Споделена история от Тинейджърски

Нямам желание за нищо.
Здравейте нужен ми е съвет.

На 16 години съм и имам приятел от година и два месеца. Проблемът е там, че досега всичко си ми е било нормално и изведнъж нещо се обърка.

Започнах да се чувствам зле, да нямам желание за нищо дори плача постоянно.

Цяло лято с приятелят ми бяхме непрекъснато заедно(живеем в различни градове на около 20 км)и се чувствах адски щастлива, но когато си дойдох в моя град сякаш живота за мен спря буквално.

Не можем да се виждаме често поради негови семейни и други причини, и съм изпаднала в някаква депресия. Обясних на родителите ми какво ми е и те се опитват да ми помогнат да се справя, но не мога.

Вече съм толкова отчаяна, че просто чакам живота да си мине(нямам желание за нищо).

Моля ви дайте ми съвет какво да правя.

Коментари

1.   Еее, какво е това сега, чакала живота да мине! Имаш всичко, за да си щастлива. Имаш любов, добри и разбиращи родители, които даже се опитват да ти помогнат. Ти даваш ли си сметка колко твои връстници могат да се похвалят с това? Ами така е, като искате още от детските си години да глътнете всичко от живота. Ето, това е резултата. На 16 години и вече отчаяна от живота, няма желание за нищо. Да вземеш да се огледаш край себе си на кого с какво можеш да помогнеш, има толкова много хора с истински проблеми. Те с основание биха ти се изсмяли. И... не дърпай дявола за опашката. Да не ти покаже животът какво значи ИСТИНСКИ проблем.