Споделена история от Тинейджърски

Майка ми и килограмите
Здравейте, на 14 години съм от Плевен. Ще прескоча направо към проблема.
Аз съм висока 1. 60 и съм 46 кг. Дотук добре, но майка ми постоянно ми казва, че съм дебела. Че ще стана лелка и т. н. Когато вечеряме постоянно ме следи с поглед и след училище ми държи сметка какво съм яла. (аз не я виня, че ми държи сметка, но ми е неприятно). Винаги когато си обуя панталоните тя ми гледа краката и аз я питам какво гледа, и тя казва" гледам как ти седят" или нещо подобно. Сравняваме с някакви кльощави момичета... а аз не смятам че съм дебела.
Мама е висока 1. 63 и е около 80 кг. Може би не иска да стана като нея(пълна), но тя не може да ме нарича дебела, крава и да ми вреди на самочувствието!
Съвети??

Коментари

1.   мило момиче отиди при баща си и му се оплачи. аз съм 1. 60 и съм 48 кг, преди повтарях на приятеля си и на нашите, че съм дебела, защото някой се майтапеше и ми го беше втълпил, до такава степен, че бях станала 42 килограма и не приличах на нищо. исках да отслабна още и не виждах на какво приличам. приятелят ми беше готов да ме остави заради това което правех. не позволявай мнението на майка си да ти руши самочувствието, кажи й истината, че така се харесваш. дори преди и аз да се харесваш, позволих да ми втълпят такава глупост, недей да правиш тази грешка.

~Nana

2.   Майка ти определено не е в час и се държи доста неприемливо за добра майка. Тези килограми са ти идеални за ръста, дори и 50 да станеш, пак няма да си дебела. Просто й обясни, че ти е супер неприятно да ти говори такива неща, че преценяваш какво ядеш и изобщо се старай да не й обръщаш внимание. Последното зависи само от теб-като ти говори глупости, ти си мислиш за нещо съвсем друго и я изключваш.

3.   Подкрепям изцяло номер 2. И аз имам подобна майка, но не чак така като при теб. Добре, че не живея с нея. Иначе, тя е 80-90 кила, а аз съм 65 при 173 см. ръст, но съм била дебела.
Ти си перфектна като съотношение ръст/височина и дори да напълнееш малко, пак ще си слаба. Майка ти не е в час.

4.   Ако майкати ми беше съпуга щеше да изяде един звучен шамар!

5.   Аз съм 1, 57 и тежа 57 кг и ми е супер!!!

6.   аз съм 1, 59 и съм 42 килограма и майка ми постоянно ми повтаря, че и тя когато била колко мен надебеляла.. започвам да си мисля дали да не почна диети или нещо друго..

8.   Аз съм дебела.. 1. 76 и съм около 90кг. на 15 съм.. тренирам волейбол от 12 годишна и по принцип имам много стегнато тяло.. Но просто от малка са ме тъпкали ли какво ли ии съм си пълна.. Диетите съм ги почнала от 13 годишна - свалям, качвам, свалям, качвам... Ноо съм щастлива, имам страхотни приятели, никога никой не ми е намеквал нещо за теглото ми. Всички се държат с мен перфектно и не съм имала такива проблеми.
Съветът ми към теб е да кажеш на майка ти, че се харесваш такава, каквато си (а ти изобщо не си пълна) или ако не - да се обърнеш към баща ти, той ще се оправи с нея (или към някоя друга роднина).. хайде, успех.. и горе главата! ;)

9.   Майка ти ходила ли е скоро на психиатър? Извинявай за въпроса но жестокостта й ме порази.

10.   Според мен проблемът е в килограмите на майка ти. Вероятно избива комплекси за своето собствено тегло. Не може човек с ръст 163 см., тежащ 80 килограма да ти казва, че 46 са много. Вероятно причината е, че тя самата е с наднормено тегло и не иска дъщеря и да е пълна и следи стриктно какво, как и по колко яде. Не си ли опитвала да говориш с нея?