Споделена история от Тинейджърски

Голям комлекс - грозен нос
Аз съм момиче на 15 и имам много грозен нос. Значи много крив и изобщо не си го харесвам. Тъй като съучениците ми се подиграват съм се комлексирала още повече. Като вървя по учицити имам чувствата, че хората ми се смеят. Все още съм си нямала гадже и го свързвам с това. Никой не ме харесва и нямам приятели, но това е друг въпрос. Искам да ви попитам отвръщават ли ви такива хора и най-вече момчетата бихте ли си взели такава приятелка?

Коментари

1.   Всеки си има нещо, което не харесва в себе си. Не се задълбавай, а го приеми като част от твоя чар.

2.   Не.

първо в което се вглеждам е носа на момичето

4.   Хей, я се успокой!

Ако пък толкова не си го харесваш му направи операция. Вярно, скъпо е, но помисли, ако не се притесняваш за носа си как целия ти чар ще се разгърне!

Или просто го приеми такъв. Хора, това не е най - важното!

5.   За всеки влак има пътници. Хормоните правят различни неща по тялото по време на пуберитета. Бъди оптимист. Всеки е чаровен по своему.

6.   Ами има дългоноски с гаджета, обаче можеш да се оперираш, ако толкова искаш нов нос.

7.   Аз също съм пускала тема преди за нослето. Лично на мен, това ми е най-големият комплекс. Много хора ми казваха, че имам голям чар, казвали са ми дори, че съм красива, но също така доста хора са ме обиждали. Сега ще си правя операция, просто защото не се чувствам добре.

Ти си на 15 г. на твоята възраст децата могат да бъдат жестоки. Доста често обиждат, за да избият собствените си комплекси и не се замислят каква болка причиняват на хората. Мила, бъди над тях. Не позволявай да те смачкат и да те накарат да се чувстваш непълноценен човек. Никои не ти се смее по улицата. Повярвай ми. Хората са погълнати изцяло от толкова много проблеми, че последното нещо, което ще направят е да гледат кой е с голям нос или крив... ако пък го правят, то със сигурност имат сериозни проблеми. Това е инфантилно поведение. Липсата на приятели най-вероятно се дължи на проблеми в общуването, които са породени от комплексите ти, а не че те мислят за грозна. Я, погледни какви жени имат прекрасни мъже. Ами мога да ти кажа, че голяма част от т. н. известни личности също имат ужасни носове, но при тях оправят всичко с грим. Не изпадай в депресии. Не се мисли за по-нисша от другите. Ти си прекрасна и е въпрос на време да го осъзнаеш.

8.   Събери си парички за ринопластика.

9.   Aз пък имам лека гърбица и нослето ми стои по - остро и леко прегърбено. винаги ми е комплекс и мразя да се снимам. :(

10.   До номер 7 : На колко години най-рано може да се направи операция? На колко години си?

11.   ОТ Номер 7:
На 20 г. съм. Когато проучвах как стоят нещата с ринопластиката разбрах, че при момичетата тази интервенция може да се извърши най-рано на 14-15 г.
Ако имаш възможност се консултирай със специалист. Той ще ти обясни подробно как стоят нещата. :)

12.   Защо я съветвате да си оперира носа? Ще дам един сайт който намерих за физиогномиката: http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/b15/novi_tekstove/fiziognomia.htm
Ти сега си малка и чертите на лицето ти са определени според гените ти, но след време според мислите и действията ти има голяма вероятност чертите ти сами да се променят. Аз лично съм склонна да вярвам на думите на Петър Дънов.

