Споделена история от Тинейджърски

Как мога да сформирам собствена Рок група?
Здравейте, аз съм на 13 и ми е чудно как мога да
собствена рок група и от къде мога да намеря басист,
китарист и барабанист, но може и кийбордист. Аз не мога да свиря на нищо но мога да пея добре горе долу. Бих искал да свирим Алтернативен рок или нещо подобно.
Ако ми отговорите ще съм ви много благодарен!

Коментари

1.   Приятел няма точно определен един единствен начин, понякога нещата се случват просто ей така. В едни случаи е достатъчно да имаш само талант, а в други малко повечко късмет. Тъй, че като за начало можеш да се запишеш на някакъв курс по китара или пеене където ще има и други рокаджии и може да направите нещо заедно. Иначе ти пожелавам успех и късмет! И нека рока бъде винаги с теб :D

2.   Така като чета - никак! Малък си и сигурно имаш много мечти, но ми звучи неосъществимо

3.   Хей приятел, аз също съм на 13 години и си търся рок група (нещо като готик-рок група) свиря на бас китара... бих ти дал скайп но едва ли тук ще ми позволят да си го напиша. А иначе не ги слушай другите че е било невъзможно на 13 да си имаш група! Моля админите на сайта да ми позволят да си пусна скайпа за да поговорим със момчето

4.   Е кажи поне от къде си. Аз съм от Бургас, свиря на бас, момиче съм на 15

5.   Аз съм добър барабанист. Може да ти помогна за групата, пък и познавам 1 фр от моя клас дето може да свири ма китара, а и пее добре

6.   Приятел, всеки може да пее... Ти ако не можеш да изпееш перфектно тоновете, нито да изкараш когато трябва Скриймовете, нито да свириш не става... Повярвай ми, аз съм китарист и не е толкова лесно... Хубаво е, че имаш желание, ама се постарай да стане малко по-постижимо

7.   Може да пишеш във форума на музикант - forum (. ) muzikant (. ) org

Но най-добре първо се понаучи да свириш поне малко на нещо. Това ще ти е полезно и за пеенето (дори барабаните могат да ти помогнат).

8.   Първо - "пея горе-долу" не е достатъчно за рок група. На практика ти нямаш никаква музикална култура. Вокалист все ще намериш - басисти трудно се намират. Запиши се на уроци по бас!

13.   Аз съм на 14, още не се занимавам професионално с музика, но също много бих искал да основа собствена група, но не алтернатив-рок, а хевиметъл. Имам само една малка йоника вкъщи и с нея се упражнявам от време на време. Не знамм, ако имаш пари да си купиш китара, баскитара или някакъв инструмент, и това е късмет!

14.   Съгласна съм с номер 1.. Нещата стават просто ей тала в повечето случаи.. Аз лично съм на 14 от онзи ден :D и в момента имам рок банда трета подред.. С първите две не се получиха много нещата.. Сега нещат станаха ей така на шега.. Китариста ме пита мога ли да изпея една песен и я направихме с още три момичета от класа и решихме да си направим групата и така... :))

15.   Как така невъзможно? Аз съм на 12 и свиря в 2 групи от Русе съм, и мога да ти кажа че аз си направих група без да мога много да свиря, а сега всички въртим сола на китари и барабани. Ходим по клубове, концерти, не се отказвай. Поразпитай някой твой приятел, който свири и тръгни на уроци, барабаниста нашия, баща му свири в група и ни донесе барабни. Най-трудното е мястото.

Моят съвет не слушай другите. Събирайте се с приятели и
тръгвайте на уроци.

16.   Аз съм от Бургас и свиря на китара около 3 години.
Иначе в Бургас е пълно с хора които свирят на музикални инструменти аз познавам сигурно 30 човека което се занимават с музика :), тъй че споко ще намериш с кой да джамваш.