Споделена история от Тинейджърски

Той предпочете повече време с приятелите си и по-малко с мен!
Той почна работа тази година, а аз съм на училище. Работата му е доста лоша -6 дена работи до към 9 ч. и 2 дена почива. Беше ми обещал, че ще излизаме през двата му почивни дни, а през другото време - когато нямам много за учене и не съм много изморена. Добре, но 2 седмици подред той работи само с 1 ден почивка, в който излизахме, а иначе долу горе през ден. Проблемът стана тази седмица, когато въпреки обещанието си излязохме единия ден, но вечерта когато ме изпращаше ми каза, че на другия ден ще излиза с приятелите си. Аз се ядосах много, защото това не е първото обещание към мен което не изпълнява! И то не точно ме ядоса факта, че ще излиза с приятелите си, а това че когато можем да се видим за по-дълго той избира да излезе с приятелите си.
Аз понеже съм само на 15 трябва да се прибирам до 10:30, а приятелите му могат (и стоят) до 12- 1!
Може да не съм права да му се сърдя, но това много ме ядоса! Моля ви, дайте ми някакъв съвет, какво да правя!

Коментари

1.   Ще ти кажа, какво да правиш, но не се сърди - просто залягай над учебниците не над мъжете, защото може да ти се наложи един ден и ти да работиш такава работа.
Който се занимава със зрели мъже на твоята възраст рискува рано да започне да страда от проблемите на възрастните жени (както е в момента с теб), което пречи на ученето.
Като жена иначе ти казвам - приеми мъжа такъв, какъвто е, имай разбиране и приеми, че той като работещ тежка работа има право сам да определя как ще прекара свободното си време (защото няма много такова).
Не се натрапвай, не досаждай, а го накарай с чар сам да иска да прекарва времето си с теб.

2.   Ами скучно му е с теб, за това, след като е правил секс, вече не си му интересна и иска да се види с приятелите си.

3.   Еми приятелите му са поне 10, пък ти си 1. Мнозинство са откъдето и да го погледнеш - и като бройка, и като килограми, и като IQ...

4.   Не разбирам, как може един човек, да е такъв егоист като теб. Погледни сега аз какво виждам. ''

Добре, но 2 седмици подред той работи само с 1 ден почивка, в който излизахме, а иначе долу горе през ден. ''

Ами, че миличка, човекът работи толкова много и пак намира време за теб. Ти пишеш, че през ден излизате, не разбирам какъв ти е проблема?

''Проблемът стана тази седмица, когато въпреки обещанието си излязохме единия ден, но вечерта когато ме изпращаше ми каза, че на другия ден ще излиза с приятелите си. ''

Аз ли нещо не разбирам. ''Въпреки обещанието си, излязохме единия ден...? На кого го е дал това обещание, дал не излиза с теб, не ми е ясно. Защото от написаното аз си вадя извод, че е дал някакво обещание, но въпреки това е излязъл с теб. Отново повтарям, какъв ти е проблема? И човека излиза с теб постоянно, като някаква лепка си. Ужасно е. Решил е да излезе с тях и да се разтовари, само с твоите глупости ли да се занимава?

''Аз се ядосах много, защото това не е първото обещание към мен което не изпълнява! ''

До сега, каквото прочетох от теб, всичко е изпълнил, просто един ден е решил да бъде с приятелите си. Мъжка компания, бира, цаца, футбол... остави го намира малко.

''И то не точно ме ядоса факта, че ще излиза с приятелите си, а това че когато можем да се видим за по-дълго той избира да излезе с приятелите си. ''

Хем получаваш внимание ( И то повече от приятелите си. Човекът само един път е решил да излезе с тях и ти... ), хем се оплакваш. Иди и разбери.

''Аз понеже съм само на 15 трябва да се прибирам до 10:30, а приятелите му могат (и стоят) до 12- 1! ''

Ми като си непълнолетна, така е. Какво се оплакваш? Такъв час е сложен и висшите органи, такъв ще спазвате. Човекът, за да работи, значи е пълнолетен. Ако ще да стои в центъра на града и пак никой няма да му каже нещо.

Оправи си, нещата, че си объркана. Има жени като някой от форума ( включително и мен), които се молят за капчица внимание от... е вече сме разделени де. Нямаш си представа какво е да не виждаш този човек 2 месеца подред и да го чуваш само два пъти в седмицата. Толкова получават някой жени. А ние сме по - големи от теб и въпреки това... се чудим и вайкаме. Ей такова внимание получаваме някои, а ти... нямаш място за оплаквания.

Ел:)

