Споделена история от Тинейджърски

Tормозят ме в училище
Аз съм момче на 13 години. В 7 клас съм. В едно училище съм от първи клас. От четвърти клас половината клас започнаха да ме тормозят. Обиждат ме, унижават ме и нищо немога да направя. Казвам на класната тя им казва да спрат, те спират за няколко дни и после пак продължават. започвам да се бия пак спират за няколко дни и после пак си правят каквото си искат. Казвам на родителите си, а те ми казват просто да си премълча. Аз пробвах, но пак ме тормозят и унижават. Както си стоя на чина в стаята идват и започват да ми се подиграват и да ме обиждат, а по някои път даже и ме удрят!!! Моля ви, ако някои има решение на проблема да пише.

Коментари

1.   Не пишеш, каква е причината - дебел ли си, слаб ученик ли си, провокирал ли си ги с нещо.
Иначе, най-добрият начин е да смениш класа и най-добре училището след 7 клас.
Запиши се на бойно изкуство някакво задължително. Там ще намериш добри приятели и самочувствие! Ще се научиш да се обичаш и защитаваш.

2.   Сега си 7 клас братле след 8 месеца завършваш смени даскалото смени си и класа и ще видиш как всичко ще се промени

3.   Причината за тормоза най малко се корени в теб.
Най вероятно хората които ти го налагат са със сериозни проблеми. Имат комплекс за малоценност и това е единственият начин да се чувстват значими.
Минал съм през подобно нещо, момчетата които ме тормозеха така и не можаха да се надскочат. С края на училището свърши и тяхното царство... Скоро видях един от тези дето ме биеха - работи на бензиностанция. Сипа ми гориво и ми изми предното стъкло - аз му хвърлих едно левче - ей така да се чуди как такъв "смотаняк" като мене е успял в живота а той "печения" работи денонощно за по 350 лева...

4.   Решението е едно, млади приятелю: здрав бой. Толкова здрав, че да ти се молят да не ги биеш.
Е, вярно, после ще ти се карат, но повярвай ми, повече НИКОЙ няма да се закача с теб.
Смачкай ги и успех!

Venjus

5.   Препоръчвам ти да разкажеш това на психоложката ви в училище и тя да се заеме със случая. Ако това не проработи накарай вашите да отидат в училище и те да говорят с класната, ако трябва и със самите побойници :)

6.   И на мен са ми се подигравали от около 4 клас до 10 клас... Смятай
Това ми се отрази много лошо. Аз съм момиче, но е същото. Заради тях отслабнах с 20 кг. И за какво. Вярно е сега не ми казват и думи4ка. Но не е най-важното. Просто трябва да покажеш, че вьобще не ти пука и когато ти се подигражат го изкарвай на майтап. Но са прави и другите, като се преместиш всичко ще свърши. Но е много вайно като се преместиш да се промениш, там да си такъв какъвто си, да си контактен, хората харесват такива и запомни че няма смисъл да си вредиш на живота и да се ядосваш заради тях. Да ти пука само за родителите и роднините и никои др.

7.   Аз имах същия проблем със съучениците ми. Аз съм момиче на 15. На мен ми се подиграваха, защото бях зубарка и бях дебела, в 7 клас отслабнах и успехът ми се понижи, заради тях(бях 63 сега съм 50). Но когато се преместих в гимназия всичките ми усилия за да отслабна изгубиха смисъл. Сега съм си добре и съм една от популярните момичета в даскалото ми. :) Така, че не се безпокой. ;)

8.   Оффф, мен питате ли ме колко ми е гадно. От пети клас много ме обиждат старите ми съученици. „тъпа ”, „бавна, дори „кучка ” ми викаха днес, като се засекохме. Аз моля в друго училище, но нашите -не, не и не! . Нека им се случи същото след време, за да видят хубаво ли е да обиждаш някой, който нищо зло не ти е сторил. Искам да стана и да ги пребия толкова зле, че даже „здрасти” да не ми кажат. Но НИКОГА НЕ бих си го позволила, даже с пръст не ги докосвам, защото имат много приятели и гаджета, а аз почти на свестни приятели не попадам. Що се отнася до гаджето, аз ще си намеря, но когато порасна.
Що се отнася до гаднярчетата или не им обръщай внимание, или ги пребий, или се мести в друго училище