Споделена история от Тинейджърски

Секс на 14
Здравейте на всички! Искам да ви помитам дали ще има проблем ако правя секс за първи път на 14 а моя приятел на 19 ? И как да се предпазим най-добре и ще забременея ли ако свърши извън мен? и ако може да ми разкажете за вашият първи път и на колко беше и дали ви хареса?Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Моя съвет е - поизчакай, има време за всичко. И все пак ако се решиш ползвай задължително презерватив, за да не съжаляваш после!

2.   Да, ще има проблем - особенно след като разсъждаваш по този начин, за 14 год. момиче.
Хей, та ти дори не знаеш ЕЛЕМЕНТАРНИ неща за секса, а си тръгнала да го практикуваш.
Питаш дали може да забременееш ако той свърши извън теб... Е направо ти се чудя. За да забременееш трябва той да свърши ВЪТРЕ в теб. Тоест сперматозоиди трябва да попаднат в организма ти и ако те оцелеят, ще забременееш.

За предпазните средства, да не говорим. Просто си нямаш и на идея какви неприятности и болести, можеш да си навлечеш по този начин.

Не си готова (според мен). Като пораснеш още малко, тогава мисли за това. Сега има далеч по - важни неща, които трябва да те интересуват, но секса НЕ е едно от тях.
SFA

4.   Давай , давай на държавата и трябват деца.Както си тръгнала няма начин до 17-18 годишна да не се възпройзведеш поне веднъж.Като чета какви интелигентни слова си наредила ми се струва, че много дечица ще дадеш на Родината и баба ти ще се гордее с теб :)))
Жал ми е за малолетни......като теб

5.   а не не ... какви деца има нашата Родина .. направо да паднеш от смях .. айде образовай се малко на тема секс, та тогава практикувай пфф.. :|

SoFine

6.   Извинявай,ама щом твоя приятел е на 19 ,а ти на 14,ми е съвсем ясно какво става! На дали ходите и месеца и той ти е казал,че иска секс иначе ще те остави или нещо такова ,а ти разбира се не искаш! И ешаваш,че ще му пуснеш,макар и да не ти се иска! След това той ще си те наебе и ще ти покаже пътя!! Няма смисъл!! Това мога да ти кажа,не искам да те обидя! Просто виждам какво става нявсякаде,Ти ще страдаш после!

7.   От №2
Просто днешните деца мислят, че всичко, което хвърчи се яде. Заслепени са от нещото, което наричат "любив, обич" и не виждат реалността. Ето защо и темите от сорта на "на 15 години съм и съм бременна, а гаджето ми ме заряза - какво да пратя?", започнаха да се увеличават драстично...

Пък и родителите, не им обръщат достатъчно внимание, мислейки че те са разумни дечица...
На къда отива света...
SFA

8.   Не йскам да давам кой знае какво мнение тъй като аз съм само на 13,но ми е чудно как не знаеш елементарни неща от сорта на "ще забременея ли ако свърши извън мен? ".

Според мен едно момиче трябва да загуби детственоста си на 16 или когато се чувства готова не мисля , че 14 е подходяща възраст . Но както и да е , ако той се изпрани извън теб е невъзможно да забременееш поради простата причина , че сперматозойда по някакав начин трябва да стигне до яйцеклетката ти.

А относно предпазните средства по-добре използвайте презерватив, но освен него и противозачатачни , защото сигурноста при презервативите е едва 70% .

Надявам се да съм ти била полезна :)

9.   Аз пък мисля, че на 14 не му е времето нито за противозачатъчни, нито за секс! Та организмът ти още не е готов, бе момиче! Както и ти самата (както физически, така и психически). Дори да си мислиш, че си готова за такава крачка, не, НЕ си! Не се самозалъгвай!
Като те гледаме каква си необразована по темата, какво ще правиш после, ако забременееш? И изобщо мислила ли си за рисковете от секса, или за теб всичко е само удоволствие и безопасност?
Помисли малко, пообразовай се и след това пак си помисли дали си готова да го направиш. Защото започнеш ли, после връщане назад няма!
Съжалявам ако съм била груба, не съм искала да те обидя. Но няма да е лошо да се вслушаш в съветите, които са ти дали по-опитните от теб. За твое добро е!
Успех

10.   Ужас! Какви глупости говорите на момичето, бе! И то двама човека! Ще вземе сега да си помисли, че наистина не може да забременее, ако момчето свърши извън нея! Ами като давате съвети, пък информирайте се преди това, да му се не види! Да сте чували случайно за предеякулационна течност? Май не! Има такава и тя съдържа живи сперматозоиди, така че изобщо не е изключена оплодителната й способност, да не говорим на колко много жени им се е случило точно това. Лично аз познавам жена, която се "пази" точно по този глупав начин, и вече е изгубила сметката на абортите зад гърба си!