5.   Това винаги ми е било странно в една връзка. Имам много приятели и приятелки като просто едно винаги ми е правило впечатление.
С някой мои приятели се поотдалечихме, защото си хванаха гадже. Един от най-добрите ми приятели, с който сме заедно от деца, седяхме на един чин от 1-4 клас и всяко лято сме били заедно, просто как да кажа разредихме много вижданията. Като се видим пак си имаме приказка и т. н., никога не сме изпитвали нещо повече от братско-сестринска привъзравост дори и да не сме брат и сестра и не че преди сме се виждали много често - все пак той е на работи и лекции, аз на лекции и дет се вика на една две седмици веднъж ще се видим да си поговорим. Като почна да излиза с това момиче тотално се отдалечи от всичките си приятели, не само от мен - вечно няма време, вечно трябвало да излиза с нея, че тя му се сърдела. Абе хора толкова ли емного да дадате малко свобода на тея мъже един път седмично да си видят старите приятели. Все пак с тях си имат приказка, рядко се виждат, а имат доста повече минало и преживяни и не виждам да е толкова лошо, че един път на една две седмици са отделили 5-6 часа за старите си приятели. От друга страна пък една част от момичетата дето се оплакват като тебе отказват да излизат с приятелите му - например неговата приятелка никога не излиза с нас дори и да сме я канали.
От друга страна наблюдавам обратното при жените. Момичетата винаги си общуват със старите приятелки, дори и това да е по нарядко, но не забравят да се обядат. Също така мъжете до тях рядко правят сцени, че видиш ли са излязли за 2 часа с няква приятелка. А и толкова често ми се е случвало гаджето на някоя позната дори и да не се познаваме много да идв ас нас на кафе, да си говорим, да отидем на кино. Не е нужно да си свръх близък с приятелите на гаджето си, ама не пречи от време на време да можете да проведете един разговор. Сега не очаквай, че неговите приятели ще те приемат на равно с него, винаги отначало ще излизат с теб щот оси му гадже и после ако си допаднете може да станеш част от компанията, ама просто не го отдалечавай от тях.
Малко ми е егоистична тази представа - аз си излизам с мойте приятелки, ама той нека излиза само с мен. Не те е ощетил - видяли сте се за един ден, един ден е прекарал с тях. И това, че ти е казал, че като почне работа ще прекарва свободното си време с теб е вярно, но не можеш през всяка почивка, която има да очакваш да е с теб - тоест той да работи и само теб да вижда. Ти сега не възприемай буквално, че ще почне да диша за теб и със ставенето ще мисли за теб.
Съжалявам, ако грубо съм се изразила и съм несправедлива спрямо теб - все пак не си описала пълната картинка и цялостната ви възка - но просто съдя от хората около мен.
Ана

6.   здравей,
ти си на 15, той над 20.

естествено, че ще иска да бъде с приятелите си - знаеш ли на колко теми може да говори с тях?
както казаха вече по-горе - на по бира, цаца и мач...

а с те б какво? най-вероятно ти се интересуваш от сапунки и последната песн на Азис или Кондьо.

Едва ли ще сте за цял живот заедно - ти в момента ставаш само за секст.

Успех и не се сърди! още си малка.

7.   Моме, освен твоята собствена гледна точка, ситуацията може да се разглежда от още 2 различни ъгъла:

1. И аз работя, но не толкова много колкото него. Въпреки това се виждам с най-близките ми приятели около веднъж на месец. Той сигурно ги вижда по-рядко. Дай му шанс да се помотае малко с компанията! Мотането с тях от 10:30 до 1 не е опция. Първо, щото е прекалено малко време и второ - как ще отиде на работа на следващия ден, ако си легне посред нощите? ОСОБЕНО ако работи до 9 вечерта.

2. Струва ми се, че прекалено много му се ръгаш. Остави топката в негови ръце, нека ТОЙ да те гони теб за среща! Малко се направи на непристъпна. Една седмица може въобще да откажеш да се видиш с него - единия ден имаш да ходиш на рожден ден, а на другия - да учиш за трудно контролно. Нека ТОЙ да милее да те зърне, а не обратното. Ние мъжете сме такъв сорт птици, независимо от възрастта... в кръвта ни е да тичаме след жените. Колкото по-трудно става това, толкова по-настоятелни ставаме и толкова повече ни се услажда, когато заветната среща най-сетне се осъществи.

М на 27

8.   Хаха, какво ти пука? ! Аз съм имала приятел, с който не съм се виждала 2 месеца, защото все беше "зает" и му бих шута. После ме изкара мен виновна за раздялата и т. н. Това го казвам не за друго, ами да знаеш да не очакваш нищо от никого и да не вярваш на думи. Малка си, тъй че не е фатално- нито ще е първия, нито последния. Както и други казаха- гледай си учението.

9.   От номер 4

Леле, Номер 8... сякаш аз съм го писала. Аз също не съм го виждала от два месеца, и той вечно е зает и аз бях виновна за раздялата... Леле... Да нямаме обща карма.

Ел:)

10.   До номер 4 от 8 - ако ти е казал, че иска да се срещате за удоволствие без връзка-значи да :Д:Д:Д
Иначе, до авторката- прочети коментар 7 :)

11.   Авторката:
Главно към 6 - Аз съм на 15, скоро ставам на 16, а този месец стана на 19! И мога да те оверя, че не съм някоя кифла, която да гледа сериали, слуша чалга и тн! А и приятелите му са колкото мен на години (има само 1 на неговите) и не се интересуват от това което ти мислиш!

12.   Изключително рядко момиче на тази възраст знае какво иска и какво може да получи от момче на 20. То момчето на 20 няма идея с кого му е по-готино да си прекарва времето и действията му са продиктувани от моментното настроение. При всички случаи обаче по-голямата разлика в годините при една двойка непременно означава повече допълнителни проблеми породени както от възпитанието на различните поколения, така и от нивото на "зрялост" и желанията на 2-мата. Приятелите на тази възраст (18-24 години) са съществена и определяща част от живота както на жените така и на мъжете. При мъжете обаче се създават едни много специфични връзки и се преживяват специални емоции породени главно от неща, които преживяват заедно и неща, коитио правят един за друг. За разлика от момичетата (където голям жест е да си услужите с грим или гребен и голямо преживяване е да си правите пижама партита) момчетата създават приятелства под въздействието на по силни емоции. Непристойни и просташки прояви като саморазпавата например са в състояние да тестват и изкарат на яве нивото на услужливост, лоялност и жертвоготовност на един мъжки индивид спрямо друг. Ето защо момчетата в по-голямата си част предпочитат приятелите си пред интимните си половинки. На един следващ етап разбирасе идва време да се обърне повече внимание на жената и на семейството, но на тази тема е съвсем различна.