13.   Вие добре ли сте хора?? Та тя е само на 15 години - кфа операцияя да си правии? !! Трябва да я приемат каквато си е!! ;)

14.   Няма идеални хора!!! Никой не е перфектен за едни ще е носът за други тялото и т. н... В крайна сметка наистина за всеки влак си има пътници хората който те обичат ще те харесват такава каквато си.... не се притеснявай от нищо и никой!! Горе главата и това

15.   и моят нос е много голям, но на мен ми харесва... Аз го смятам за хубав и не мога да си се представя с малък нос... И на мен са ми се подигравали, но аз само им отвъщах, че нямат вкус, след като не ми харесват носа... Вмомента имам гадже( първото ми) и той твърди, че носът ми си е много добре... Повярвай ми, ако едно момче не те харесва, това НЕ Е заради носа ти... :)

МомИче на 14

16.   Как ще си прави операция вие добре ли сте??? Тя е все оче на 15! Много добре знаем поне аз, че тялото завършва растежа си на 20 години, а носа е част на тялото, която не спира да расте! АКо направи сега операция не си я представям след 5 години!
Аз също имам този проблем, но гледам да се възприемам такава каквато съм! Все пак господ ни е създал такива, някои с малки други с големи трети с гърбици, но все пак ти си човек като всички останали. Не се притеснявай толкова от това, но ако решиш да си правиш операция по-добре изчакай малко за да не направил така, че да не искаш да излезеш от вкъщи. Цената на рино пластиката е 3 000 лв. много е! Чела съм, че е много добра и самият хирург си върши много добре работата! Не бързай защото после ще съжаляваш! И помни ти си красива такава каквато си!

18.   Мога да ти кажа, че от 2 до началото на 5 клас бях много грозна с криви зъби и широк нос, но като навлязох в пубертета носът ми се стесни и стана като бебешко носле, а зъбите ми леко се поизправиха сега нося и брекети, за да станат още по-добре, но тогава аз си имах гадже и според мен беше детска работа и той не е имал истински чувства към мен, но се оказа обратното била съм му първата любов (той е с 2 год по-голям) така че мисълта ми е не се тревожи за момчетата за всеки влак си има пътници, а сега пък през пубертета много ще се промениш и разкрасиш, даже съм забелязала, че по-грозните дечица поста се разкрасяват, а пък ако толкова не го понасяш като станеш голяма си направи операция и готово! Късмет, мила! :*

19.   Може би това е твоя чар! Всеки има както своите недостатъци и предимства. Според мен ти твърде малка за операция, но ако това ти създава комплекси...

20.   И аз съм момиче на 15г. И имам грозен нос, но какво да се прави всеки човек си има недостатъци!
Точно недостатъците ни правят перфектни..
Не те съветвам за операция, защото не се знае на какъв хирург може да попаднеш и носът ти да стане още по- зле!
Така че просто го приеми.. И при мен ми се случва да ме питат, защо носът ми е така и аз простичко им отговарям, че просто така съм се родила! Имало е и хора, които да ми се подиграват или да ме обиждат за това.. Но си казвам всеки си има недостатък независимо дали е някъде по тялото или в говора, или някъде другаде и не съм тръгнала да ги обиждам за тези неща и че не съм виновна аз за недостатъците си! Просто вече не им обръщам внимание и не се обиждам от тях! Защото те сами доказват, че ти си над тях!
Повярвай, че ще срещнеш правилните хора и това няма да им прави впечатление дори ще го смятат за сладко!
Знаеш ли как да разбереш колко е тъп един човек много простичко ако тръгне да те обижда за недостатъците ти или пък се карате и той започва да те обижда значи е ОГРАНИЧЕН И НЯМА КАКВО ДА КАЖЕ, ОСВЕН ДА ЗАПОЧНЕ ДА ОБИЖДА, така се доказват колко са пропаднали тъпанари!

22.   Вие сте луди, да се намесвате в работата на природата и да стигате до козметични операции. Познавам момиче което си направи такава операция и се превърна от чаровна запомняща се красавица с благородна осанка в средностатистическа кифла смесваща се с тълпата след която човек няма и да се обърне. Ако намериш своя начин да изглеждаш добре прическа, грим и разбира се спортуваш грижиш се за тялото си носът ти няма да ти е никакъв проблем а ще е част от чара ти