Споделена история от Тинейджърски

Проблем с доверието
От известно време чета тука истории, пускам някой коментар. Вярно че повечето истории тук са любовни или пък със сексуални въпроси, но за да го има тва освен химия трявба да има и доверие, а аз страшно трудно се доверявам, което може би е комплексарщина, но не знам. Ta как да се науча да се доверявам? Колкото и да не ви ся вярва и на родителите си не вярвам, а не мога да разбера от каде се крие тоз проблем? В смисъл от как се доверявате? Как разбирате кого можете наистина да имате за приятел/ка, и тн. Оф мноо объркано стана ма и аз съм едно теле загубено, та аконякой е бил така да каже как се е измъкнал и сори ако ви се сторило безсмислено, нали знаете секи луд с номера си

Коментари

1.   Ми аз също немога да се доверявам на хората.. мн съм наивна и си мислех че мога да вярвам на хората .. мислех си че имам добри приетелки с които мога да си говоря за всичко.. мислех си че имам "най-добра приятелка".... нз имам нужда както и всеки друг да споделя с някой за всичко .. всичките си мисли и чувства.. но не мога да намеря такъв човек.. мислех че съм го намерила ноо.. сори не мога да ти помогна.. когато си помогна на себе си.. ще опитам да помогна и на теб.. междувременно късмет.. =/

2.   Според мен пък още по-добре,че не си някоя доверчива патка като повечето момичета в днешно време. Това все някога ще ти е от полза. Опипвай почвата много внимателно преди да се довериш на някой :)

3.   С мен пък е точно обратното - прекалено много се доверявам на хората. Знаеш ли, и това не е работа... Довериш се на някого, той те предаде и после страдаш и се питаш защо си толкова наивен. Не можеш да си отговориш, не можеш да намериш изход и всичко се повтаря отново и отново.
От човек, до човек е различно...
Недоверието, което изпитваш не е толкова лошо. Може би след време това ще бъде проблем, защото няма да можеш да вярваш на приятелката си (например), затова ще е хубаво поне да се научиш да разчиташ на човека до себе си. Доверявай се, но не напълно, а от части. Така ако бъдеш предаден, няма да боли толкова много и същевременно ще съществува известно доверие между теб, и човека до теб.

Относно приятелката - ти сам ще разбереш кое е момичето, на което искаш да се довереш, и най - вече ще прецениш до колко МОЖЕШ да й се довериш. Ще изпиташ нещо, което не си изпитвал до този момент. Ще можеш да се доверяваш на нея, повече от колкото си се доверявал на всички хора взети заедно до сега...
Нещо такова, но пак ти казвам - сам ще го усетиш ;)
Успех във всичко.
SFA

4.   Довери се на хората, които знаеш, че ще ти помогнат винаги и бъди готова да им помогнеш.. Аз лично имам 3 най добри приятелки,едната от малки сме заедно,втората от 5 година,третата от 2 години и досега са ми приятелки, защото са по моите критерии:Когато се скараме, да не издават моите тайни и каквото и да стане между нас да се опитаме да си помогнем...Имам им доверие, но никога на 100%, понякога ми се случва да се съмнявам в тях, всеки има такива моменти, но те се преудоляват при истинскиетя приятели... на никой друг НИКАКВО доверие немога да имам,всички са просто познати ...и общи интереси :)