Споделена история от Тинейджърски

„Приятели“
Здравейте искам да ви разкажа какъв интересен живот водя с моите, , , , , приятели''''''''
(кратка версия)

Още от децката градина се познавам с две момичета които ми бяха уж големите приятелки... Какво излезе скарах се с едната и все едно целия град се беше скарал с мен, даже другата вече направо ме мразеше почна да ме лъже и за да изглежда по реално набираше хора срещу мен и в край на смета си мислех тази година да не се занимавам с интриги а пък аз само с това се занимавам лъжи спорове обиди и какво ли още не. Може би трудно се изразявам, но и никои не се опитва да ме разбере всички си мислят че съм каква ли не, мислят че съм от камък или не ги знам мислят че ще прощавам всяка тяхна грешка или обратното че съм много избухлива... не знам понякога и аз себе си не мога да се разбера, но никой не го интересува как се чувствам. Почнаха да говорят зад гърба ми, не знам защо външния ли ми вид височината характера държанието - в край на сметка мразят ме и двете... Аз не съм особено популярна може и за това да е не знам, но ми писна да се държат с мен така.. И се оказа че сега все едно никой не познавам в целия град вярно не съм особено общителна, но, ако някой иска да ми бъде приятел винаги съм го приемала такъв какъвто е, но никой не иска и пак не разбирам защо. Единствените хора с които си общувам вече са завършили и идват 5 пъти в годината. И сега съм сам самичка в целия град и бих желала поне един да ме възприеме такава каквато съм, а не да съдят по външност...
Коментари

1.   Това е нормалното развитие на нещата. Не оставаш приятел завинаги с приятелите от детската градина или училище. Намери си нови приятели по интереси. Клюките и интригите са нормални за всяка възраст и за всеки пол, ако не ги понасяш, запознай се с хора като теб. И това ще мине със сегашните ти приятелки - ще се сдобрите. Личността която си сега не е тази, която ще бъдеш цял живот. Виждам, че нещо много ти куца и това е правописа, та ако няма какво да правиш - може да поработиш върху него. Приеми го като градивна критика, без обида, просто не те познавам и ще е в твой плюс.

2.   Не съм съгласна с теб Номер 1: Аз съм на 30 години и с най-добрите ми приятелки сме още от детската градина заедно...
Има ли сме и трудни моменти, карали сме се, биели сме се, но винаги сме си прощавали всяка грешка.... Но с ръка на сърцето мога да кажа, че никога нищо злонамерено или завистливо не е съм чула от тях, както и те от мен...
Израснали сте времето, в което сте играли на кукли и парцалки и вече сте различни и всяка си е поела по пътя. Не им обръщай внимание или просто си поговори с тях и им кажи, че просто не искаш да говорят зад гърба ти.. Обещай и ти да не го правиш и така..
Колкото и да си "крива" по характер, щом аз успях да запазя приятелствата си, повярвай аз не съм лесен човек, значи и за теб има надежда... Горе главата ще си намериш някоя яка компания :)