Споделена история от Тинейджърски

Пазене на диета - никога повече
Здравейте! на 13 години съм -8 клас момиче и лятото реших да спазя една диета - 5 дневна която се състоеше основно и само от диня и зеленчуци. След тази диета свалих 3. 5кг, но проблема идва 3 месеца по-късно. Диетата я спазих през юли месец. Август цикъла ми дойде нормално както при мен - 1 седмица. Септември пак беше 1 седмица но само скапваше и ползвах от онези обикновените лентички. Сега е октомври и няма никакъв признак да ми идва. Страх ме е да кажа на майка ми, понеже тя все ми казва да не пазя диети, защото щяло да ми се отрази зле на организма. Е, инат съм, но съжалявам, че не я послушах. Според вас какво е най-добре да направя?

Коментари

1.   Спазвала си диета през юли... сега сме края на октомври. Не, нередовния ти цикъл не се дължи на диета спазвана точно 5 дни преди 4-5 месеца. Можеше да се дължи, ако да речем имаше този проблем през август. По твоята логика вегетарянците не трябва да знаят какво е менструация, а за веганите да не говорим.

2.   кажи каво правеше и какви зеленчуци ядеше че и на мен ми трябва моля те кажи и по кое време ги ядеше как ги редуваше абе абсолютно всичко

3.   Попринцип съм чувала, че ако жените отслабнат доста, цикълът им спира, така че по - добре си се храни редовно и спортувай нещо да си поддържаш формата!

4.   Не е от диетата.. най-вероятно не ти се е регулирал цикъла ;)

5.   Здравей, аз спазвах подобна диета само че за един месец и свалих 13 кг.. всичко беше перфектно и невероятно, но по същия начин не ми дойде около един месец. Реших да отида на гинеколог и ми изписа едни хапчета, , Dufaston'', каза ми да ги пия 4 дни по 3 хапчета и на петия ден ми дойде, от тогава спрях с диетите и експериментите за сметка на здравето ми! Потърси помощ и Успех!

6.   Най-добре излез от филма.

7.   НИКАКВИ ДИЕТИ ДОКАТО РАСТЕТЕ (до 19 години)! Запомнете добре - НИКАКВИ !!!!!!!
Умерено хранене и качествени продукти - да! Диети - не!

8.   Съжалявам, че го казвам ама сме много глупав народ! Това, че българина бил умен е някаква заблуда.
Българина не разбра, че диета означава правилно хранене а не лишение от храна.
Трошете си главите!

10.   Диета - нещо което жените не разбират. Това е област табу за тях. Никоя жена не може да осъзнае какво е диетата. За жената диета е нещо мистериозно и вълшебно, дори недостижимо. Това е някаква паранормално явление, за което всички жени са чували, но никоя не е видяла със собствените си очи. Диетата е някаква неразбираема и нелогична и неосъществима комбинация. Някои ядат само месо, някои само зеленчуци(познавам една патка, която припадаше нон стоп заради изключителната диета от ядене само и единствено на моркови), други само плодове, трети вярват в СОЛЕТИТЕ забележете. БЕЗНАДЕЖДНО Е не се хабете! То все трябва да има дебели и целулитни жени иначе красивите няма да бъдат забелазвани ако всички са красиви.

11.   Автор:Ами значи мен цикълът ми дойде за 1 път преди година и половина и не знам защо така става, но се надявам, че е от това, което казвате :) Дано не е нещо лошо!

12.   на 13 си, не очаквам да ме разбереш правилно, ноо.. един килограм мазнини е равен на 7700 калории, ако на ден се храниш с по около 800 калории само от плодове и зеленчуци, а съдейки по възрастта ти се нуждаеш от 1600, тялото ти няма как да изгори дори един килограм. тези 3, 5 са били предимно вода и застояла се храна в организма, свалила си реално около половин кило и от това цикъла ти няма как да спре след 3 месеца.. мисли повече, излагаш се

13.   Номер 5, каква беше диетата? Имаше ли йо-йо ефект? Съчетаваше ли с упражнения? Разкажи с две-три изречения.