Споделена история от Тинейджърски

Същият домашен любимец като предишния
Преди една година нашият домашен любимец си отиде :(. Аз и майка ми бяхме по-привързани към него и много ни беше мъчно. Мисля, че нямаше шанс да оживее... ветеринаря въобще не ни помогна, това което направи той си беше чисто убийство, но коя съм аз да го съдя. Както и да е.
Аз и майка ми искаме да си вземем животинче от същата порода и същият цвят но... грешно ли е? Чувала съм, че не било хубаво следващият домашен любимец да е същият като миналия, или май за името му се отнасяше... не съм сигурна. Някой знае ли нещо по въпроса?

Коментари

1.   Да, не е хубаво да взимаш същата порода, най-вече същият цвят куче, коте и т. н.
Аз преди съм имала сиамка. Обожавам породата, но не мога да заменя моята си котка с друга подобна.
Ако все пак става дума за куче, там породата е много важна за поведението на кучето. Защо просто не търсите същата порода, но друг цвят?
При котките породата няма чак такова значение за поведението, в момента искам да си взема някакви котенца от улицата.

2.   Това са предразсъдъци - аз години наред, може би 15-20 си вземам все едни и същи котки - мъжкари, непородисти, с подобна на тигрова окраска, даже първоначално и името беше едно, но после взех да ги кръщавам различно.
Става въпрос за 5 животни.
Не се вманиачвайте с поличби и знамения, тука не става въпрос за бебе, а за домашен любимец - даже е по-приятно, че новият ти връща приятните спомени, които са ти останали от стария.

3.   Вземете животно, каквото намерите, не се опитвайте да "заменяте" това, което си е отишло, с ново, "същото". Това не е телевизор, като се счупи да си купиш същия, понеже си бил доволен. Някак ми се струва странно, точно все едно го "заменяте". Но това си е мое мнение. Ако намеря същата порода, но с друг цвят, бих взела, ако някой ми предложи друга порода, бих взела, ако самата порода ми харесва. Ако на улицата си намеря малко, бих го прибрала, пак без значение от цвета и вида му. Но да търся под път и над път точно същото животно, макар че имам възможност да взема друго, би било малко вманиачено. Лично мнение.