Споделена история от Тинейджърски

Болки в корема с течение
Здравейте! Аз съм на 13 години. Януари месец ми дойде. От тогава имам едно жълтиникаво течение. От начало беше малко, но се усили. Има и миризма. А сега имам и големи болки в долната част на корема. Дори понякога не мога да заспя. Мисля, че блоката е от яйчнцниците, но не съм сигурна. Имате ли някакви предположения каква е тази болест(ако е болест)? Моля, кажете ми какво да правя. Благодаря ВИ!

Коментари

1.   Имаш бяло течение... Аз не мога да се справя с този проблем вече 2 години и ми е много некомфортно (на 14 съм). Съобщи на майка си за този проблем и не прави грешка като моята. Казах й за течението след две години и толкова съм се влошила от него, че миналия месец ми се бяха появили гъбички - сърбеж, зачервяване, болки в самата част отдолу и плюс течението. Не ме питай какво ми беше! Само лек допир на това място ме караше да изпитвам неописуема болка.
Та отидохме с майка ми на гинеколог, казах му какъв е проблемът с мен, той поиска да ме погледне, но аз, естествено, не му позволих. Изписа ми някакъв крем, с който се мазах една седмица, гъбичките УЖ изчезнаха, но течението не. Сега ми предстои отново да ходя на гинеколог, който гинеколог ще ме гледа с видеозон, ако не се лъжа, не съм информирана.
Умолявам те, съобщи на майка си за проблема си, защото не ми се ще да те сполетява същото. Мене ме беше срам да й кажа и това ме доведе и до друг проблем. :) Пиши какво си решила да правиш, ще следя темата.

2.   Щом на теб ти са се появили гъбички, не значи че и на другите задължително ще се появят. Аз също съм на 13 и също ми дойде януари месец. Оттогава имам жълто-белезникаво течение и нямам проблеми. Някои даже казват, че е здравословно. А колкото до болките, те са напълно нормални. Те показват, че половата ти система се развива нормално. Не всички момичета ги имат и аз съм една от късметлийките, но ако се разровиш из нета, ще видиш, че са едно съвсем нормално нещо :)

3.   Номер 2, моето течение отначало беше съвсем нормално бяло течение, което нямаше мирис и цвят. Но с течение на времето цвета се промени, течението се ускори и се появи неприятния мирис. Заради този проблем вече 2 години нося нон-стоп ежедневни превръзки, които превръзки още на 2-я час вече са оцветени с кафеникав цвят. А сега нека ти поясня това с болката - тая болка не е ниско долу в корема, изглежда не съм се изразила правилно... Болеше ме самата вагина, а тя бе предизвикано от гъбичките. И да, права си, не всяко момиче може да получи гъбички, но при повечето случаи (както при мен), като не се лекуваш се стига точно до това.
Течението? Да течението е нормално, но щом не се лекуваш нещата вече се усложняват. Достатъчно съм се ровила в нета и знам какво говоря. Не си мисли, че нещата са толкова прости.

4.   Благодаря за коментарите!
Колкото до номер 1 не мисля че мога да кажа на семейството си. Точно сега имаме големи проблеми. Майка ми и баща ми се развеждат, баба е сериозно болна... , а и много ме е страх! Би ли ми разказала малко повече за тези гъбички? Благодаря ти!
За номер 2 сигурна ли си че е нормално, защото мен много ме боли!
А въобще може ли тази болка да е от яйчниците??
-авторката

5.   Ако болката е ниско в корема, то тя е от яйчниците и е едно съвсем нормално нещо. За да я успокоиш ти предлагам да стоиш на топло, завита под одеяло. Ако и това не помогне, пробвай с леки упражнения в областта на таза. Но и ако това не спре болката ти предлагам да попиташ някой възрастен за болкоуспокояващо. Уверявам те, че тези болки не представляват заплаха за здравето ти, много жени ги имат. Надявам се, че съм била полезна :)
от номер 2

6.   Хей хей :) Здравейте и от мен! Малко по- голяма съм от вас и мога да си кажа, че нормална болка няма. Миличка, колкото и проблеми да имат вашите здравето е по- важно, за това ти препоръчвам да споделиш с мама за проблема. сигурна съм, че тя ще ти даде точен съвет и ще прецените двете имаш ли нужда от лекар или не. няма нищо страшно в това да се прегледаш, но съм сигурна че е по- добре да е скоро отколкото много късно... такива самолечения с топли одеалца и други бабешки деветини ги прилагай само когато имаш менструални болки а не течение което може да си е проблем. отнасяй се отговорно със себе си като жена, защото вече си такава- честито за което!

