Споделена история от Тинейджърски

Всички ме гледат с пренебрежение
Момиче съм на 15. Е не знам какъв е проблема нямам приятели. Като започна да говоря с някого забелявам пренебрежително отношение. Съученици родители никой не обича да си говори с мен. В междучасията си седя самичка. Всички си говорят а аз скучая. Понякога чувам приказки от съучениците ли от сорта тя тази ще си умре сама или ми задават въпроса ти приятели имаи ли си. И не мога да разбера какво ги отблъсква напълно нормална тинейджерка със слабо тяло и хубаво лице съм. Дори и майка ми прадпочита да говори със сестра ми когато тя е в къщи. Никой не ми обръща внимание. И когато се запознах с него момчето което ме харесваше или поне аз така си мислех е както излизахме всеки ден и срещите ставаха от хубави по-хубави. Изведнъж той започна да си намира извинения да не излиза с мен и така до днес вече спря и да ме търси. Имам чувството че съм някакъв странен човек. А не пуша и не пия и се отнасям добре с всички. Но никой не ме обича. Проблема е че май наистина ще си умра сама. Но не искам. Моляви пишете мнения какво да направя за да се променя.

Коментари

1.   Проблеми с общуването? Или лоша карма?

3.   Нищо страшно не се случва, това е толкова типично за годините ти. Няма човек, който да не е преминал през такива терзания. Бъди каквато си и спри да се тревожиш за това. Няма човек, дето всички да го харесват. Щом си общителна, с приятна външност, просто се успокой и бъди приветлива и всичко ще бъде наред.

4.   Аз пък имам следния проблем: Не знам защо, но почти всички приятели са ми в училище! Извън него край. Не знам някак си не ми се мързва да ги питам да излизаме пък и сме в различни квартали. Иначе си говора доста често с другите. А теб ще те посъветвам да си набележиш най-милия или най-интересните за теб хора в класа или въобще в даскало нали и като започнеш темата примерно знеш ли в колко свършваме училище и постепено се заговаряте и дори в началото да ти говори с пренебрежение като намерите общи теми ще изчезне, надявам се, това пренебрежение и ще започне да ти отговарят по открито. Бих се радвал да си говоря с теб, но за съжаление няма как да знам коя си. Дано да съм ти помогнал с нещо и ще се радвам ако е така и късмет!

5.   "Горчивата истина е, че когато си добър - всички те мислят за будала, а когато си лош - те гледат в очите. "

Fuhrer

6.   Виж сега сладка, проблема не е в хората около теб, а в самата теб. Ти имаш ниско самочувствие, при теб живота е като пирамида (метафорично казано) има по - висши и по - низши. Ти си сметнала себе си (дори и подсъзнателно) за по - низша, не приемаш всеки един като равен. Те гледат теб с "пренебрежение" именно защото ти правиш това със себе си. Ти придаваш тази енергия към хората. Чувстваш се като малка и беззащитна, а щом ти приемаш себе си по този начин, как искаш да те приемат другите? Бъди достойна пред себе си, уверена и смела! Отнасяй се с тях, като с равни и те ще се отнасят с теб така.
Надявам се, че си ме разбрала. успех! :) ;*