз имам такъв проблем, но вече съм се отказала. Ако е имал интерес, да ме е потърсил. Аз направих първата крачка. Няма да тичам след никого...

23.   Просто искам да му кажа за да ми олекне, дори да съм се лъгала и да не е изпитвал нищо към мен.

24.   Виж какво... като го видиш го дърпаш на една страна и му казваш трябва да говорим и караш по същество... казваш му искам да те питам няко неща: харесваш ли ме? и ако ти отговори с ДА! му казваш: а защо досега нямаше смелостта да ми го кажеш, и аз те харесвам, но ме беше страх да направя крачката и да ти призная чувствата си... казваш му всичко както си е! това е! НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ :) Успех

25.   Здравейте, имам едничък проблем-харесвам момче от моя клас, но не зная как да му го кажа. Ако го дръпна на страни (както каза No24) и го питам дали ме харесва и той отговори със строго НЕ какво да правя? ! Много съм стеснителна и всички в училище ме тормозят, но той е по-различен... по-човек е от другите идиоти (извинявайте за думата). Много здраво съм хлътнала и това могат да го докажат родителите ми. И така, как да му кажа за чувствата си (като се има предвид, че съм много стеснителна и никога не сме си говорели)

26.   Хей момичета май всички имаме този проблем.

27.   Ами ако виждаш че е толкова срамежлив трябва ти да направиш първата краачка... заговори го с нещо като :здравеи, искаш ли някой ден да се разкараме или да отидем на кино или нещо такова.. ако приеме шансовете ти стават доста по големи, а и най вероятно щото можени никое момче няма да каже не не искам...
А за скаипа... Можеш да го накараш да си говорите или чатите и тогава можеш да му предложил да излезнете на разходка, че няма кво да правиш у вас или нещо такова...
Успех:)

29.   Аз харесвам едно момче от моето училище той не ме познава много ме е срам да му кажа ме го харесвам. Искам да го заговоря някак но също ме е срам много. Незнам какво да правя. Имате ли идеи?

30.   На колко си години?

31.   Към номер 30:
Не знам на колко години е авторката, ама прибави 11 ,защото темата е публикувана преди толкова.. Да се надяваме, че след 11 години мъка по непознатия казанова, най-после съдбата ги е събрала и вече са щастливо семейство :D