Споделена история от Тинейджърски

Учене+Влюбване=Провал
Здравейте хора :)
Аз съм момиче на 13 години, съответно 7 клас. Тази година ми предстои кандидатстване и мисля да отида в Езикова Гимназия. На мен всичко ми върви, но допуснах една голяма грешка. В началото на 6 клас се влюбих и все още не мога да го забравя това момче. Откакто започнах да го харесвам оценките ми рязко се понижиха (бях пълна отличничка, но не зубърка, просто знаех нещата, запаметявах ги бързо), тази година получих и 1-вата си 2-йка (никога не съм имала) и то по География, където най-ниската ми оценка е 5. Та въпросът ми е как да го забравя, защото стаите ни са една до друга (уча в СОУ, а той е 10 клас). Много ми е трудно и дори съм плакала откакто почна учебната година. Страх ме е, че няма да мога да мина матурите, заради него.

*Мимсситу*

Коментари

1.   миличка аз също съм като теб обаче дигни си малко самоучуствието и го раздаваи по-тежко прави се че не ти пука и тои сам ще те потърси... аз съсщо ще имам матури не се притесняваи и неде? да си проваляш живота си за някъф си там :) Успех както в любовта така и на матурите ;*

2.   Не си влюбена, ти си дете...
Дори не знаеш как да се изразиш правилно...

3.   и аз така,като теб..само че той вече си има и друга,което е още по-зле

4.   Милички влюбени дечица, любовта вдъхновява, дава сили, а не отнема. Не се оправдавайте с нея. Залягайте над уроците, момчетата винаги се впечатляват много повече от успели и доказали се момичета самоуверени и оптимистични, отколкото от хленчещи, втренчени в тях двойкаджийки. Гаранция!

5.   Хора, вижте сега, именно любовта на тази възраст е най-силна и най-чиста, но дори и да не си влюбена, ти харесваш това момче, следователно е нормално да има тръпка и ако не ти обръща внимание, да ти е гадно.
Нима не сте били деца и после тийнейджъри?
Самият факт, че се притесняваш за матурите си и пр. е достатъчно доказателство, че си отговорно момиче и нямаш намерение да проваляш бъдещето си. Но все пак ти си още на 13, не си мисли, че една по-ниска оценка е нещо фатално, важно е старанието, не числото на хартия!
Номер 4 замисли се, колко могат да мислят момчетата на 13? На тях не им пука за оценките на момичето, или го харесват или не (не че повечето са наясно със себе си, нали съзряват по-късно), но идеята ми е, че момичето не си търси оправдание, напротив! Тя просто иска да контролира емоциите си, ама е трудно, понеже 13 год. е преходна възраст все пак.
любовта носи щастие, но не и когато е несподелена! Тогава е кошмар, кажи го това на 13 годишна, която за пръв път изпитва привличане към някого!
Скъпа, не се притеснявай, просто учи и прави и други неща, които ще те разсейват и са ти приятни, всички минават по този път и то не веднъж! Но това не значи, че трябва да се проваляме! Аз например съм много подвластна на емоции и чувства, но не съм си развалила успеха, заради любов или разбито сърце (на 17 съм и засега съм имала 3 връзки), не е задължително като се влюбиш и всичко да пропадне! Просто се опитвай да се съсредоточаваш, дори да допускаш грешки, ще ги поправиш, но самият факт, че се притесняваш за успеха си, искаш да учиш и да жънеш успехи, е доказателство, че си съзнателна, само че не е нужно, просто учи и давай напред!

6.   или му кажи за да видите дали ще стане нещо м/у вас, или го забрави, друг изход няма...

angel913

7.   Виж сега, аз съм в почти същото положение! Казвам почти същото защото също харесвам момче но и той ме харесва и е колкото мен. Аз също ще държа матури. Аз също съм отличничка. Това че имаш 2 по География не те прави глупава или заблудена. Всяка оценка се поправя. Щом се притесняваш за матурите значи си отговорно момиче и няма да оставиш едно момче да провали бъдещето ти. Да наистина при първото влюбване тръпката е голяма, но ти просто го харесваш, не го обичаш. Разликата между двете е доста голяма. 7-ми клас си нормално е да си влюбена, но не позволявай да загубиш форма. Запомни: първо учиш и после се занимаваш с каквото и да е :)) Хайде успех на матурата дано се справиш отлично :))

8.   Забележете, че момчето е десети клас... Момчета на твоята възраст или поне една година по-големи не можеш ли да си харесаш? Това момче детегледачка ли ще ти бъде много ми е интересно?