Споделена история от Тинейджърски

Много съм ниска!
Здравейте! Аз съм момиче на 12 години. Висока съм 1, 45. Връстниците ми ме наричат тапа, джудже и др. подобни, вече ми писна! Нямам самочувствие, което прави възможност на не приятелите ми да ме мачкат.

Вече не знам какво да правя!

Може ли да ми помогнете?

Коментари

3.   Аз съм на 14 и съм 1, 55, какво толкова?
;momiche;

4.   Сладурче, опитай да не им обръщаш внимание. Като порастнеш мъжете ще полудяват по теб именно защото си миньонче :) А и до тогава има голяма вероятност да порастнеш :) Не си образувай комплекси още от малка

5.   И аз бих те схрускал ако беше няколко години по-голяма! Няма нищо по-секси от чаровно миньонче! Едно от най-сладките ми гаджета беше такова.

6.   Номер 4 е прав, а и аз харесвам миньончета ;) на 12г си още в процес на развитие, но ако искаш да подпомогнеш разтежа започни да тренираш волейбол/баскетбол, ще видиш ефекта след 2-3 години.

7.   Хахаххахах, миличка сама се комплексираш. :D И за да те успокоя до някаква степен, аз съм на 13 и съм 1, 52 см.
Както казах сама си се комплексираш.
Някой като ми каже джудже и нещо подобно аз му казвам изисканите парфюми са м малки опаковки. И този "въпросният", който се опитва да ме обиди, но безуспешно, млъква като насран. ;)

8.   Само 1, 45? Това да ти е най-малкия проблем.. Когато аз бях на 12 и аз бях толкова, а сега съм доста по-висока от колкото трябва. Не се комплексирай толкова, едвам си влязла в пубертета още ще растеш.

9.   Имаше едни витаминчета за растеж, питай в аптеките. И не се комплексирай за глупости.. Ще пораснеш, спокойно. Ако пък не, има токове вече по високи от кокили :D
me - 14г. 1, 53 висока.. ;д

10.   Най-добрата ми приятелка е на 16 и е висока 1. 51см, тежи около 40 кг и изглежда страхотно. Ако си с нормални килограми няма за какво да се притесняваш.

11.   Виж, първо пиши колко е висок най-ниският ти родител. Второ - ако си толкова по-ниска, хвани си провери хормоните

12.   Не се притеснявай, порасни още някоя годинка и за това са измислени високите токчета, има толкова елегантни обувки на ток, че изобщо на никой няма да му прави впечатление, че си ниска. Но за сега още си маничка за високите токчета и ще изглежда смешно.

13.   Аз съм на 16 и съм 151 между 39 и 40 кг и да знаеш и аз бях толкова висока, когато бях на 12 :)

14.   Имаш нужда от намесата на специалист поискай от джи пи-то си направление за ендокринолог и отиди да те прегледа точно сега му е времето за това не пропускай за да не съжаляваш после.

15.   14 номер, ае да не пълниш на момичето главата с глупости, а?
Не стига, че се е комплексирала, а ти и допълнително сипваш.
Аз съм на 13 год. 152 см 39кг МАЙКА МИ Е МЕДИЦИНСКО ЛИЦЕ, така че ако е трябвало за такова нещо щеше да ме заведе при специалист, аз когато бях на 12г. бях 1, 47 см. Авторке, не ти трябват нашите некадърни специалисти, добре си, просто си миньонче. ;p Това е ген, не можеш да го промениш с нищо, а и не виждам защо имаш комплекс, според мен това е плюс точно при жените. ;)

16.   споко, аз съм почти на 16 и съм 1. 50 е и аз аз искам да съм по-висока ама шанс...

17.   мила ето какво ще ти кажа: ти имаш още много да растеж! само на 12 си, а иначе аз съм на 18 години и съм едва 155см., не е от значение колко си висока, ако не искаш да ставаш моделка де, но както и да е, зависи причината поради която се притесняваш, но ако става въпрос за момчета ето какво ще ти кажа: имала съм гаджета по 190 и по 165, така че не виждам никаква причина да се тревожиш:)

18.   недей се притеснява на 15години съм, а съм 1, 46.. може да ти звучи смешно, но имам гадже, той е 1, 84.. просто слагаш един висок ток и си супер якото маце

19.   Не се притеснявай едно момиче от моя клас е 1 40 а е 8 клас аз също съм ниска 1. 55 съм но не трябва да ти пука за другите (кобили) 9-10 клас всички стават горе долу равно високи :))

20.   на твоите години бях 1. 60 сега съм висок 1. 86
на 19 съм вече не се притеснявай дори и да си най ниска

21.   Леле колко си заблудена. Още си малка има време да пораснеш. Изобщо не оставяй някви комплексари да си избиват комплексите като те наричат ниска. Аз съм доста висока 1, 72, че и повече и да ти кажа не е чак толкова яко. Като чуеш друг път някой да ти каже, джудже, ти му отговори, че хубавите неща идват в малки опаковки. :)

22.   Здравей скъпа дребосъчке. : ) Ниският ръст не е проблем, може да ти спести много клякане, когато задоволяваш момчета : )

