Споделена история от Тинейджърски

Не знам как да обясна на приятелката ми
Здравейте на 17 години съм и имам проблем с приятелката ми, която е с няколко месеца по голяма от мен. Вече сме заедно от 6 месеца. Преди 2 дни й беше рождения ден и бяхме в една дискотека. Тя беше викнала хора които не беше виждала от много време. И аз гледах да не я натоварвам и седях повече с най добрата й приятелка. Напих се и танцувах малко по разкрепостено с приятелката й. От компанията ми на никой не му е направило впечатление, но тези хора които не беше виждала от много време са й говорили много за това как съм танцувал. Тя попринцип не ревнува, но се дразни от това че много й пилат за тази слъчка и снощи се скарахме малко. Кажете как да й обясня че не съм направил нищо лошо.

Коментари

1.   Ти не си направил нищо лошо, но малко трябва да се замислиш - защо те е оставила твоята приятелка на страни, вместо да те представи на приятелите си и да стоиш в центъра с нея.
С две думи - тя по-скоро е направила нещо лошо и не си блъскай главата за глупости... ако не ти вярва, голяма работа. Приятелка, която обича и уважава момчето си, не го оставя сам да пасе трева цяла вечер.

2.   Ами например като и кажеш-азне съм направилл нищо лошо хаха.

3.   Подкрепям номер 1

Ти си и гадже и трябва да си 2 рия по важност гост евентуално след роднините ;)

БеЛиЯ МеЧоК

4.   Ти си преценил да не я "натоварваш" на рождения й ден? ! Решил си да "натовариш" най-добрата й приятелка?

Едва ли те е поканила, заради своята приятелка. Това все пак е нейният ден. Малко странно е, че преценяваш от какво има нужда тя на този ден. След като те поканила е искала да бъде "натоварена" с твоето присъствие. На такъв ден е недопустимо да не й дадеш цялото си внимание, без значение колко внимание ще ти обърне тя ( все пак има и други гости). В този ден тя е важната. Разкрепостените ти танци с приятелката й са просто "бонус" - освен, че видимо ти си се дистанцирал от нея през тази вечер, дистанцираш и цялата компания, измествайки центъра на внимание към вас. Така ти си станал център на събитията. Вместо да се почувства важна, си я поставил на твоето място - почувствала се е излишна.

Относно твоя въпрос - ако я разбереш, ще си спестиш тревогите как да й обясниш всичко. Ако я разбереш, направо ще й се извиниш.

Фортуна

5.   Според мен не трябва да и се сърдиш, а да и обясниш мило какво точно се е случило. Букет и бонбони също могат да помогнат.

6.   Абе недей да се тормозиш с глупости та това е било само танци какво толкова? И аз преди имах такъв проблем с приятеля ми , но му обясних че няма от какво да се притеснява, че това са само танци все пак нали в края на вечерта ще се приберем двамата...