Споделена история от Тинейджърски

Съучениците ми ме тормозят без причина
Здравейте. Имам нужна от съвети относно това как да се държа със съучениците си, които ми се подиграват без причина. Държа се мило с тях и когато поискат услуга от мен или просто нещо аз им го давам. Не се заяждам с никого, държа се смирено. Рядко се отпускам в училище и другите си мислят, че съм прекалено притеснителна. Да вярно е, че се притеснявам, но вкъщи се отпускам и също така при приятелите ми в квартала и те харесват присъствието ми, защото ме намират за весела и мила. Много се радвам за това, благодарна съм им. Но в училище злите ученици не ме познават и ме обиждат. Искам да ги игнорирам. Как трябва да се държа с тях за да престанат?

Коментари

1.   Щом си момиче - кажи на баща си. Ако беше момче, решението е як бой.
Не го отлагай, ще стане по - зле. Минал съм по този път.

Venjus

2.   В един определен момент бях като теб. Затворих се и се държах се мило, любезно, не им отказвах нищичко. Качиха ми се на главата и започнаха да ми говорят зад гърба, после започнаха да ме обиждат и в лицето и чашата преля. Дръж се както искаш и не се притеснявай за чуждото мнение. Изрази себе си, не се крий, не се отдръпвай, не се притеснявай. Просто се отвори малко или много и стани по-открита. Училището днес е като арена с лъвове, хубаво е да си човека, който ги храни, но накрая неговата ръка ще бъде отхапана и никой лъв няма да се досети, че това е бил човекът, който му е вършил мръсната работа. Ако продължат да те обиждат действай по формалния начин- родители, класен ръководител, директор, аут.

3.   Препоръчвам ти да се запишеш да тренираш някакво бойно изкуство - Карате или Винг чун са добри варианти

4.   Еми спри да бъдеш мила. Качват ти се на главата, защото хем им помагаш, хем даваш да ти се подиграват. Ти няма как да ги накараш да не го правят, но поне не им давай да преписват, не им давай информация и т. н. и като те питат казваш - аз на приятели помагам, на хора, които ми се подиграват не. Може и да не спрат да го правят, но поне достойнството ти ще остане. Прави се, че не ти пука дори и да ти пука и гледай да намериш приятели от съседни и горни класове.
Ана

5.   Аз бях същата като теб. Хората са ла*на, те са глупави почти колкото едно стадо от овце и незнайно защо като си мила с тях те изгадняват все повече и повече. Единственият начин е да им покажеш, че и ти можеш да бъдеш гадно ла*но като тях. Да, можеш да се оплачеш на родителите-те ще решат проблема, но за известно време. Можеш да кажеш на учител-те, в повечето случаи, не правят нищо по въпроса. Директора? Добре, той може да се погрижи за един-двама, но не може да изключи целия клас. Трябва да им покажеш, че не се оплакваш на никого и се справяш сама. Повече НЕ СЕ ДРЪЖ МИЛО с тях, но не и арогантно. Работата е да схванат, че не ти пука за тяхното мнение. След като си изградиш имиджа на непукист ще се чувстваш много по-силна, повярвай ми.
Аз бях, така да се каже, вълк-единак. В междучасията не си стой на чина, дори да няма с кого да излезеш на двора или да идеш до лавката, ходи сама, мотай се някъде. Нека разберат, че са пикльовци, които не могат да отидат самостоятелно до тоалетната, а постоянно трябва да викат някого с тях. Бъда оправна, отговорна и сама, но с гордо вдигната глава. Най-искрено ти пожелавам успех, знам какво ти е. :(

6.   Благодаря на всички за съветите : ) Ще се държа неутрално с тях и ще престана вече да им давам каквото поискат. Просто не желая да комуникирам с тях, ще ги игнорирам. Надявам се да спрат.

7.   Дръж се с тях гадно, щото повярвай ми мацко много ще те мачкат! Иначе друг вариант ти предлагам-Карате му е майката, ако не искаш да си беззащитна! ;)

8.   мила аз съм в същото положение и догодина изчезвам от този клас, знаеш ли какво карай някак си и се премести догодина при хора които познаваш... аз тъгувах а сега се ядосвам изобщо провал от всякъде ако позволяваха да си публикувам адреса щях да ти дам да говорим но няма как изчезвай от там

9.   Здравей, аз съм момче на 11 години и мога да ти дам някой съвет. Първо намери си няколко приятелчета и си помагайте. Второ не бъди толкова мила с другите, които те обиждат и мачкат. Казваш на госпожата и изобщо да не ти пука, но непрекалявай! Ако няма успех просто ги игнорираш. Ако те бият и удрят казваш и на директора!

Само един въпрос нова ли си в класа??
Успех! ;)

10.   От 8ми клас съм в това училище, на 17 съм (11 клас). Да, имам добри приятелки много ми помагат : ) Но гаднярките и тях обиждат, опитвам се да ги защитя. Веднага и мен нападат, но няма да позволя да се подиграват на приятелките ми. Мерси за съвета : )

11.   Здравейте, и мен ме. тормозят постоянно и ми
писна. Обиджат мен аи даже ме излагат прет целия клас. И ме излагат прет момчето което харесвам. Днес или ми забиват шамар без причина или ме удр
ят и обиждати или ме спъват. Моляви
дайте ми мнемие какво да
правя

правя. Постояно ме тормозят помогнет

12.   Трябва да им покажете, че сте силни и че не се влияете от тях. Трудно е да бъдеш изолиран и да няма с кого да си кажеш една дума, но това не трябва да Ви притеснява. По -добре да сте сами, а не в тяхната компания! За тях няма угода, дори и да им направите услуга те пак гадно ще се държат! А на всичкото отгоре и настройват другите Ви съученици против вас! С тази постъпка те стават по-жалки, защото единственото което могат да направят е да създават клюки и интриги по Ваш адрес! Не им обръщайте внимание! Слущайте музика със слушалките, излизайте на разходки в междучасието и се правете че те не съществуват! А ако положението е по -лошо обърнете се към родителите Ви и ги помолете да ви преместят в друг клас или училище! Не бива да се съсипвате заради тях и да плачете у вас!

13.   Проблема е явно в теб, но е много скрит.
Вършиш нещо лошо, което мислиш, че е нищо особено, а то е лошо и така реагира обществото - това ти е наказанието за извършените лоши неща.

Какво да правиш на първо място - намери какво лошо нещо правиш?

Мастурбираш ли? Гледаш ли порно? Имаш ли постоянно сексуални фантазии? - Това което в днешен ден се гледа на нещо нормално всъщност е голямо зло което има целта да те унищожи.

Обърни се към Църквата Православието - само Тя може да ти даде нужните отговори и да ти помогне.

Това обаче, че ти се случват неприятности също говори, че си добър човек по природа.
Бог наказва само децата си. Лошите и тези които не са Му деца не ги наказва никой. дявола не пипа своите слуги и адепти.

Както беше казал един светец: "не плачи бития, а плачи небития"
Често в живота добрите хора страдат а лошите лошеят и всичко им е наред.
Истината обаче е че лошите получават всичко в този живот и умират внезапно и смърта им е ужасна.