Споделена история от Тинейджърски

Изчервявам се !!!!
Моят проблем е че се изчервявам!!!когато говоря с някого (момче момиче и др) и се притесня дори и съвсем малко и цялата ставам като домат. Аз по принцип съм срамежлива и притеснителна. Когато се изчервя и започвам да се притеснявам още повече!!! На 17 съм и не съм имала гадже,когато започна да говоря с някое момче иии веднага се изчервявам!!!Моля кажете ми какво да правя!!!!

Коментари

1.   Здравей.Аз съм същият срамежливко :-) ако искаш да си попризказваме и да си попишем по повод на общият ни проблем остави скайп :-)

2.   Приеми, че винаги ще се изчервяваш.
Това е нормална за някои хора. Просто кожата им е такава.
Плюс това е доста привлекателна особеност при момечатата.
Мисли си, че те прави по-хубава :)
КОето си е истина.
Когато спреш да мислиш за това, може би ще спреш и да се изчервяваш толкова..

3.   Милата и аз имам същия проблем. На 16 съм и някое момче като се приближи до мен ставам цялата червена, тва е много гадно. Принципно аз не разбирам, че се изчервявам, ама другите го виждат и просто незнам какво ще правя за напред.

4.   Мила, спокойно, много момичета имат същия проблем. Аз също бях така, но като по-малка. След време си казах, че просто за никой и нищо не ми пука, и странно как, но някакси се отпуснах. Започнах да си говоря нормално (въпреки да не съм от най-разговорливите) и всичко се нареди.
Имай малко повече вяра в себе си и не си мисли, че каквото и да кажеш ще прозвучи глупаво.
Да не говорим, че някои момчета намират скромните (и изчервяващите се) момичета за секси ;)
Успех и не се впрягай толкова ;)

5.   Просто си представи,че говориш с човек от който не те е срам и рано или късно ще преодолееш изчервяването

7.   Да ти кажа и аз съм така и мисля, че тва е АДСКИ голям недостаък.При мен е даже по-зле щото съм момче и се очаква да съм по-отворен и аз да заговарям момичетата.Изобщо супер неприятно и мисля, че единственото решение е да се контактува повече и по-често с други хора.

8.   Значи и аз имамх или по скоро имам тоя проблем, и аз съм момче .... гадно е да, но го превъзмогнах като контактувах с повече хора и то на вякакви теми. Аз лично се изчервявам когато съм обект на внимание, дори и сега а съм си на възраст вече в сравнение с вас. Превъзмогва се като правиш , говориш или каквото и да е без да ти пука че ще се изчевиш. Аз преди като се изчервявах всички ме гледат някак странно и това ме караше да се чувсвам зле и не говорех много в нови компании... , но по едно време някой като се изчевех и някой ме гледа или даже ми каже "що се изчервяваш" аз му казвах "верно ли бе, изчервихли се ? Не ми дреме.. " или "дреме ми на к**а" и така.... бъди свободна с момчетата и момичетата. Ще го превъзмогнеш ;)

9.   Дам пича горе е прав (bow) ;)

10.   Номер 1 амън от разгонени тъпаци дето се чудят как да вземат скайпа на някое момиче да си начешат крастата там! Я се спрете и се осъзнайте малко! Като не ви пуска никое момиче и нищо не става от вас къде се бутате?!

ZuZi

11.   Ако чак толкова ти пречи, използвай фон-дьо-тен или пудра, или и двете.

12.   Ами избягвай да се притесняваш когато говориш с някого се отпусни кажи някоя смешка (базик) посмей се и така няма от какво да се притесняваш като за начало започни повече да общуваш с хората и ще свикнеш :)

13.   Кофти,имам чувството,че в целия свят само аз не се изчервявам...
Сиво

14.   Миличка, и аз имам същия проблем.По принцип не ме е срам да общувам с нови хора, но уви изчервяването не мога да го преодолея (поне за сега :) )

Снежанка

15.   Единственото решение е операция! обаче във българия такава операция поне аз не съм чул за се извършва, такива тип операции се правят във москва, обаче цената е 3000лв и вероятноста повече никога да не се изчервяваш е от 90-95% което е доста добре само това е единственото решение такива дет със годините им минава или със ФДТ и други работи нестава щот може след 1година може и след 15години да ти мине а може и никога нема кво да си губиш целия живот да чакаш, а така докато се изчервяваш избягваш да излизаш да ходиш в затворени помещения да излизаш с нови хора искаш да им кажеш нещо но само да не се изчервиш си мълчиш и накрая като си дадеш сметка половината неща които са ти се правили не си ги правила и половината неща не си ги казвала а вече си на 30 примерно ;) затова разпитаи за такава операция във българия ;)

16.   Аз бях така, това е от по-емоционалната ти натура. Сега вече не се изчервявам, случвало ми се е, но много рядко. А защо не ползваш фон-дьо тен? - така ще си по-спокойна, че няма да ти личи и в един момент ще забравиш за проблема и той ще изчезне.

17.   Как операция за такова нещо.. глупости. Това е на психологическа основа. Притесняваш се, нормално е за някои хора. Както казаха хората в по-горните коментари нормално е и след време ще изчезне, най-вероятно. Успех

18.   А аз се надявах да питам как да се изчервя, защото на мен ми отива :Д а никога не мога, най-много бузите ми да станат розови :(

19.   18, поемаш въздух, запушваш си носа и затваряш устата, колкото може издръж без въздух. И като си поемеш въздух се погледни в огледалото-би трябвало да си като домат.
Или си бий шамарчета отвреме навреме.
Или използвай руж.
Знам също начини как да припаднеш-истински, как да вдигнеш температура за минути и всякакви трикове;)

20.   А какви са начините за вдигане на температура??

21.   Яж тебешир, или суров картоф.

Друг трик е вашите като ти мерят температурата, да пратиш майка ти за вода и през това време слагаш термометъра на парното за малко. И после казваш, че не ти се ходи на лекар ще ти мине, само ако не отидеш на училище... при мен действаше

22.   21 наистина признавам те като добър лъжец направо ме срази от смях

23.   Мила, аз до преди година бях същата. Притеснявах се и ставах червена. Ето моята тайна. Отпусни се. Не мисли, какво да отговориш на човека отсреща.. на бързо две-три думи (в смисъл разбирасе) му кажи. Или си представи, че си звезда.. Една звезда никога не трябва да се притеснява. Тя приказва, приказва без да я интересува на хората какво впечатление ще направи. Говори на своя глава и не мисли през това време червена ли си ;) Все едно човека с който разговаряш ти е много познат и можеш спокойно да разговаряш с него без да се притесняваш от каквото и да е.. ;)