Миличка, можеш да забременееш така, така че използвай презерватив - освен от бременност той ще те предпази и от болести и инфекции.

Относно преживяванията при първия път - няма смисъл да питаш как е било при другите - това си е твоят първи път и ще бъде такъв, какъвто си го представяш и направиш - поне психологически. Мога да ти кажа само, че при повечето жени той е свързан с малко болка или дискомфорт, леко кървене и, разбира се много напрежение, породено от неизвестността.

А дали ще има проблем - какъв проблем може да има? Ако го искаш - направи го. Но не забравяй да се информираш и да се пазиш.

И - точно така - задавай въпроси, никой не се е родил научен, включително и хората, които те обвиняват, че не знаеш елементарни неща. Тези, които са го направили тук, очевидно също не са добре осведомени и хем ги е страх да попитат, хем имат наглостта да разпространяват невярна информация. Винаги си имай едно наум, когато някой се опитва агресивно да те убеди в нещо. Много е възможно да не е прав.

11.   Момиче, при всички случаи използвай презерватив,за хапчета си малка..То, ако питаш мен и за секс си все още незряла, но.. Всеки има глава на раменете си, но бъди отговорна, доколкото възрастта ти позволява.. Искам да ти кажа, че именно в пубертета, както си ти момичетата,както и момчетата се променят с месеци, с всяка година.. Едва ли след няколко годинки ще мислиш за секса по този начин, който и сега..

Удоволствието едва ли ще го изпиташ още на 14,знам че в днешно време бързо "узрявате", но не прибързвай,за да не съжаляваш.. За всичко си има време, ако те обича момчето, което явно е имало вече полови контакти с други момичета,то ще почака за да порастнеш както се казва..

Още повече,че си непълнолетна и недай си Боже, не си се осведомила достатъчно относно половата хигиена и правилата, които трябва да спазваш по време на секс и стане гаф, то не само ти ще си тази,която да пострада,ами и той.. Едва ли е педофил, ама.. Имай в предвид и този факт, не знам дано съм ти била полезна и не приемай остро изказването ми, за твое добро е и се опитвам да ти дам правилен съвет..

Всичко с времето си..на 14 насладата от секса не може в никакъв случай да се сравни с тази в по-зряла възраст..Бъди разумна преди всичко останало!

12.   Съгласна с номер 10!!!

А оная 13-годишната... Кой ти го каза това с 16-те години бе? Делят ни 2 години разлика, но определено не разсъждавам елементарно като теб... С авторката сте едва ли не еднакво тъпи...

А и презервативите имат по-голяма сигурност от хаповете... Едно на страна, че медикаментите ще й прецакат хормоните и т.н. А и авторката, да знаеш от мен, ще те изчука и ще ти бие шута! Bye!

13.   Номер 12 ти си също толкова "тъпа" колкото и тези който ти определяш като такива. Хапчетата са много много по-сигурни от презервативите. Но е вярно, че е малка за хапчета и изобщо за секс.

14.   До номер 13: Извинявай, ама с кое по-точно хапчетата са по-сигурни от презервативите? Винаги има няколко процента риск! Никога нищо не е на 100 %. А презервативите освен, че предпазват от забременяване, предпазват и от болести, затова са много по-сигурни и предпочитани.
Естествено, че каквито и контрацептиви да избереш винаги има риск - презервативът може да се скъса, или да пропуснеш да си изпиеш хапчето, но за първият път и изобщо за по-младите девойки презервативът е по-доброто решение!

15.   Толкова си неинфобмирана, а мислиш за секс......

16.   Аз съм на 17 и го направих за първи път колкото теб, преди 3 години и много съжалявам за това..

