Споделена история от Тинейджърски

Полудявам ли?
От няколко месеца се чувствам просто отвратително. Всичко започна с виене на свят и замайване, а сега от септември се започна със сменяне постоянно на настроенията. Не спирам да мисля за лоши неща, за гадни и тежки болести, дори за смърт. Постоянно ми се плаче, затварям се в себе си и дори слушането на музика не помага. Имам страхотно семейство, добри приятели, хубави оценки, въобще до преди няколко месеца животът ми си беше съвсем нормален, бях толкова безгрижна, без да мисля за лоши неща, а сега направо не мога да се позная. Понякога се поглеждам в огледалото и си казвам, че нямам нищо общо с миналата година. Втълпявам си в главата, че съм болна от нещо, а ходихме на изследвания и нищо ми няма. Когато съм с приятели всичко е окей, забавлявам се, а остана ли сама положението става много лошо. Моля ви кажете ми дали това е от пубертета, защото всички това повтарят. Страшно много се притеснявам понякога не се чувствам на себе си и имам чувството, че полудявам!!!

Коментари

1.   Спокойно, това е само период!
И аз често мисля за лоши неща, за смърт, кървища, болести, убийства гадории, дори всеки ден си представям как съм вече мъртва и ме погрбеват.

Но един ден просто ти писва все едно и също.

Споко, всичко е наред! От пубертета е!
Забавлявай се, разсейвай се с хубави неща, виждай се с приятели и всичко ще е наред! Ходи на училище, поддържай си успеха, споделяй със семейството, това са важните неща в живота- здравето и приятните мигове с любими хора, защото така натрупваш спомени, а спомените изграждат истинския живот. :)

2.   Не е лошо да имаш предвид, че, когато човек прекалено често мисли за нещо и си го представя, придружено с емоции, то най-накрая той го предизвиква в живота си. Един вид, съдбата ти казва, е, като пък толкоз много го искаш, ето ти го. Този закон работи, независимо дали хората вярват в него или не. Чувала ли си да казват: това, от което най-много се страхувах, ми се случи. Това е, защото човекът дълго време е захранвал събитието с мислите и емоциите си и то най-накрая се материализира. Тъй че... внимавай какво мислиш. Човек може да контролира мислите си. Научи се веднага да заменяш всяка лоша мисъл с добра. С времето ще ти стане навик.

3.   Това с мислите за болести и какво ли не е от пубертета. А замайването и другите проблеми са от рязката смяна на времето тези дни, пък и на астрономическото време също. Всичките ми приятели, родини, включително и аз самата, го минаваме по това време на годината- замайва ти се, втриса те, прилошава ти и ти минава за секунди и естествено някои имат симптоми от рода на хрема. Вчера беше много топло и приятно, а онзи ден човек не можеше да излезе от вкъщи навън. Нормално е да ти се отрази.

Просто си почивай, излизай с приятели, забавлявай се и се разсейвай от лошите мисли.

4.   не си мисли че си болна. това ще влоши нещата!

5.   И аз съм така.. И се чудя дали да се записвам в лудницата

6.   Благодаря на номер 1 и на всички останали за съветите : )

7.   Това е паническо разстройство. Отиди на психиатър. Ако не вземеш мерки, най-вероятно ще се появят и други симптоми. При всички положения си преживяла сериозен стрес, който е довел до това. Не полудяваш, всичко е наред, но психиатърът е задължителен. Преживяла съм го и затова съм толкова сигурна какво ти е.

8.   Не съм преживяла никакъв стрес, но наистина всичко започна от тези тъпи матури. Колкото и да не ми се искаше се притеснявах супер много. И все пак ти благодаря много : )

9.   Виж, нещата се натрупват. Когато аз получих силния пристъп на световъртеж, се чувствах спокойна от известно време. Мисълта ми е, че може да се получи точно тогава, когато ти сама за себе си не отчиташ стрес уж. Но какво си мисли психиката ти е съвсем отделно нещо. Така че консултирай се със специалист. Мен ми лекуваха световъртежа невролози, но накрая се оказа, че съм си с паническо разстройство. Само един лекар се усети за какво става дума всъщност. Изследвай си и хормоните на щитовидната жлеза, защото дават сходни симптоми. Ако те са наред, психиатър.

№7

10.   Споко имаш като мен Обсесивно компулсивно разстройство. Прочети в нета за него.
Не нещо сериозно, но не е много приятно.

11.   Здравей и аз се чувствах така допреди няколко месеца. Идваше ми да скоча от някоя скала, постоянно мислех за смъртта. Но с времето всичко се оправи. Вярвам че и ти ще се справиш с проблема.

12.   И аз бях така.. правиха ми изследвания и нищо нямах.. но ме болеше главата и аз си втълпявах че съм болна от нещо сериозно, но не вече спря.. така че успокой се :)

13.   Абсолютно същото е и при мен... на 17 години съм и се чувствам слаб, от около 2 години всичко ми се струва нереално, сякаш съм в сън... не мога да се концентрирам, проблеми с дишането, треперене... и аз се надявам да е от побертета..

14.   До номер 2
Ти си едно зимбирано ку-ку, с промит мозък от филми като Тайната и тем подобни. Човек не може да контролира мислите си до такава степен, че когато е под стрес да мисли "позит ивно". Това са.глупости ню ейдж.

15.   Сто на Сто е замесен мъж - вероятно много чаровен и много желан и те е страх че след като имате нещо ще си нищо за него или обратното - рискувай а ако е гадняр винаги можеш да го сриташ

16.   това е паническо разтройство и аз съм съгласна. Просто много съвпада с моето