Споделена история от Тинейджърски

Любов или приятелство
Добър ден. Преди няколко месеца се запознах с едно момиче. Страшно красива и също така опасна. Отначало се дърпах, не исках сближаване, но просто се случи. Един ден излязохме (преди това имах лошо мнение за нея) и то изцяло се промени. Тя се оказа прекрасен човек, бързо си допаднахме. За жалост обаче, тя не живее в България и имахме едва седмица преди да замине. През тази седмица се сближихме изключително много, до тогава не бях изпитвал нещо подобно. Знех, че не е влюбване, или поне не физическо, но не беше и просто приятелство. Аз съм тинейджър и едва ли знам какво е истинска любов, но определено знам да я разграничавам от приятелството, но това е нещо средно. Когато се разделихме се целувахме, а след като замина ми каза че ме обича. След месец си идва, но не знам дали си има приятел в държавата, в която живее (Дания, ако някой е любопитен), защото ме е страх да попитам, за да не се чувствам наранен. За мен тя е като сестра, не я възприемам като потенциално гадже, но бих се сринал ако има такова. Бих искал съвет - да търся ли връзка или да запазя това приятелство? Не искам връзка, но и не отказвам...

Коментари

1.   Яко си вътре, приятел. Просто още не осъзнаваш какво се случва с тебе. Търси връзка, искай общо бъдеще, деца. Това е нормалното развитие на нещата.
Това с приятелството го зарежи - приятели и приятелки ще имаш десетки, кои от кои по-истински и по-симпатични. Жената до тебе е изключително важно нещо, обаче. И нищо да не излезе, поне ще натрупаш опит с връзките и познание за другия пол.

3.   Пич лови я и бъдете щастливи!!! Такова момиче не се изпуска! А особено и щом не можеш да гледаш друго момче до нея

4.   Значи сега ще ти разкажа моята история (момиче съм) Пишех си с момче през лятото, което беше син на семейна приятелка. Не бях виждала негова снимка, само снимки от малък, защото не беше качил други в профила си в фейсбук. Започнахме често да си пишем, карахме се често даже. Но в един момент аз осъзнах, че по някакъв начин съм влюбена в него. Та ние всеки ден си пишехме. Той лятото беше в България, но не в моя град, затова го поканих няколко дни да ми дойде на гости с майка си, преди да си се върне в Швеция (защото те там живеят). На първата вечер като дойде той ме прегърна, ей така докато седеше до мен. На третата го целунах, но следващата сутрин трябваше да си тръгва. Разделихме се с целувка пак. След ден си писахме и той ми призна, че е влюбен в мен, независимо от това, че преди ми е казвал, че няма чувства към мен.

Затова й кажи. Нищо не губиш, но ще изпуснеш шанса си с нея. Целунали сте се и ти е казала, че те обича, това не може да означава приятелство :)