Първо също като теб нищо не знаех за секса, разбрах в последствие. За да не забременееш, ползвай презарвативи, това е най-безопасно за твоята възраст ако решиш да го правиш. Според мен обаче едно 19 годишно момче определено трябва да знае как да те пази. Въпроса е обаче дали ще запази теб след като го направиш. Не бързай, цял живот ще правиш секс. никой не умира девствен ;)

Наистина не знаеш елементарното а бързаш да го правиш. Научи повече, подготви се психически, физически и бъди сигурна в човека до теб, тогава го прави. От опит ;)))

17.   Гледайте сега...като млади хора трябва да се освободим от всички тия предразсъдъци и отживелици като: "трябва да го направиш на 16" или "на 14 не си готова" и т.н и т.н.

Няма точна възраст затова кога да започнеш да правиш секс, най-важното при взимането на това решение е да го искаш. Ако не искаш, ако не ти се прави секс не прави нищо насила или само за да бъдеш "готина".

И понеже може би ще прозвуча твърде голословно ще кажа, че аз за първи път правих секс на 15 години (само с 1 повече от теб) и никога не съм съжалявала затова. НО добавям и това, че трябва да се запознаеш с всички подробности около това какви биха могли да бъдат последствията от неизползването на предпазни мерки.

18.   Миличка аз ти предлагам да почетеш малко за секса,да научиш някои работии тогава да го практикуваш

19.   Ако послушаш номер 10 ще пострадаш много. Не ходи да се ебеш от малка, ами си учи, срамота е да пишеш такива тъпотии... звучиш като курва

20.   Каквото и да казвате за хаповете има едно: единствено и само презерватива помага! От хапчетата често няма смисъл - не помагат, и само увреждат организма. А и с тях не можеш да се предпазиш от болести! Така, че не му се отдавай толкова лесно на пича - предполагам не си лесна, така че му го покажи "все пак ти имаш вагина, и ти определяш правилата:))"

21.   Аз сам на 13 и скоро много ми сие правеше сикс!Почнах да чета питах много хора и разбрах много неща за секса,но едно не ми е ясно и моля за помощ.Кога трябва да го правя незнам,моето бифше гадже го е правило и каза че е хубаво,но се пак то е момче,а аз сам момиче!Помогнете ми да реша да го правя ли!

22.   До номер 21... аве ти наред ли си?! Как може да питаш друг кога да го направиш, вземи прочети малко коментарите нагоре и ще видиш, че цял куп хора са коментирали точно същия проблем ... ама то кооой ли да се хване да чете :Х

До авторката- мила, прочети из този сайт някои други теми, които се отнасят до секса (естествено ако нещо не ти е ясно) Също и в википедията пише куп неща.. гугъл и още какви ли не сайтове. И след дълги повторения и аз ще ти кажа - направи го когато се чувстваш готова и наистина много го желаеш ... не да го направиш само за да задържиш гаджето си ;)
успехи за напред :)

Снежанка

23.   Добре бе аз също съм на 14 и съм момче.Гледам от време на време порно, но да искам да правя секс не.Неискам да си докарам проблеми на толкова ранна възраст.Пък и още не съм намерил перфектното момиче за мен . :))) ПРЕПОРЪЧВАМ ТИ НЕ ГО ПРАВИ!!! КАТО ПОРАСНЕШ НА 16 17 години тогава ще ти е време :}}}}}

24.   И аз съм на 14 , правя секс и не съжелявам . Стига да харесваш човека до себе си и да му имаш доверие . До сега не съм съжелявала и едва ли ще го направя . Един съвет от мен : трябва да си напълно сигурна , че си готова за тази стъпка , защото това е Голяма отговорност .

28.   Вчера правих секс за пръв път и сега ме боли корема. Нормално ли е? и какво още може да ми стане и какво ми има?

30.   Абе хора, стига сте се възмущавали че децата правят секс! Ами то отдавна се е видяло че както проходят и така им се доебава, не можете да спрете света да се върти! Наречете го еволюция, или пък сексуална революция... :D Не, не се бъзикам, говоря съвсем сериозно. Иска им се на децата, нека го правят, няма как да ги спрем колкото и да ни изглежда неприлично това момиче на 13 да прави секс.