23.   22.. нямам думи... :х а до авторката: спокойно ще пораснеш (:

24.   Здравей! Аз съм на 13 и също съм много ниска- 1. 42 (без обиди моля :D) Най-ниска съм от нашия клас и всички ме обиждат вече 7 години (аз съм 7 клас). Казват ми тапа, джудже, гном, дребна и т. н. Даже и учители са ме обиждали. Например учителят ми по физика. Веднъж като правихме тест аз седя най-отзад и той ми вика ей малкото.... тогава целия клас започна да ми се смее! Учителят по история не ми е казвал нищо обидно, но веднъж ме попита защо седя най-отзад и дали съм можела да виждам и аз казах да и после едно момче от класа ми каза "защото аз не те виждам от там" и както винаги всички започнаха да се смеят! От горните класове много ме обиждат (най-вече като бях 6 клас и от 7-ми повечето момичета ме обиждаха), но нали сега съм 7-ми и повечето влязоха в гимназии. Обаче всички продължават да ме обиждат, че съм била дребна. Омръзна ми и се опитвам да не им обръщам внимание. Пробвай и ти. Желая ти успех! :)

25.   Аз съм на 14 и съм 1. 57, а всичките ми съученици са над 1. 60, така че не се притеснявай. Най - добрата ми приятелка е 1. 74 и честно казано е по - висока от всички момчета, а и не си я представям на високи обувки. И аз се комплексирах за ръста си преди, но е по - хубаво да си ниска. Да живеят ниските, хах

26.   Не се притеснявай. Високите момчета си умират за миньончета. Ще видиш как ще ти се радват с поглед а и някой трябва да повдига самочувствието на ниските момчета.

sunflower

30.   Не се притеснявай... имахне едно момиче високо колкото теб даже може и по ниско и изведнъж ни стигна всички и дори може да се каже че е висока... а и това че си ниска да не ти пречи... поздравявай ги с "оо жирафи" и просто изгради самочуствие и няма да имаш проблеми.. за приятел не се тревожи.. ще се трупат постоянно като порастнеш още малко..

31.   Мила, трябва да ти кажа, че аз съм на 15, и съм висока 1. 55.
Повечето момчета предпочитат "джобните гаджета" Освен това хората не харесват по ръста, но май не си попаднала на свястни хора. Разбери че проблемът не е в теб, а в тях!
Аз лично също съм търпяла подигравки, и то много, просто им дай шанс да те опознаят.
Имай си едно на ум:
Колкото и нисък да бъдеш.. винаги гледай от високо! ;)

32.   Малката жена е малко бижу.. за големи ценители! ;)

33.   Аз също съм на 12 години и съм момиче.Висока съм 1.45м.Родителите ми са до 1.65м.Всички ми се подиграват че съм джудже или гном..Затова потърсих начин в интернет и намерих тази статия....Надявам се ти поне да станеш висока/... :)

34.   от училището изключва гените

35.   Аз съм на 11 и съм висока 1, 39м. и тежа 28 кг. Не са ми правили проблем засега

36.   Като бях дете и аз бях от ниските. Винаги съм търпяла някакъв вид подигравки, зачудени лица итн. Мисла че като бях 12г. Бях горе долу твоя ръст, но и не бях развита, тоест нямах гърди, цикъл.. Приличах на дете, а връсничките ми вече на тинейджърки. Спомням си, че момчетата каззваха, че съм много хубава, но изцлеждам малка. Тогава не ми се подиграваше никой почти, но аз бях супер комплексирана и така до осми клас. Хвана ме пубертета и в десет клас бях супер гадже. Да, не станах 170 (слава богу) 157съм, но ухажори така и не ми липсват до ден днешен(вече съм на 23) И най-якото е, че мои съученици сега ме свалят и ми правят комплименти, а тогава не не забелязваха, дори :))) Спокойно, нищо ти няма и нещата ще си дойдат на място. Не се тормози напразно и знай, че хубавите неща са в малки опаковки :р

37.   Спокойно аз пък съм почти на 12 и съм много висока. Много от моите приятели ми са се присмивали и знам какво е. 1, 57 съм.

38.   аз съм нормално висока мисля 1;60 на 15 години ;д наричат ме леприкон ;ддддд мило нали или дребно същество ;д баба ми казваше малка жена за кревата голяма за впрегане ;д

39.   Здравей те! Та ако може да ви споделя нещо. Та аз съм на 11години и съм висока 1. 42 и се чувствам много висока и ми става много гадно заради това Та също така мога ли да ви питам дори има някакъв начин да си остана на горе-долу тази височона докато съм на 12-13. А междудругото майка ми е висока 1. 62-1. 63 А баща ми е висок 1. 76. Много ме е страх да не стана много висока. Благогаря на всички предварително! :)

40.   Пише ти едно момче :) Всъщност на едно момиче не и трябва да е по-висока от 1. 65-1. 70... според мен, това е перфектната височина за едно момиче, а ти си само на 12 и има много време да растеж ;) А пък какво ти лафят загорелите ти съученици и съученички, да не ти пука ;) След години ще те зяпат с лиги по устата ;)

Дано съм помогнал. Чао.