Споделена история от Тинейджърски

Защо е така?
Тази година съм в ново училище и 1/2 от момчетата ми са турци. Аз съм голям родолюбец и не обичам турците сами знаете защо. Не мога да кажа, че са някакви лоши хора, но просто когато чуя имената им и се изпълвам с агресия. Какво да направя, за да не е така. Опитвам се да контактувам с тях, както казах не са лоши момчета и не искам да ги деля на българи и турци, а просто като на хора. Някакви съвети? :)

Коментари

1.   Защото си тъп, какво е това да разделяте хората по-народности, турци ли са, българи ли са? Щом не ти харесва премести се в клас, който има само българи хаха, а и да добавя, че аз също съм туркиня и нямам никакви проблеми в училище каква съм и т. н. Съвземете се малко съвсем се побъркахте вече.... Аиде българче чао

2.   да ти имам и криворазбраното родолюбие... аз съм българка, уважавам историята, тя не бива да бъде забравяна, трябва да се помни и тачи. НО какво общо има един твой връстник с турците от миналото??? имам познати и приятели и българи, и турци и мога да кажа, че всеки е отделна личност и народността му е последното, което трябва да бъде взимано под внимание. познавам много българи боклуци и много стойностни хора, които са турци, както и обратното. отърси се от тези глупави предразсъдъци, човекът прави името, а не обратното. човекът ще си е свестен или не, както и да го наречеш - Иван, Петкан, Ахмед... все едно е.

3.   уф.. имаш криви разбирания. Не мисли за тях по начина '' те ни държаха под робство дай да му строша носа''.. глупаво е, детинско е. Ти какво, да не би сега да кажеш, че Хитлер е много велик, хайде моето момче вземи се осъзнай. Ако не можеш, дай да те светна за историята и за комплексираното ти мислене? !

БЪЛГАРКА, БЯЛА, без ''цигански'' акцент и турско подсъзнание, ако те интересува.