Според мен проблема при децата които правят секс е само и единствено този- те не знаят как се прави, не знаят как да се предпазят, от какво се забременява и от какво не, не знаят и с какво да се предпазят, а пък и да знаят, то те не знаят как да го използват.. тъй че:

МИЛИ ДЕЦА, ТО СЕ Е ВИДЯЛО, ЧЕ ВИ СЕ ПРАВИ СЕКС, И ЧЕ ЩЕ ГО НАПРАВИТЕ. НО МОЛЯ ВИ, ПРЕДИ ТОВА, ПОТЪРСЕТЕ СИ СЕКСУАЛНО-ОБРАЗОВАТЕЛНИ ФИЛМИ (ПРИМЕРНО ОТ ИНТЕРНЕТ), КОИТО ЩЕ ВИ НАУЧАТ НА ЕЛЕМЕНТАРНИ НЕЩА ЗА ТОВА КАК ДА СЕ ПРЕДПАЗИТЕ ОТ БРЕМЕННОСТ И КАК СЕ ПРАВЯТ ОСНОВНИТЕ НЕЩА В СЕКСА. ТАКИВА ФИЛМИ ИМА СТОТИЦИ. И НАЙ-ВАЖНОТО КОЕТО ИСКАМ ДА ВИ КАЖА ОЩЕ ПРЕДИ ДА СТЕ ИЗГЛЕДАЛИ ФИЛМА И ДА СТЕ ПРАВИЛИ КАКВОТО И ДА Е- НАУЧЕТЕ КАКВО Е "СПИН", И КАК ДА СЕ ПРЕДПАЗИТЕ ОТ НЕГО !!! ПРОВЕРЕТЕ ОЩЕ СЕГА В ГУГЪЛ (ПРИМЕРНО).

/Извинявам се за писането с главни букви, но знам че тийнейджърите не обичат много да четат и пропускат през редовете и мненията. Просто искам написаното (съветите) да им се набият в очите./

31.   КОЛКОТО ПО-КЪСНО ТОЛКОВА ПО -ДОБРЕ.

32.   Хора, защо трябва да нападате момичето, тя иска съвет просто, можете да й го кажете по съвсем нормален начин, ако тя наиста иска таова нещо и си мисли че може да го направи физически и психически нека го направи, тя просто иска мнение, да види, пък от там нататък сама ще мисли, относно момчето на 19, да ситуацията може да е такава каквато изглежда, може и да не е. Тя сама ще реши, но хайде помислете вие как сте се чувствали на нейните години, имали сте и вие въпроси и дилеми.

33.   Ела да те тествам!

38.   Казвате че тя не разбира но и вие не сте много в час.
И за сведение може да забременее дори да не е свършил в нея защото по време на секс от пениса се отделя семенна течност която съдържа малко количество сперма. Разбира се така шансовете са много по малки но няма нужда да рискуваш.

42.   Слушайте сега мили хора момичето ви пита по този въпрос не за да и казвате че не трябва да го прави и че трябвало да учи.. Всеки човек е различен.. Щом тя е решила че иска значи го иска избора е нейн.. Много тъпо постъпвате като се правите на светци.. По въпроса мисля че презарвативите са по-добре защото от хапчетата на твоята възраст може да се развия някакъв страничен ефект.. По-добре се съветвай с някой по-разбран с нещата или просто попитай гаджето си той може да знае.. Ако мислиш че си готова го направи не слушай какво ти говорят хората.. имах една приятелка която се страхуваше именно заради това че хората и говореха глупости.. Прото го мисли така това е просто първи път не е нищо страшно всеки има различна представа... Бъди спокойна смятам че няма да има проблеми дано да съм ти помогнала психически след всички тези неща които ти наговориха от сорта на курва и т. н. т.... Успех и дано всичко да мине идеално :)

44.   Миличка , рано ти е още изчакай още поне 2 -3 години . Ако те притиска значи и с теб само заради секса и не те заслужава .