7.   Здрасти отново! Не подценявай течението, мила! Твоя проблем не е по-малък от проблемите на майка ти, баща ти, баба ти... Моля те отново да съобщиш на майка си, мисля, че поне на детето си трябва да отдели малко време!
А сега нека ти разкажа за гъбичките. Преди около месец както си стоях на лаптопа и усетих болка в яйчниците. Постепенно започна да става по-силна и реших да си легна (не се безпокой, не са се получили гъбичките от нея). Легнах си и на другата сутрин се събудих с лек сърбеж във вагината, обаче тоя сърбеж продължи цял ден. Не мислех, че е нещо сериозно. Но на следващия ден сърбежа бе по-нетърпим, цял ден миене и пак миене... сърбежа така и не изчезна! Исках да кажа на мама какво се случва с мен, ала умирах от срам! На третия ден обаче нещата се влошиха-появи се много силна болка и зачервяване. Сърбежа в комбинация с болката е просто... ужасно чувство. Отново не казах нищо на мама и сама предприех мерки. Започнах да се мажа с крем "Здраве", като си мислех, че на другия ден болката и сърбежа ще са по-търпими, ама съм се лъгала.
На четвъртия ден просто не издържах и срам не срам казах на мама. Тя леко ми се накара, защото едно, че не й бях казала за течението, друго, че не й бях казала и за тея пусти гъбички.
Та, на следващия ден веднага отидохме при гинеколог, разказах му какъв е моя проблем и той ми каза, че без да ме види не може да бъде сигурен дали това са гъбички. Аз не му позволих, защото нямаше да позволя на някакъв дъртак да ме гледа отдолу. Та аз дори гадже не съм имала до сега! Това както и да е. Изписа ми Клотримазол, някакви лечебни билки, и витамин С. Прибрах се в нас и още вечерта започнах лечението си, което лечение продължи една седмица и болката, и зачервяването и сърбежа изчезнаха! Но за съжаление течението не.
Сама прецени какво ще правиш - дали ще кажеш на майка си или ще се оставиш да се влошиш...
Малко несвързано съм написала всичко, ама какво да се прави. :D - Номер 1

8.   Здравейте! Аз съм на 15 години и тази година юни месец ми дойде за пръв път.. следващите три месеца ми идваше редовно но от два месеца не ми е идвало... не водя полов живот затова възможността за забременяване е изключена! Бих искала да знам дали трябва да се притеснявам?

9.   Номер 8, няма нужда от притеснение. Това е напълно нормално. Възможно е дори да не ти дойде през следващите 7, 8, 9 месеца дори...

10.   Благодаря на всички който разгледаха моя проблем и ми дадоха тези съвети! Ще се опитам да намеря смелост да призная моят проблем на родителите си. Искам да Ви попитам дали можете да ми кажете за някой гинеколог, който е помогнал на вас или сте чували, че е добър?
-авторката

11.   Аз лично не. От малък град съм. - номер 1

12.   Абе момичета, наистина ли сте толкова прости? "Естествено не му дадох да ме види", "Не искам някакъв дъртак да ме гледа отдолу"? ! Ми айде следващия път като настинете или се разболеете от нещо да не ви поглеждат изобщо и да ви предпишат ей така нещо си! Бе я спрете да се правите на важни и като сте отишли на гинеоколог - на магарето и да си види професионалист! Кифли смотани...

13.   Напълно съм съгласна с номер 12! Не може да отидеш при гинеколог и да не му дадеш да те види, дъгото което е гъбички не се определят и лекуват на посъки, просто е абсурдно!! Трябва да се вземе вагинален секрет (микробиология)да се прати за изследване и да си покаже какъв е точно проблема, към кои лекарства си чувствителен и т. н. Не е много приятен гинекологичкия преглед, но е НАЛОЖИТЕЛЕН, родили сме се жени и поне веднъж годишно, ще ни се налага посещение на гинеколог, поне докато сме във фертилна възраст!
Не крийте нищо от майките си, щом се отнася до здравето няма нищо срамно, почти съм убедена, че какъвто и проблем да имате вашата майка се е сблъскала с него вече поне 2 пъти.. Ходете на лекар и се грижете за себе си, за да не си блъскате главите после :)