Споделена история от Тинейджърски

Всеки влак си има своите пътници
Аз съм поредният тинейджър-зубър. Обиждана и мразена от съучениците си. Без нито един приятел. Аз съм на 15 момиче. Съучениците ми ме обиждат всеки ден и ми се смеят в лицето. Викат ми грозна и какви ли не други глупости. Мислех си че никой няма да се влюби в мен защото и аз самата започнах да се мисля за грозна. Но се запознах с него момче на 22 от моя град. Видяхме се около 5-6 пъти и той започна с комплиментите. И така заедно сме вече почти месец виждаме се всеки дан. Не съм му казала за съучениците ми но ми се струва супер странно в училище да ме обиждат а на вън да ме чакат компллименти и цветя. Не искам да му казвам но може ли да ми кажете как да накарам съучениците ми да спрът да ме обиждат. Не мога така те ме мразят не искат дори да говорят с мен после започват да ме имитират как съм си насила чантата какви ми били дрехите и каквото друго се сетите.

Коментари

1.   А ти какво очакваш от едни пишлемета? Завиждат ти, защото виждат, че си много над нивото им, а простакът не обича различните от него...
Спри да им се връзваш и да се ядосваш. Новият ти приятел ти показва каква си в действителност. А на ония само им се усмихвай глупаво, влагай и самоирония понякога (имитирай се сама, подигравай си се по техен тертип) - в един момент окончателно ще мирясат.

2.   Номер едно го каза добре, какво очакваш от едни пишлемета.
Ти си умна, очевидно НЕ си грозна (никой не е), имаш собствен стил, очевидно си мила и добра щом ги търпиш още, а не си вдигнала скандали. Като човек си стойностна, но като за училище си единствената която ще поддаде на нападките, защо ли, защото не си като мнозинството, а то не вижда по-далеч от носа си.

Спри да ги отразяваш като хора. Като започнат да се бъзикат им се усмихни накриво, отговори им ако са прекалили, а ако не са просто ги подмини. Не си струва да се занимаваш. Човек, който тръгва да пръска обиди и злоба по теб, а дори не ти е дал шанс да те опозна, за мен не е свестен човек. За мен не си и струва. Не им позволявай да те накарат да мислиш, че си грозна, тъпа или не знам какво още. Не си.

3.   Какво ти пука? На 15 си, явно си достатъчно умно момиче, щом те наричат "зубър". Разбери- няма да те харесват всички ти няма да харесваш всеки около теб. Нормално е. Просто с времето така стават нещата- с едни се разбираш и всичко е ок, с други просто не става. Да не ти пука, ти си в училище, за да учиш, другото не е важно.

М, 17 год!!

4.   Хората не можеш, можеш да промениш само себе си, отношението си към тях.