45.   Не съм чел коментарите но предполагам че всички ще ти кажат недей малка си и т.н.
АЗ бих ти казал Прави това което искаш! И ще си щастлива.
Баща ми го е правил на 14 или 15 не съм сигурен с 13 или 14 годишна за първи път а майка ми на 15 години. И двамата за здрави големи хора макар и разделени. Аз съм на 17 години момче съм. И го правих на 16 години с момиче на 13 което тъкмо ставаше на 14. Годините не са чак толкова важни а това как се чувстваш. Преди първия път с ръка съм я докарвал както и тя мене. Колкото до първия ни път аз адски много исках да я лижа но тя не можеше да се отпусне само ми даваше да я пипам даже не съм я виждал, по-лесно и беше тя да ми прави удоволствие. Но един път тя се отпусна съблякох я и я лизах на нея и хареса определено както и на мен. След което правихме 69 :3 и тя беше много възбудена и двамата го искахме. Правихме го с презерватив за да се пазим защото не си отговорен/а само за себе си, а и за другия. Проникнах я не мисля че я боял много, нямаше кръв, но ако сте чели не при всяко момиче има.(не знам 100% има вариант и да не съм и бил първия, но не вярвам да ме е излъгала). В няколко пози го правихме и накрая свърших. Правихме го даже два пъти мисля не съм 100% сигурен или от следващата среща го правихме по 2 пъти всеки път.
Беше хубаво и за двама ни. Следващите пъти като се виждахме в неделите само играехме на гол покер или просто започвахме да се целуваме и... Мисълта ми е че ако се чувстваш добре и го искаш давай :) Ако ти го искаш, а не защото го правиш заради него.

Прави това което ти искаш, бъди себе си за да си щастлива. :)

47.   аз съм момче на 19 и за пръв път правих секс на 14 с една какичка която беше на 17... Незнам какво фрапиращо видяхте.. хах сеедно на вас когато сте били на 14 не ви се е искало? .. хо хо.. айди да си говорим честно.. тука всички които се правят на големите "психолози" "лекъри".. най мн к*р са яли.. ;) (Y).. Според мен нека си прави момичето.. човешка нужда все пак..
И тя иска да го усети вътре в себе си.. :D :D.. А колкото до това дето тука има 4 5 мъдростни личности... ще ви кажа "Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда
от съчувствие!! "...
.. А сигурно мацката вече го е направила..

49.   Всички тук не се хабете повече, мила и двете знаем едно, не питаш защото искаш другите да те съветват, и няма да ги послужаш сигурно нито пък мен, ти си го написала тук само за да се заблождаваш след глупостта си че преди да си го направила си казала на някой... това е... пък и да ти кажа, по- добре да страдаш сега седмица за него, от колкото цял живот след една нощ!

51.   Няма никакъв проблем, трябва 10 дечурлига да родиш, както събратята ни роми ;)
(сега си на 19г, но нека другите под 18 да погледнат)

53.   аз съм на 13 четох коментарите и още веднъж ще помисля да ли да го направя

54.   а аз съм на 12, 5 и също се замислям
мисля да почна с вибратора на мама

57.   Здравейте, прочетох всички коментари и искам да споделя..
Аз съм на 14 и харесвах едно момче, отидох у тях гледахме филм всичко точно. След това той седна до мен и ме целуна не се отдръпнах, защото го харесвах. Обаче той започна да ме съблича в първия момент не си помислих нищо, не знам как да го опиша като че ли бях запленена. След това той искаше да го направим аз му казах ,,ТИ НЯМАШ ПРЕЗАРВАТИВ НЯМА ДА СТАНЕ, НЕ ИСКАМ", обаче той ме увери, че всичко ще е наред. Не знам къде ми беше ума, но така де не знам и дали беше точно секс, но знам едно отворена съм. Много ме болеше и му казах, че не искам и, че си тръгвам. Той с цялата си наглост ми каза няма ли поне да си довършиш работата, демек искаше да му лапам (съжалявам за речника, който използвам) и така ме накара. През цялото време се ядосваше, че не можеше да ме наебе като хората. Тръгнах си той остава учуден, но ми каза после както искаш. Плаках много след като си тръгнах не можех да се държа на краката ми, същото време ме болеше. Отидох у една приятелка която е на неговите години (17) и и разказах всичко, тя ми каза, че трябва да се изпикая. Минаха вече може би 3 дни. Чувствам се като парцал, използвана и виновна, защото можех веднага да си тръгна. Опитвам да не мисля за това, да се разсейвам, но не се получава. Прочетох във всички възможни сайтове всичко, което трябва да знам. Навсякъде пише, че трябва да ида на лекар, а не мога да кажа на майка ми, не мога, не искам срамувам се от себе си. Не бях готова за този момент, но е факт. Просто имам нужда от подкрепа. А него не мога да го погледна погнусявам се, като го видя някъде и като се сетя.